Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Środa, 24 lipca 2019
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (46390)
AGD (207)
Biznes (4844)
Budownictwo (2135)
Dom (1536)
Dziecko (1234)
Edukacja (1797)
Elektronika (897)
Film (112)
Finanse (1727)
Internet (2737)
Komputery (2272)
Książki (215)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1218)
Media (612)
Moda i Styl (1000)
Motoryzacja (1155)
Muzyka (259)
Nieruchomości (1007)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2277)
Polityka (368)
Praca i kariera (967)
Prawo (925)
Reklama i PR (972)
RTV (195)
Sport (831)
Telekomunikacja (515)
Turystyka (1185)
Transport (512)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1677)
Zwierzęta (80)
Życie (1358)
Inne (2661)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1178)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1623)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (393)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (100)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

NBI


Goniec Małopolski


MotoFocus


GF


Rzecznikprasowy.pl


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

IPOPEMA rusza z funduszem długu firm faktoringowych i pożyczkowych
Dodano: 13.09.2018, godzina: 15:55
IPOPEMA rusza z funduszem długu firm faktoringowych i pożyczkowych
IPOPEMA rusza z nowym funduszem długu – IPOPEMA Benefit 3 FIZAN. Fundusz ma mieć charakter bezpieczny i zakłada inwestycje przede wszystkim w instrumenty dłużne spółek prowadzących działalność faktoringową oraz pożyczkową w obszarze pożyczek dla przedsiębiorstw.

IPOPEMA Benefit 3 FIZAN to fundusz zamknięty aktywów niepublicznych, którego certyfikaty inwestycyjne są aktualnie przedmiotem oferty publicznej kierowanej do szerokiego grona adresatów. Emisja certyfikatów serii A potrwa do 20 września br. Strategia funduszu zakłada inwestycje przede wszystkim w instrumenty dłużne firm pożyczkowych (z wyłączeniem pożyczek konsumenckich) i niebankowych firm faktoringowych.

’’Inwestorzy na rynku funduszy inwestycyjnych od dłuższego czasu wykazują się niską akceptacją ryzyka, wybierając tzw. fundusze bezpieczne, o możliwie stabilnych oczekiwanych stopach zwrotu oraz zastosowanych mechanizmach zabezpieczeń. Mając na uwadze ten trend, dywersyfikujemy naszą ofertę i kierujemy uwagę naszych klientów m.in. na fundusze dłużne, w tym odpowiednio skonstruowane fundusze obligacji korporacyjnych’’ – podkreśla Maciej Jasiński, Dyrektor Zarządzający IPOPEMA TFI.

Silny nacisk na proces doboru lokat

Pomimo, iż fundusz tworzony jest z myślą o inwestorach oczekujących stóp zwrotu na poziomie przewyższającym oprocentowanie lokat bankowych, polityka IPOPEMA Benefit 3 FIZAN będzie bardzo restrykcyjna w zakresie selekcji partnerów, którym fundusz udzielać będzie finansowania. W konsekwencji, krąg podmiotów dopuszczonych do współpracy w okresie pierwszych 6-12 miesięcy działalności funduszu może być ograniczony nawet do 4-7 podmiotów.

‘’Spółki ubiegające się o finansowanie ze środków funduszu są aktualnie poddawane szczegółowej analizie ‘’due diligence’’, prowadzonej zarówno przez doradców prawnych, jak i audytora biznesowego. Wyznaczyliśmy szereg kryteriów, które emitenci instrumentów nabywanych przez fundusz muszą spełnić. W oparciu o te kryteria część podmiotów, z którymi prowadzone były wstępne rozmowy, została aktualnie odrzucona. Oczywiście w obecnych czasach trudno o jakiekolwiek gwarancje, natomiast nasze podejście do kwestii bezpieczeństwa portfela lokat funduszu opiera się na trzech filarach: (1) możliwie krótkoterminowym charakterze finansowania od 6 do 18 miesięcy, (2) dywersyfikacji portfela emitentów, (3) dywersyfikacji źródeł zabezpieczenia spłaty naszego finansowania – nawet na setki lub tysiące wierzytelności względem pojedynczych podmiotów korzystających z usług finansowanych przez nas firm faktoringowych i pożyczkowych’’ – dodaje Maciej Jasiński.

Dodatkowo fundusz korzystać będzie z usług ekspertów branżowych, którzy będą cyklicznie monitorować sytuację poszczególnych emitentów, w tym badać jakość portfela udzielanego przez tych emitentów finansowania faktoringowego i pożyczkowego.

Fundusz IPOPEMA Benefit 3 FIZAN adresowany jest do osób, które zakładają dłuższy horyzont inwestycyjny, dostosowany do ograniczonej płynności lokat.

Po zakończeniu subskrypcji certyfikatów inwestycyjnych oraz rejestracji funduszu w sądzie, IPOPEMA TFI złoży wniosek o dopuszczenie i wprowadzenie certyfikatów do obrotu na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W celu zwiększenia płynności obrotu certyfikatami, Towarzystwo przewiduje zawarcie umowy z tzw. animatorem obrotu. Pierwszy wykup certyfikatów możliwy będzie po upływie 18 miesięcy od daty ich przydziału inwestorowi, zaś kolejne wykupy będą realizowane co pół roku. Minimalny zapis na certyfikaty inwestycyjne wynosi 2.500 zł.

IPOPEMA TFI SA jest największym pod względem aktywów w zarządzaniu niezależnym, tj. niezwiązanym z grupą bankową lub ubezpieczeniową, towarzystwem funduszy inwestycyjnych. Aktywa w zarządzaniu IPOPEMA TFI według stanu na koniec sierpnia br., wyniosły ok. 58 mld zł. W 2015 r. doszło do połączenia IPOPEMA TFI SA oraz IPOPEMA Asset Management SA (dawniej Credit Suisse Asset Management [Polska] SA). Towarzystwo wchodzi w skład grupy kapitałowej notowanej na GPW od 2009 r. IPOPEMA Securities SA.

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

IMG 1
Tagi: Ipopema TFI

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 10 + 3:


 

O AUTORZE
  
Bellini Capital
www.bellini-capital.pl

Firma

Bellini-Capital
Agencja PR
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
BMW Luxury Days w salonie Inchcape BMW Luxury Days w salonie Inchcape
Czołowy dealer BMW wprowadza usługę Inchcape Video OcenaCzołowy dealer BMW wprowadza usługę Inchcape Video Ocena
150 mln pobrań zainfekowanych aplikacji ze sklepu Google Play!150 mln pobrań zainfekowanych aplikacji ze sklepu Google Play!
45 lat kultowego modelu. Premiera nowej serii 3 w BMW Inchcape45 lat kultowego modelu. Premiera nowej serii 3 w BMW Inchcape
 Miloan liderem rankingu pożyczek do 1000 zł – Enerad.pl Miloan liderem rankingu pożyczek do 1000 zł – Enerad.pl
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
IPOPEMA Gotówkowy wśród najlepszych funduszy, które bezpiecznie ochronią kapitał
 
IPOPEMA Obligacji wśród najlepszych na rynku
 
IPOPEMA Gotówkowy – bezpieczna przystań dla ostrożnych inwestorów
 
IPOPEMA Global Profit Absolute Return PLUS FIZ rozpoczął działalność
 
IPOPEMA TFI S.A. rusza na globalne rynki z nowym funduszem