Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Czwartek, 17 października 2019
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (46766)
AGD (207)
Biznes (4876)
Budownictwo (2136)
Dom (1537)
Dziecko (1240)
Edukacja (1802)
Elektronika (941)
Film (115)
Finanse (1741)
Internet (2830)
Komputery (2361)
Książki (215)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1219)
Media (613)
Moda i Styl (1001)
Motoryzacja (1158)
Muzyka (261)
Nieruchomości (1007)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2317)
Polityka (368)
Praca i kariera (970)
Prawo (926)
Reklama i PR (973)
RTV (196)
Sport (835)
Telekomunikacja (520)
Turystyka (1188)
Transport (513)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1682)
Zwierzęta (82)
Życie (1365)
Inne (2662)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1184)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1623)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (393)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (100)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

TVN


Czwórka


Jedź Bezpiecznie


Warszawska Gazeta


Redakcja "Zieleni Miejskiej"


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Zima zaskoczyła drogowców, ale nie piwowarów
Dodano: 25.01.2013, godzina: 13:56
Zima zaskoczyła drogowców, ale nie piwowarów
Obfite opady śniegu utrudniają ruch lotniczy i drogowy w całej Europie, a co za tym idzie – transport towarów. Jednak Kompania Piwowarska uspokaja: piwa w polskich sklepach nie zabraknie.

Padający nieustannie i ograniczający widoczność śnieg, zaspy, błoto pośniegowe oraz śliska nawierzchnia nie ułatwiają życia kierowcom. Miłośnicy Tyskiego, Lecha czy Żubra mogą jednak spać spokojnie – nie ma obawy, że na sklepowej półce nie znajdą swojego ulubionego piwa.

- Zdajemy sobie sprawę, że piwo nie jest artykułem pierwszej potrzeby, jak np. pieczywo, i niektórzy mogliby nie odczuć jego braku. Ale z drugiej strony należy pamiętać, że – w przeciwieństwie do chleba z pobliskiej piekarni – piwo czasem musi przebyć długą drogę, zanim trafi do sklepu, a ta droga może być obecnie trudna do przebycia – mówi Konrad Czebreszuk, dyrektor ds. logistyki w Kompanii Piwowarskiej, i dodaje: Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych zachowujemy płynność dostaw – auta ciężarowe opuszczają nasze magazyny zgodnie z planem i na czas docierają do hurtowni i sklepów detalicznych.

Kompania Piwowarska posiada 132 własne ciężarówki ze sztywnymi zabudowami o właściwościach izotermicznych, co ułatwia nieco transport w niskich temperaturach. Odznacza się również dużą elastycznością w organizacji większych zasobów transportowych, jakie mogą być potrzebne w wyniku bardziej czasochłonnych dostaw lub nasilenia zamówień z rynku. Nie należy zapominać, że oprócz dostaw do klientów KP realizuje także transporty pomiędzy browarami i czternastoma centrami dystrybucji.

Całość tej złożonej sieci połączeń transportowych w Kompanii Piwowarskiej jest zarządzana w jednym miejscu przez centralny zespół planowania transportu (CPT), który stale monitoruje warunki drogowe, temperaturę oraz ładunki, dostosowując do tego godziny załadunków, długość tras oraz ilość oraz rodzaj środków transportu.

Piwo nie lubi mrozu

Kolejnym czynnikiem bardzo niekorzystnym dla piwa jest mróz. Zgodnie ze standardami dystrybucji KP, optymalne warunki przechowywania i przewożenia piwa to przedział temperatur 2-16°C, zaś granice tolerancji to 0°C i 25°C, przy wilgotności nieprzekraczającej 85%. Długotrwałe narażanie piwa na działanie mrozu oraz szoki termiczne może fatalnie wpłynąć na jego jakość.

- Piwo to produkt niezwykle wrażliwy, nie lubi mrozu – tłumaczy Konrad Czebreszuk. – Zimą stajemy przed szczególnym wyzwaniem logistycznym, większym niż w innych porach roku. Trudne warunki na drogach mogą wydłużać transport, tymczasem my – paradoksalnie – powinniśmy starać się skrócić czas przewozu piwa, aby jak najkrócej było ono wystawione na działanie niskich temperatur. Z tego powodu każdego dnia bardzo szczegółowo planujemy każdą trasę z uwzględnieniem czasu przejazdu oraz temperatury otoczenia.

Kompania Piwowarska monitoruje temperatury w magazynach, podczas załadunku oraz na trasach przejazdu ciężarówek, które trwają od 1 do nawet 15 godzin. Jeśli prognozowana temperatura powietrza spada poniżej -15°C na trasie, która trwa dłużej niż 3 godziny, firma podejmuje działania mające na celu ochronę jakości produktu. Może to być wykorzystanie zabudów izotermicznych, dodatkowe zabezpieczenie produktu przed niską temperaturą lub zmiana daty i godziny dostawy w uzgodnieniu z odbiorcą. Przede wszystkim jednak KP stara się organizować procesy transportowe w najcieplejszych okresach doby. Takie postępowanie jest niezwykle istotne, biorąc pod uwagę, że w niekorzystnych warunkach pogodowych temperatura masy transportowanego piwa co godzinę obniża się o ok 1°C.

Lodówka niezastąpiona nawet zimą

Konsumentom może się wydawać, że zima stwarza doskonałe warunki do chłodzenia chmielowego napoju, jednak to błędne przekonanie. Schładzanie piwa nie ma bowiem nic wspólnego z jego zamrażaniem. 4-5°C to idealna temperatura do serwowania piwa, ale obniżenie jej zaledwie o 2-3 stopnie sprawia, że złocisty napój traci swe walory.

- „Szokowe” schładzanie piwa poprzez pozostawienie go na balkonie czy w bagażniku samochodu jest niewskazane. Jeszcze bardziej szkodzi piwu zamrożenie, co przy obecnej pogodzie łatwo może się zdarzyć – mówi dyrektor ds. logistyki KP. – Takie piwo traci większość dwutlenku węgla, który normalnie zapewnia mu rześkość i lekkość smaku. Zamrożenie powoduje także zachwianie równowagi smakowo-zapachowej nazywanej przez ekspertów profilem sensorycznym, nie wspominając o tym, że  zamarzający płyn może spowodować rozszczelnienie kapsla.

Zatem nawet zimą lepiej polegać na lodówce – schłodzenie piwa potrwa dłużej, ale efekt będzie bezpieczniejszy i… smaczniejszy.

Do redaktora:

Kompania Piwowarska – Lider branży piwowarskiej w Polsce

Kompania Piwowarska jest największym przedsiębiorstwem piwowarskim w Polsce. Kilkusetletnie doświadczenia w warzeniu piwa, nowoczesne technologie i rygorystyczne przestrzeganie zasad produkcji na światowym poziomie gwarantują najwyższą jakość naszych produktów. Do portfela marek KP należą najpopularniejsze polskie piwa – m.in. Tyskie, Żubr, Lech, Dębowe Mocne, Redd's, a także międzynarodowe marki premium: Pilsner Urquell, Grolsch oraz Peroni Nastro Azzurro. Kompania Piwowarska (utworzona w 1999 roku) posiada trzy browary (w Tychach, Poznaniu i Białymstoku) oraz oddziały handlowe na terenie całego kraju. Kompania Piwowarska prowadzi także działalność społeczną oraz programy edukacyjne popularyzujące odpowiedzialność i umiar w konsumowaniu alkoholu. Wielkość sprzedaży osiągniętej przez KP w roku finansowym zakończonym 31 marca 2012 r. wyniosła 13,5 mln hektolitrów piwa.

SABMiller – jeden z największych na świecie producentów piwa

Kompania Piwowarska jest częścią jednego z największych na świecie producentów piwa – SABMiller plc. Grupa produkuje lub dystrybuuje piwo na sześciu kontynentach, a jej ogólnoświatowy portfel obejmuje międzynarodowe piwa premium, takie jak Grolsch, Miller Genuine Draft, Peroni Nastro Azzurro czy Pilsner Urquell oraz czołowe marki lokalne, takie jak Aquila, Castle, Miller Lite, Snow czy Tyskie. SABMiller jest jedną z największych na świecie (poza USA) firm rozlewających produkty Coca-Coli. W roku finansowym zakończonym 31 marca 2012 SABMiller osiągnął przychody w wysokości 31,4 mld USD oraz wypracował zysk brutto (EBITA) w wysokości 5,6 mld USD. SABMiller plc jest notowany na giełdach papierów wartościowych w Londynie i Johannesburgu.

Dodatkowych informacji udziela:

Wojciech Mrugalski

kierownik ds. komunikacji

Kompania Piwowarska SA

ul. Szwajcarska 11, 61-285 Poznań

tel. + 48 61 667 7667

tel. kom. + 48 601 91 11 44

fax + 48 61 667 7850

wojciech.mrugalski[email protected]

www.kp.pl

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

PDF 1IMG 3

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 11 + 17:


 

O AUTORZE
  
Kompania Piwowarska SA
www.kp.pl

Firma

Kompania Piwowarska SA
Biuro prasowe
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Ponad 60 tys. złotych dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dzięki Kompanii PiwowarskiejPonad 60 tys. złotych dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dzięki Kompanii Piwowarskiej
Handlowiec – najlepsza wizytówka firmyHandlowiec – najlepsza wizytówka firmy
Punkty karne „w pigułce” – program „Sprawdź promile” edukuje tysiące...Punkty karne „w pigułce” – program „Sprawdź promile” edukuje tysiące...
Wyniki Kompanii Piwowarskiej na tle branży piwnej w ostatnim kwartale i całym roku 2012Wyniki Kompanii Piwowarskiej na tle branży piwnej w ostatnim kwartale i całym roku 2012
Na stoku koniecznie sprawdź promile Na stoku koniecznie sprawdź promile
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Oishi Biru czyli dobre piwo
 
Branża, która ma przyszłość
 
Dlaczego rower miejski na dużą skalę jest ważny – Łukasz Borkowski
 
e-Manifest skróci kolejki na przejściu Litwa - Białoruś
 
Zmiana organizacji ruchu w Ostrołęce