Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Wtorek, 25 czerwca 2019
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (46291)
AGD (207)
Biznes (4826)
Budownictwo (2134)
Dom (1535)
Dziecko (1233)
Edukacja (1793)
Elektronika (894)
Film (112)
Finanse (1716)
Internet (2722)
Komputery (2263)
Książki (215)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1218)
Media (612)
Moda i Styl (999)
Motoryzacja (1152)
Muzyka (259)
Nieruchomości (1007)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2267)
Polityka (367)
Praca i kariera (966)
Prawo (924)
Reklama i PR (969)
RTV (195)
Sport (829)
Telekomunikacja (515)
Turystyka (1185)
Transport (512)
Uroda (512)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1676)
Zwierzęta (80)
Życie (1355)
Inne (2659)
Dolnośląskie (241)
Kujawsko-pomorskie (1173)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1623)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (392)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (100)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

InfoON


Itezone


SZ, PS, KS, DWW


X-cross


Rzecznikprasowy.pl


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Rynek sztuki w Polsce się budzi. 2011 rokiem Art Bankingu
Dodano: 24.08.2011, godzina: 13:56
Rynek sztuki w Polsce się budzi. 2011 rokiem Art Bankingu
Wejście na giełdę pierwszego domu aukcyjnego i pojawienie się Funduszu rynku sztuki Abbey Art Found to symbole przebudzenia się rynku sztuki w Polsce.

The only art industry firm that benefited from the great window of opportunity was Poland’s Abbey House, which successfully listed in Warsaw in May, as well as Switzerland’s MCH Group, which completed a new issue this summer.” zauważył Skate’s Art Investment Review w czerwcu.

Kolejne, polskie banki uruchamiają usługi związane z Art. Bankingiem. Zaczęło się od Noble Banku. Do tego grona wkrótce dołączył BZWBK. Niebawem certyfikaty FIZ Abbey Art Found zaproponuje swoim klientom BOŚ Bank. Banki takie jak PKO BP czy Raiffeisen Bank Polska S.A. przygotowują własną ofertę. Inwestowanie w sztukę, tak popularne na zachodzie, zyskuje coraz większą liczbę zwolenników także w Polsce. Tworzenie kolekcji prestiżowych płócien, unikatowych rzeźb i rękodzieł, może być zarówno pasją, jak i metodą lokowania i pomnażania majątku.

Wejście na NewConnect DAAH SA stworzyło zupełnie nowe możliwość inwestowania pośredniego, które nie wymagają znajomości rynku sztuki . Na rynek trafiły innowacyjne rozwiązania finansowe obniżające progi wejścia w inwestycje związane ze sztuką. Inwestorzy zyskali dodatkowe zabezpieczenia, takie jak gwarantowany wykup akcji i wymaganą płynność, która dodatkowo podnosi bezpieczeństwo inwestycji.

„Z roku na rok obserwujemy rosnące zainteresowanie tematem sztuki wśród naszych klientów, dlatego zdecydowaliśmy się włączyć art banking do oferty, proponując w ramach otwartej architektury produktowej doradztwo renomowanych instytucji specjalizujących się w tego typu usługach” – mówi Daniel Ścigała, dyrektor BRE Private Banking & Wealth Management. „Oferta inwestycji w pasje, w tym art banking będzie stale rozbudowywana zgodnie z potrzebami klientów” – dodaje.

Poszukiwanie bezpiecznych form lokowania kapitału, wykazujących odporność na wahania rynków finansowych zaowocowało wielkim zainteresowaniem sztuką światowych instytucji finansowych i związanych z rynkiem ubezpieczeń. Obecnie standardowo lokują one w rynku sztuki około 8 proc. wartości swojego portfela, co tylko w Europie daje wartość na poziomie 27 miliardów Euro ( Badanie Investment&Pensions In Europe 2010). Zaowocowało to olbrzymim rozkwitem rynku sztuki.

Polski rynek sztuki jest bardzo silnie niedowartościowany. Specjaliści przewidują, że tak jak kiedyś rynek nieruchomości w Polsce będzie on wkrótce dynamicznie rósł goniąc wskaźniki charakterystyczne dla innych krajów Europy. To czyni go niesłychanie atrakcyjnym zarówno dla inwestorów polskich jak i zagranicznych.

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

PDF 1IMG 2

KOMENTARZE
03.01.2012, 14:32 Anonymous
„Trzysta milionów”

Marcin Krasny, kurator wystawy

Według niektórych, podejrzanie hurraoptymistycznych szacunków rynek sztuki w Polsce wart jest nawet 300 mln złotych. Warto jednak zauważyć, że cztery lata temu w Londynie za równowartość tej kwoty (50 mln funtów) kupiono słynną pracę Damiena Hirsta „For the Love of God”, czyli wysadzaną diamentami czaszkę. Czy zatem jedna praca stworzona na zachodzie warta jest tyle, co wszystkie sprzedane u nas w ciągu roku? Nie. Jest warta o wiele więcej.Fakt ten ma jednak również swoje zalety, bowiem z tego właśnie powodu nadal można nabyć w Polsce bardzo ciekawe prace, dawne bądź współczesne, za stosunkowo niewielkie pieniądze. Takie możliwości inwestowania są bardzo kuszące, choć skorzysta na nich niewielu. Z drugiej strony niedoświadczony rynek przyjmuje obecnie w swoje objęcia osoby chcące sprzedać słabej jakości realizacje po niewyobrażalnie zawyżonych cenach. Nie ma jeszcze rozwiniętych systemów kontroli, więc w zasadzie można wszystko. Wyskakujące jak zając z kapelusza, bardzo bogate instytucje promujące trzeciorzędnych malarzy, tajne aukcje, na których znajomi sprzedają znajomym prace po cenach z kosmosu aby windować ceny ich autorów, przypadkowe i niczym nieuzasadnione kariery, które zgasną zapewne w ciągu kilku lat – to wszystko sprawia, że zajmowanie się w Polsce sztuką współczesną jest przygodą niemalże awanturniczą.


Dodaj komentarz:

Ile to jest 13 + 17:


 

O AUTORZE
  

Małgorzata Nieciecka
Ekspert
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Paczkomaty InPost z Timeline na Facebooku i zagadką ukrytą w graficePaczkomaty InPost z Timeline na Facebooku i zagadką ukrytą w grafice
DA Abbey House zacieśnia współpracę z biznesemDA Abbey House zacieśnia współpracę z biznesem
DA Abbey House SA – świetne wyniki za II kwartał 2011DA Abbey House SA – świetne wyniki za II kwartał 2011
Spadki na giełdach motorem wzrostu rynku sztukiSpadki na giełdach motorem wzrostu rynku sztuki
Dobre 6 miesięcy dla polskiego rynku sztukiDobre 6 miesięcy dla polskiego rynku sztuki
 
Zobacz wszystkie »