Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Niedziela, 15 września 2019
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (46579)
AGD (207)
Biznes (4853)
Budownictwo (2135)
Dom (1536)
Dziecko (1237)
Edukacja (1801)
Elektronika (918)
Film (113)
Finanse (1731)
Internet (2788)
Komputery (2319)
Książki (215)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1218)
Media (613)
Moda i Styl (1001)
Motoryzacja (1157)
Muzyka (259)
Nieruchomości (1007)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2296)
Polityka (368)
Praca i kariera (968)
Prawo (926)
Reklama i PR (972)
RTV (196)
Sport (834)
Telekomunikacja (520)
Turystyka (1187)
Transport (513)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1682)
Zwierzęta (80)
Życie (1361)
Inne (2662)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1181)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1623)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (393)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (100)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

SZ, PS, KS, DWW


EUROSTYL


Praca za Granicą


Rzecznikprasowy.pl


mmp


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Kaspersky otworzy swoje pierwsze centrum transparentności w regionie Azja-Pacyfik
Dodano: 16.08.2019, godzina: 12:39
Kaspersky otworzy swoje pierwsze centrum transparentności w regionie Azja-Pacyfik
Mając na uwadze budowę zaufania w branży cyberbezpieczeństwa, firma Kaspersky otworzy swoje pierwsze centrum transparentności w regionie Azja-Pacyfik, które będzie mieścić się w CyberSecurity Malaysia – narodowej specjalistycznej agencji ds. cyberbezpieczeństwa w Malezji.
Trzecia placówka firmy umożliwiająca przegląd kodu zostanie zlokalizowana w mieście Cyberjaya, obok kluczowych agencji rządowych tego kraju związanych z cybernetyką.

Podobnie jak jego odpowiedniki w Zurychu oraz Madrycie, centrum transparentności w Malezji będzie zaufaną placówką, w której partnerzy firmy i organy rządowe będą mogli sprawdzić kod źródłowy rozwiązań firmy Kaspersky. Będzie również pełniło funkcję centrum informacyjnego, w którym goście będą mogli poznać więcej szczegółów na temat praktyk firmy dotyczących inżynierii i przetwarzania danych. 

Korzystając z centrów transparentności, państwowe organy regulacyjne oraz przedsiębiorstwa będące klientami firmy Kaspersky mogą zażądać przeglądu rozwiązań i usług firmy, w tym analizy zagrożeń, przeglądu bezpieczeństwa oraz procesu testowania bezpieczeństwa aplikacji. Mogą również przejrzeć kod źródłowy flagowych rozwiązań przeznaczonych dla konsumentów i klientów korporacyjnych — Kaspersky Internet Security, Kaspersky Endpoint Security oraz Kaspersky Security Center. 

Ponadto strony zainteresowane mogą przejrzeć wszystkie wersje kompilacji produktów firmy Kaspersky oraz aktualizacje antywirusowych baz danych, jak również przetwarzane przez firmę informacje, takie jak źródła danych wysyłane do opartej na chmurze usługi Kaspersky Security Network. Dostęp do centrum transparentności można uzyskać na żądanie. Więcej informacji dotyczących działania centrów transparentności firmy Kaspersky znajduje się na stronie https://www.kaspersky.com/transparency-center-offices.

Komentując otwarcie nowej placówki, Jewgienij Kasperski, dyrektor generalny firmy Kaspersky, powiedział: Cieszę się, że jestem tutaj w Kuala Lumpur – w samym sercu regionu Azja-Pacyfik – aby ogłosić otwarcie naszego trzeciego centrum transparentności. Zamierzamy dać naszym klientom i zainteresowanym rządom możliwość przekonania się, że nasze produkty są w 100% godne zaufania i zapewniają najwyższy poziom cyberochrony. Uruchomienie centrum świadczy również o tym, że działania zaplanowane w ramach naszej unikatowej globalnej inicjatywy transparentności posuwają się w dobrym kierunku.

Otwarcie nowego centrum jest częścią globalnej inicjatywy transparentności – projektu firmy Kaspersky, którego celem jest spełnienie rosnącego zapotrzebowania ze strony partnerów i rządów na więcej informacji odnośnie sposobu działania produktów i technologii. Nowe centrum zostanie udostępnione dla pierwszych gości na początku przyszłego roku.

Cyberprzestępczość w Malezji i w całym regionie Azja-Pacyfik nieustannie ewoluuje. Dlatego uważamy, że niezbędne jest wspólne budowanie zaufania i nawiązywanie współpracy między firmami prywatnymi, takimi jak Kaspersky, i jednostkami rządowymi. Chęć firmy Kaspersky do otwarcia swoich drzwi pokazuje, że nie ma ona nic do ukrycia. Mamy nadzieję, że nasza współpraca posłuży za przykład dla innych rządów i firm prywatnych – dla wspólnego dobra i poprawiania standardów w całej branży cyberbezpieczeństwa – powiedział Amirudin Abdul Wahab, dyrektor generalny CyberSecurity Malaysia.

Od momentu ogłoszenia globalnej inicjatywy transparentności firmy Kaspersky w październiku 2017 r. odnotowano stosowne postępy w zakresie jej realizacji. W szczególności firma:

  • Rozpoczęła relokację infrastruktury przetwarzania i przechowywania danych klientów dla użytkowników europejskich z Rosji do Zurychu. Zakończenie tego procesu jest planowane na koniec 2019 r.
  • Otworzyła dwa centra transparentności w Europie – w Zurychu (listopad 2018 r.) oraz Madrycie (czerwiec 2019 r.). Hiszpańskie centrum pełni również funkcję centrum informacyjnego dla kluczowych interesariuszy firmy.  
  • Z powodzeniem przeszła audyt SOC 2 (Service Organization Control for Service Organizations) typu 1. Raport końcowy, sporządzony przez jedną z firm audytorskich z tzw. wielkiej czwórki, potwierdza, że rozwój i publikacja baz danych firmy dot. reguł wykrywania zagrożeń (antywirusowe bazy danych) jest chroniony przed nieautoryzowanymi zmianami za pomocą solidnych środków bezpieczeństwa. Informacje o możliwości udostępnienia raportu SOC 2 typu 1 znajduje się na stronie https://www.kaspersky.com/about/compliance-soc2.
  • Rozwinęła swój program Bug Bounty. Od momentu poinformowania o rozszerzeniu programu firma usunęła 66 błędów zgłoszonych przez badaczy bezpieczeństwa i przyznała niemal 45 000 dol. w ramach nagród. Firma wspiera również platformę Disclose.io, która zapewnia bezpieczną przystań dla badaczy luk w zabezpieczeniach zaniepokojonych potencjalnymi negatywnymi konsekwencjami prawnymi swoich odkryć. 

Więcej informacji na temat zasad transparentności firmy Kaspersky znajduje się na stronie: www.kaspersky.com/about/transparency.

Informacje o CyberSecurity Malaysia

CyberSecurity Malaysia to narodowa specjalistyczna agencja ds. cyberbezpieczeństwa pod skrzydłami Ministerstwa ds. Komunikacji i Multimediów Malezji. CyberSecurity Malaysia oferuje szeroki zakres opartych na innowacyjności usług cyberbezpieczeństwa, programów oraz inicjatyw, aby pomóc zmniejszyć podatność systemów cyfrowych na ataki, a jednocześnie wzmocnić niezależność Malezji w cyberprzestrzeni. Więcej informacji można uzyskać na stronie http://www.cybersecurity.my.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.


KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 12 + 1:


 

O AUTORZE
  
Kaspersky Lab Polska
www.kaspersky.pl

Firma

Kupczyk Piotr
Rzecznik
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Kaspersky wprowadza na polski rynek swoje flagowe rozwiązania z linii 2020Kaspersky wprowadza na polski rynek swoje flagowe rozwiązania z linii 2020
Liczba ataków phishingowych na użytkowników urządzeń Apple wzrosła o 9%Liczba ataków phishingowych na użytkowników urządzeń Apple wzrosła o 9%
Nadchodzą kosmici: szturm na Strefę 51 najpopularniejszym memem tego lata wśród dzieciNadchodzą kosmici: szturm na Strefę 51 najpopularniejszym memem tego lata wśród dzieci
Koniec z patrzeniem przez ściany: rozwiązanie Kaspersky Anti-Cheat zwalcza oszustwa w e-sporcieKoniec z patrzeniem przez ściany: rozwiązanie Kaspersky Anti-Cheat zwalcza oszustwa w e-sporcie
Zamykanie luki między innowacją a bezpieczeństwemZamykanie luki między innowacją a bezpieczeństwem
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Kaspersky wprowadza na polski rynek swoje flagowe rozwiązania z linii 2020
 
Liczba ataków phishingowych na użytkowników urządzeń Apple wzrosła o 9%
 
Nadchodzą kosmici: szturm na Strefę 51 najpopularniejszym memem tego lata wśród dzieci
 
Koniec z patrzeniem przez ściany: rozwiązanie Kaspersky Anti-Cheat zwalcza oszustwa w e-sporcie
 
Zamykanie luki między innowacją a bezpieczeństwem