Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Wtorek, 25 czerwca 2019
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (46291)
AGD (207)
Biznes (4826)
Budownictwo (2134)
Dom (1535)
Dziecko (1233)
Edukacja (1793)
Elektronika (894)
Film (112)
Finanse (1716)
Internet (2722)
Komputery (2263)
Książki (215)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1218)
Media (612)
Moda i Styl (999)
Motoryzacja (1152)
Muzyka (259)
Nieruchomości (1007)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2267)
Polityka (367)
Praca i kariera (966)
Prawo (924)
Reklama i PR (969)
RTV (195)
Sport (829)
Telekomunikacja (515)
Turystyka (1185)
Transport (512)
Uroda (512)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1676)
Zwierzęta (80)
Życie (1355)
Inne (2659)
Dolnośląskie (241)
Kujawsko-pomorskie (1173)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1623)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (392)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (100)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

FPI


Redakcja "Zieleni Miejskiej"


4budowlani


Mobile Internet


OCG


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

„Dumni z naszych piw” – piwowarzy Kompanii Piwowarskiej zdradzają tajniki swojej...
Dodano: 08.01.2013, godzina: 12:29
„Dumni z naszych piw” – piwowarzy Kompanii Piwowarskiej zdradzają tajniki swojej...
Czy wiesz, że do produkcji piwa Peroni używa się włoskiej kukurydzy, w indyjskim Indus Pride chmiel zastąpiono ziołami i przyprawami, a Pilsner Urquell należy do szacownego grona marek wyróżnionych europejskim certyfikatem „České Pivo”? Pracownicy Kompanii Piwowarskiej już to wiedzą!

Warzenie piwa w XXI wieku jest precyzyjnym procesem, w którym nie ma miejsca na improwizację czy przypadek. To nowoczesna technologia, starannie dobrane receptury, skomplikowane dane liczbowe i terminologia, która laikowi niewiele mówi. Ale to nie wszystko, bowiem każdy gatunek piwa ma też własną, niepowtarzalną historię, a za każdą marką stoi mnóstwo nowatorskich rozwiązań. Te tajemnicze i fascynujące szczegóły najlepiej znają ci, którzy są najbliżej procesu produkcji, czyli pracownicy browarów.

Piwowarzy edukują

Piwowarzy z Grupy SABMiller postanowili podzielić się swoją wiedzą z osobami zatrudnionymi w innych działach. W ramach programu „Dumni z naszych piw” pracownicy Pionu Technicznego, którzy na co dzień nadzorują procesy związane z produkcją, rozlewem piwa, jego dystrybucją i innowacjami, opowiadają o tajnikach swojej pracy. Tym samym rozbudzają pasję do piwnej kategorii i umacniają postawę zainicjowaną przez wewnętrzny program KP Ambasadorzy Piwa, który rozpoczął się na początku 2012 roku.

W ciągu najbliższych miesięcy pracownicy Kompanii Piwowarskiej poznają lepiej cały długi proces poprzedzający moment, kiedy piwo trafia do konsumenta.

To rzeczy skomplikowane, a w świecie inżynierów i technologów posługujemy się językiem, który jest trudny do zrozumienia i dla niektórych dziwny. Jesteśmy jednak ambasadorami piwa i wiemy, że warto odkryć kilka naszych tajemnic. W tym celu postanowiliśmy opowiedzieć, co ważnego dzieje się w browarach SABMiller na świecie – tłumaczy Jacek Kopiejewski, wiceprezes ds. technicznych w Kompanii Piwowarskiej.

Bez nudy i trudnych pojęć

Program jest realizowany przez Grupę SABMiller w ośmiu krajach (Czechy, Tanzania, Wielka Brytania, Polska, Kolumbia, Peru, Indie i Australia) i ma potrwać rok. Został podzielony na cztery etapy, odpowiadające strategicznym filarom Pionu Technicznego: podczas pierwszego z nich piwowarzy opowiedzą o tym, czym różnią się poszczególne marki SABMiller; drugi zostanie poświęcony innowacjom w produkcji i pakowaniu piwa; w trzecim kwartale pracownicy dowiedzą się, jak od strony operacyjnej wygląda idealny browar. Natomiast na ostatnim etapie będzie można poszerzyć swoją wiedzę o zagadnienia zrównoważonego łańcucha dostaw.

W Polsce pracownicy Pionu Technicznego edukują kolegów głównie poprzez artykuły i filmy w intranecie, newslettery oraz wewnętrzny miesięcznik „Świat Piwa”. Na każdym etapie komunikacji przewidziane są ponadto inne działania, specyficzne dla podejmowanych tematów. Pracownicy KP poznają ciekawostki związane nie tylko z polskimi markami, ale międzynarodowymi brandami premium i lokalnymi produktami browarów należących do SABMiller. Opowiadając o piwie, piwowarzy, technolodzy i inżynierowie postarają się unikać bardzo fachowych, trudnych pojęć. „Odczarują” więc język techniczny, a jednocześnie skupią się na najciekawszych aspektach swojej pracy. Uczestnicy piwnego kursu nie będą zatem narzekać na nudę.

Do redaktora:

Kompania Piwowarska – Lider branży piwowarskiej w Polsce

Kompania Piwowarska jest największym przedsiębiorstwem piwowarskim w Polsce. Kilkusetletnie doświadczenia w warzeniu piwa, nowoczesne technologie i rygorystyczne przestrzeganie zasad produkcji na światowym poziomie gwarantują najwyższą jakość naszych produktów. Do portfela marek KP należą najpopularniejsze polskie piwa – m.in. Tyskie, Żubr, Lech, Dębowe Mocne, Redd's, a także międzynarodowe marki premium: Pilsner Urquell, Grolsch oraz Peroni Nastro Azzurro. Kompania Piwowarska (utworzona w 1999 roku) posiada trzy browary (w Tychach, Poznaniu i Białymstoku) oraz oddziały handlowe na terenie całego kraju. Kompania Piwowarska prowadzi także działalność społeczną oraz programy edukacyjne popularyzujące odpowiedzialność i umiar w konsumowaniu alkoholu. Wielkość sprzedaży osiągniętej przez KP w roku finansowym zakończonym 31 marca 2012 r. wyniosła 13,5 mln hektolitrów piwa.

SABMiller – jeden z największych na świecie producentów piwa

Kompania Piwowarska jest częścią jednego z największych na świecie producentów piwa – SABMiller plc. Grupa produkuje lub dystrybuuje piwo na sześciu kontynentach, a jej ogólnoświatowy portfel obejmuje międzynarodowe piwa premium, takie jak Grolsch, Miller Genuine Draft, Peroni Nastro Azzurro czy Pilsner Urquell oraz czołowe marki lokalne, takie jak Aquila, Castle, Miller Lite, Snow czy Tyskie. SABMiller jest jedną z największych na świecie (poza USA) firm rozlewających produkty Coca-Coli. W roku finansowym zakończonym 31 marca 2012 SABMiller osiągnął przychody w wysokości 31,4 mld USD oraz wypracował zysk brutto (EBITA) w wysokości 5,6 mld USD. SABMiller plc jest notowany na giełdach papierów wartościowych w Londynie i Johannesburgu.

Dodatkowych informacji udzielają:

Wojciech Mrugalski

kierownik ds. komunikacji

Kompania Piwowarska SA

[email protected]

ul. Szwajcarska 11, 61-285 Poznań

tel. + 48 61 667 7667

tel. kom. + 48 601 91 11 44

fax + 48 61 667 7850

www.kp.pl

Klaudyna Polanowska-Skrzypek

specjalista ds. public relations

Kompania Piwowarska SA

[email protected]

ul. Szwajcarska 11, 61-285 Poznań

tel. + 48 61 667 7473

tel. kom. + 48 695 592 926

fax + 48 61 667 7850

www.kp.pl

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

PDF 1IMG 3

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 14 + 5:


 

O AUTORZE
  
Kompania Piwowarska SA
www.kp.pl

Firma

Kompania Piwowarska SA
Biuro prasowe
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Ponad 60 tys. złotych dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dzięki Kompanii PiwowarskiejPonad 60 tys. złotych dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dzięki Kompanii Piwowarskiej
Handlowiec – najlepsza wizytówka firmyHandlowiec – najlepsza wizytówka firmy
Punkty karne „w pigułce” – program „Sprawdź promile” edukuje tysiące...Punkty karne „w pigułce” – program „Sprawdź promile” edukuje tysiące...
Zima zaskoczyła drogowców, ale nie piwowarówZima zaskoczyła drogowców, ale nie piwowarów
Wyniki Kompanii Piwowarskiej na tle branży piwnej w ostatnim kwartale i całym roku 2012Wyniki Kompanii Piwowarskiej na tle branży piwnej w ostatnim kwartale i całym roku 2012
 
Zobacz wszystkie »