Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Sobota, 21 września 2019
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (46618)
AGD (207)
Biznes (4858)
Budownictwo (2136)
Dom (1536)
Dziecko (1238)
Edukacja (1801)
Elektronika (921)
Film (114)
Finanse (1731)
Internet (2798)
Komputery (2328)
Książki (215)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1219)
Media (613)
Moda i Styl (1001)
Motoryzacja (1157)
Muzyka (259)
Nieruchomości (1007)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2302)
Polityka (368)
Praca i kariera (968)
Prawo (926)
Reklama i PR (972)
RTV (196)
Sport (834)
Telekomunikacja (520)
Turystyka (1187)
Transport (513)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1682)
Zwierzęta (80)
Życie (1361)
Inne (2662)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1183)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1623)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (393)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (100)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

Wrocławianin


Wprost


GK


ŚTV


www.dom.pl


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

W Łapach powstanie nowoczesne Centrum Logistyczne wraz z Terminalem Kontenerowym.
Dodano: 31.05.2017, godzina: 11:36
W Łapach powstanie nowoczesne Centrum Logistyczne wraz z Terminalem Kontenerowym.
Za kilka miesięcy – wczesną jesienią – ruszy budowa jedynego w tej części kraju Centrum Logistycznego wraz z Terminalem Kontenerowym. W efekcie, za 1,5 roku do Łap – gdzie powstanie ta inwestycja - regularnie będą kursowały pociągi z kontenerami przypływającymi z całego świata do portów w Gdyni i Gdańsku.

Inwestycję o wartości około 30 milionów złotych realizuje działająca od ponad 20 lat, białostocka firma Kontrast. Szef firmy – Krzysztof Koc – zajmującej się dystrybucją produktów z kategorii wyposażenia wnętrz, zaznacza, że pomysł budowy terminala to de facto odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie zarówno jego przedsiębiorstwa ale i innych firm z Podlasia.

- Importujemy sporo towaru z Azji, który trafia do nas właśnie za pośrednictwem portów w Trójmieście. Z uwagi na dynamiczny wzrost liczby zamówień coraz bardziej dokucza nam brak podobnej infrastruktury w naszym regionie. Kontenery przyjeżdżają bowiem do nas w tradycyjny sposób - na naczepach TIR-ów. Powstanie terminala będzie zatem oznaczało nie tylko znaczne skrócenie czasu dostaw jak i wyraźne oszczędności – podkreśla Krzysztof Koc.

Jak zaznacza, z usług terminala jest gotowych korzystać wiele podmiotów nie tylko z naszego regionu ale i innych części kraju. Powstanie tej inwestycji ma szansę pozytywnie wpłynąć na całą podlaską gospodarkę oraz dać impuls rozwojowy dla Łap.

W pierwszej fazie po uruchomieniu terminala pracę znajdzie 20 – 30 osób. Co ważne, inwestycja będzie też naturalnym zapleczem logistycznym dla przedsiębiorstw działających w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Łapach. Początkowo będą tam kursowały 2-3 składy kolejowe tygodniowo.

Budowa ruszy na przełomie września i października. Według planów prace powinny zakończyć się w 2019 roku. Terminal kontenerowy zostanie wybudowany na terenie niedziałającego od lat Zakładu Napraw Taboru Kolejowego w Łapach. Łączny koszt inwestycji to ok. 30 milinów złotych. Niemal połowa środków pochodzić będzie z projektu realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Łapski terminal zajmie powierzchnię ponad 2ha. Na jego obszarze znajdzie się miejsce dla 1100 kontenerów. W ramach inwestycji powstanie platforma wyposażona w specjalistyczny sprzęt rozładunkowo – przeładunkowy, zarządzany przez nowoczesne systemy informatyczne.

W ramach budowanego kompleksu oprócz terminala powstanie również nowoczesny magazyn klasy A o powierzchni 10 tysięcy m2. Obiekt zostanie wyposażony w regały wysokiego składowania. Będzie obsługiwany przez specjalistyczne wózki widłowe i zarządzany przez nowoczesny system informatyczny umożliwiający m.in. monitorowanie towaru czy zamówień przez klientów z zewnątrz.

Terminal będzie jedynym tego rodzaju miejscem w tej części kraju. Choć w Polsce działa już kilka terminali tego typu, ale ten który powstanie pod Białymstokiem będzie się wyróżniał kompleksowością usług związanych nie tylko z przeładunkiem i składowaniem kontenerów. Klienci będą mieli możliwość korzystania z szerokiej gamy usług logistycznych - od wynajmu powierzchni magazynowej, miejsc paletowych po rozładunek kontenera i wysyłanie towaru do klienta docelowego.

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

IMG 1

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 9 + 1:


 

O AUTORZE
  
Kontrast
kontrast.net.pl/

Firma

Agencja Publicum
Agencja PR
 

PODOBNE KOMUNIKATY
 
BT421 - nowy monitor Bartype od NEC
 
A może specjalistyczny sklep franczyzowy?
 
Sieć obuwnicza CASU modernizuje sprzedaż z Navireo ERP
 
Pierwsze centrum badawczo-rozwojowe na Podlasiu
 
Lokalizacja kluczem do sukcesu – jak wybrać miejsce pod lodziarnię?