Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Wtorek, 11 grudnia 2018
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (45526)
AGD (206)
Biznes (4715)
Budownictwo (2131)
Dom (1521)
Dziecko (1212)
Edukacja (1774)
Elektronika (864)
Film (108)
Finanse (1659)
Internet (2631)
Komputery (2170)
Książki (206)
Kulinaria (960)
Kultura i sztuka (1205)
Media (612)
Moda i Styl (989)
Motoryzacja (1134)
Muzyka (250)
Nieruchomości (1004)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2186)
Polityka (365)
Praca i kariera (956)
Prawo (924)
Reklama i PR (965)
RTV (192)
Sport (825)
Telekomunikacja (515)
Turystyka (1178)
Transport (509)
Uroda (512)
Wnętrze (817)
Zdrowie (1633)
Zwierzęta (80)
Życie (1322)
Inne (2650)
Dolnośląskie (240)
Kujawsko-pomorskie (1151)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (78)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1623)
Opolskie (22)
Podkarpackie (57)
Podlaskie (236)
Pomorskie (152)
Śląskie (390)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (99)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

TVP


Tanie-Loty.pl


E-handeldrewnem.pl


turystyka.wp.pl


Mitsubishi Motors Polska


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Rekordowa liczba dobrych praktyk ANWILU wyróżniona przez FOB
Dodano: 12.04.2018, godzina: 22:55
Rekordowa liczba dobrych praktyk ANWILU wyróżniona przez FOB
Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB) doceniło inicjatywy, które ANWIL zrealizował w ubiegłym roku na rzecz pracowników, społeczności lokalnej, ochrony środowiska, a także budowania relacji z interesariuszami, dzięki czemu aż 13 dobrych praktyk włocławskiej spółki zostało opisanych w szesnastym wydaniu Raportu Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki.

FOB, który jest najdłużej działającą i największą organizacją pozarządową w Polsce, zajmującą się koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu, przygotował już po raz 16. wydawnictwo publikację poświęcone najciekawszym firmowym projektom CSR (ang. corporate social responsibility).

Każde przedsiębiorstwo, realizujące w minionych dwunastu miesiącach praktykę CSR, mogła zgłosić ją do publikacji FOB w jednym z siedmiu obszarów, zgodnych z normą ISO 26000 - Ład organizacyjny, Praktyki z zakresu pracy, Prawa człowieka, Środowisko, Uczciwe praktyki operacyjne, Zagadnienia konsumenckie, Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej. Następnie aplikacje były weryfikowane oraz oceniane przez Komitet Merytoryczny, który podejmował ostateczną decyzję, czy dana inicjatywa zostanie uznana za wzorową i tym samym trafi na łamy podsumowania roku, czy też nie.

Eksperci docenili wszystkie zgłoszone przez ANWIL projekty i tym samym zostały one ujęte w Raporcie. Sukces jest tym większy, że liczba inicjatyw spółki, które wyróżnia FOB, każdego roku wzrasta. W ubiegłorocznym wydaniu publikacji opisanych zostało 11 dobrych praktyk realizowanych przez włocławskie przedsiębiorstwo, a dwa lata temu 8.  W tym roku czytelnicy będą mogli znaleźć w Raporcie aż 13 przykładów społecznej odpowiedzialności ANWILU.

Inicjatywy realizowane przez włocławską spółkę, których opisy pojawiły się na łamach opracowania po razy pierwszy, to 3 dobre praktyki z zakresu pracy. Firma została wyróżniona za realizację programu ANWIL Pasja, w ramach którego wspiera hobby swoich pracowników. Dofinansowanie na realizację swoich zainteresowań, od momentu wdrożenia tej inicjatywy, czyli 2012 roku, otrzymało łącznie ok. 600 osób zatrudnionych w spółce, w tym m.in. wędkarze, biegacze, nurkowie, trekkingowcy, motocykliści, rowerzyści i artyści. Dodatkowo FOB uznał włocławską firmę za pracodawcę przyjaznego rodzinie, ponieważ prowadzi działania służące integracji zatrudnionych i ich rodzin, a także oferuje pracownikom dodatkowe pozapłacowe świadczenia m.in. upominki dla świeżo upieczonych rodziców, prezenty świąteczne i bale karnawałowe dla najmłodszych członków rodzin, a także coroczne pikniki dla pracowników oraz ich najbliższych. Natomiast trzecią praktyką z zakresu pracy, która znalazła się w opracowaniu jest wdrożenie w ANWILU skutecznych narzędzi komunikacji wewnętrznej.

Uroczysta prezentacja jubileuszowego wydania Raportu Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki odbyła się 12 kwietnia w Warszawie. Opracowanie jest dostępne zarówno w wersji papierowej, jak i online: http://odpowiedzialnybiznes.pl/wp-content/uploads/2018/04/Raport2017-1.pdf

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

PDF 1IMG 1

KOMENTARZE
Pisanie i czytanie komentarzy pod tą informacją prasową zostało udostępnione wyłącznie zalogowanym dziennikarzom prasowym.

 

O AUTORZE
  
ANWIL S.A.
www.anwil.pl

Firma

ANWIL S.A.
Biuro prasowe
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Fundacja ANWIL dla Włocławka nagrodzi 40 prymusów Fundacja ANWIL dla Włocławka nagrodzi 40 prymusów
ANWIL sponsorem już nie tylko Rottweilerów, ale i KrecikówANWIL sponsorem już nie tylko Rottweilerów, ale i Krecików
Masz sposób na to, jak ciekawie opowiedzieć o naukach ścisłych? Zgłoś się do konkursu!Masz sposób na to, jak ciekawie opowiedzieć o naukach ścisłych? Zgłoś się do konkursu!
ANWIL dla Niepodległej ANWIL dla Niepodległej
Najbliższa niedziela należy do biegaczyNajbliższa niedziela należy do biegaczy
 
Zobacz wszystkie »