Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Niedziela, 21 października 2018
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (45275)
AGD (206)
Biznes (4693)
Budownictwo (2131)
Dom (1520)
Dziecko (1209)
Edukacja (1760)
Elektronika (863)
Film (108)
Finanse (1653)
Internet (2595)
Komputery (2127)
Książki (203)
Kulinaria (951)
Kultura i sztuka (1198)
Media (610)
Moda i Styl (988)
Motoryzacja (1131)
Muzyka (249)
Nieruchomości (1004)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2141)
Polityka (361)
Praca i kariera (950)
Prawo (924)
Reklama i PR (963)
RTV (192)
Sport (823)
Telekomunikacja (515)
Turystyka (1178)
Transport (507)
Uroda (512)
Wnętrze (817)
Zdrowie (1619)
Zwierzęta (80)
Życie (1315)
Inne (2648)
Dolnośląskie (239)
Kujawsko-pomorskie (1147)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (78)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1622)
Opolskie (22)
Podkarpackie (57)
Podlaskie (235)
Pomorskie (152)
Śląskie (383)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (98)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

Biznes-Warszawa.pl


golf


Gazeta Wyborcza


Portfel.pl


ChP


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Przeniesienie głównej infrastruktury badawczo-rozwojowej Kaspersky Lab z Rosji do Szwajcarii
Dodano: 15.05.2018, godzina: 09:35
Przeniesienie głównej infrastruktury badawczo-rozwojowej Kaspersky Lab z Rosji do Szwajcarii
W ramach prowadzonej globalnej inicjatywy transparentności Kaspersky Lab przygotowuje się do przeniesienia swoich głównych procesów badawczo-rozwojowych z Rosji do Szwajcarii.

Dotyczy to przechowywania oraz przetwarzania danych klientów dla większości regionów, jak również kompilowania oprogramowania, łącznie z uaktualnieniami baz danych wykorzystywanych podczas wykrywania zagrożeń. Kaspersky Lab pragnie zapewnić pełną transparentność i integralność tego przedsięwzięcia, dlatego nadzór nad nim powierzył niezależnemu podmiotowi, który również będzie zlokalizowany w Szwajcarii.

Globalna transparentność i współpraca dla świata oplecionego gęstą siecią połączeń

Ogłoszona w październiku 2017 r. globalna inicjatywa transparentności odzwierciedla dążenie Kaspersky Lab do zapewnienia integralności i zaufania w odniesieniu do swoich produktów. Nowe przedsięwzięcia stanowią kolejne kroki w rozwoju tej inicjatywy, ale są również przejawem zaangażowania firmy w ideę wzajemnej współpracy w celu pokonania coraz większych wyzwań, jakie stanowią rozdrobnienie branży i brak zaufania, które ma zasadnicze znaczenie dla cyberbezpieczeństwa. Kaspersky Lab zdaje sobie sprawę, że nie jest ono czymś, co zostało dane raz na zawsze, ale należy je nieustannie zdobywać poprzez transparentność i odpowiedzialność.         

Nowe przedsięwzięcia obejmują zmianę miejsca przechowywania i przetwarzania danych dla wielu regionów, relokację procesu kompilowania oprogramowania oraz otwarcie pierwszego centrum transparentności.  

Zmiana miejsca przechowywania i przetwarzania danych klientów

Do końca 2019 r. Kaspersky Lab uruchomi centrum danych w Zurychu, gdzie będzie przechowywał i przetwarzał wszystkie informacje dotyczące użytkowników z Europy, Ameryki Północnej, Singapuru, Australii, Japonii oraz Korei Południowej. Informacje te są przekazywane dobrowolnie przez użytkowników do zaawansowanego, opartego na chmurze systemu Kaspersky Security Network (KSN), który automatycznie przetwarza dane związane z cyberzagrożeniami.

Relokacja procesu kompilowania oprogramowania

Kaspersky Lab przeniesie do Zurychu także zestaw narzędzi programistycznych wykorzystywanych do kompilowania oprogramowania z kodu źródłowego. Przed upływem 2018 r. produkty i bazy danych obejmujące reguły wykrywania zagrożeń zaczną być kompilowane i podpisywane sygnaturą cyfrową w Szwajcarii, zanim zostaną rozesłane do klientów na całym świecie. To przeniesienie spowoduje, że wszystkie nowo kompilowane programy będą mogły być weryfikowane przez niezależną organizację, i pozwoli wykazać, że otrzymane przez klientów kompilacje i aktualizacje oprogramowania są tożsame z kodem źródłowym przedłożonym do audytu.     

Ustanowienie pierwszego centrum transparentności

Kod źródłowy produktów i aktualizacji oprogramowania Kaspersky Lab zostanie udostępniony do wglądu osobom zainteresowanym w ramach centrum transparentności, które również będzie znajdowało się w Szwajcarii, a jego otwarcie jest planowane na bieżący rok. Podejście to pozwoli wykazać, że kolejne generacje produktów firmy Kaspersky Lab były tworzone i wykorzystywane tylko w jednym celu: do ochrony klientów firmy przed cyberzagrożeniami. 

Niezależny nadzór i audyt

Kaspersky Lab planuje przekazać nadzór nad przechowywaniem i przetwarzaniem danych, kompilowaniem oprogramowania oraz kodem źródłowym niezależnemu podmiotowi zewnętrznemu, który będzie posiadał odpowiednie kwalifikacje do przeprowadzania technicznych audytów oprogramowania. Ponieważ transparentność i zaufanie stają się powszechnymi wymogami w branży cyberbezpieczeństwa, Kaspersky Lab wspiera ustanowienie nowej organizacji non-profit, która podejmie się tego zadania, nie tylko dla Kaspersky Lab, ale również innych partnerów i członków, którzy zdecydują się przyłączyć.  

Zaangażowanie Kaspersky Lab

Jako czołowy globalny dostawca rozwiązań cyberbezpieczeństwa Kaspersky Lab zawsze popierał najbardziej godne zaufania praktyki branżowe, łącznie z silną ochroną przesyłanych danych, rygorystycznymi politykami wewnętrznymi dotyczącymi dostępu do informacji, regularnym testowaniem infrastruktury pod względem bezpieczeństwa itd. Poprzez nowe działania Kaspersky Lab zamierza znacząco podnieść odporność swojej infrastruktury IT na wszelkie ryzyko związane z zaufaniem – nawet teoretyczne – oraz zwiększyć swoją transparentność dla obecnych i przyszłych klientów, jak również innych osób.        

Komentując przeniesienie procesu oraz otwarcie centrum transparentności, Jewgienij Kasperski, dyrektor generalny Kaspersky Lab, powiedział: W szybko rozwijającej się branży, takiej jak nasza, musimy dostosować się do ewoluujących potrzeb naszych klientów, zainteresowanych stron oraz partnerów. Jedną z takich potrzeb jest transparentność, dlatego postanowiliśmy przeprojektować naszą infrastrukturę i przenieść proces przetwarzania danych do Szwajcarii. Wierzymy, że przedsięwzięcie to stanie się globalnym trendem w branży cyberbezpieczeństwa i że polityka zaufania przyjmie się w tym obszarze jako kluczowy podstawowy wymóg.

Więcej informacji na temat zasad transparentności Kaspersky Lab znajduje się stronie https://www.kaspersky.pl/o-nas/transparentnosc.

Dodatkowe informacje dla mediów

5 czerwca 2018 r. Kaspersky Lab zorganizuje spotkanie online na żywo, podczas którego przedstawiciele branży cyberbezpieczeństwa będą omawiali, w jaki sposób można utrzymać zaufanie i współpracę oraz zmierzyć się z coraz większym wyzwaniem, jakim jest bałkanizacja branży bezpieczeństwa IT. Dalsze szczegóły, wraz z możliwością rejestracji udziału w spotkaniu, znajdują się na stronie https://kas.pr/xzr9.   

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.


KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 3 + 19:


 

O AUTORZE
  
Kaspersky Lab Polska
www.kaspersky.pl

Firma

Kupczyk Piotr
Rzecznik
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Kaspersky Web Traffic Security — pierwsza linia obrony przed cyberzagrożeniami online dla firmKaspersky Web Traffic Security — pierwsza linia obrony przed cyberzagrożeniami online dla firm
Nowy Kaspersky Small Office Security zapewnia ochronę od razu po instalacjiNowy Kaspersky Small Office Security zapewnia ochronę od razu po instalacji
Cyberszpiedzy podszywają się pod popularny komunikator internetowyCyberszpiedzy podszywają się pod popularny komunikator internetowy
Technologia Kaspersky Lab wykrywa exploita dnia zerowego dla systemu WindowsTechnologia Kaspersky Lab wykrywa exploita dnia zerowego dla systemu Windows
Badacze z Kaspersky Lab wyróżnieni za wykrycie operacji cyberprzestępczej ShadowPadBadacze z Kaspersky Lab wyróżnieni za wykrycie operacji cyberprzestępczej ShadowPad
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Kaspersky Web Traffic Security — pierwsza linia obrony przed cyberzagrożeniami online dla firm
 
Nowy Kaspersky Small Office Security zapewnia ochronę od razu po instalacji
 
Cyberszpiedzy podszywają się pod popularny komunikator internetowy
 
Technologia Kaspersky Lab wykrywa exploita dnia zerowego dla systemu Windows
 
Badacze z Kaspersky Lab wyróżnieni za wykrycie operacji cyberprzestępczej ShadowPad