Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Czwartek, 04 czerwca 2020
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (47272)
AGD (207)
Biznes (4948)
Budownictwo (2137)
Dom (1538)
Dziecko (1248)
Edukacja (1813)
Elektronika (962)
Film (118)
Finanse (1771)
Internet (2936)
Komputery (2440)
Książki (216)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1222)
Media (614)
Moda i Styl (1004)
Motoryzacja (1162)
Muzyka (267)
Nieruchomości (1010)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2401)
Polityka (369)
Praca i kariera (977)
Prawo (928)
Reklama i PR (976)
RTV (196)
Sport (838)
Telekomunikacja (525)
Turystyka (1194)
Transport (514)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1689)
Zwierzęta (83)
Życie (1388)
Inne (2665)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1187)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1624)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (395)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (101)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

silk.pl


ARTSMART Izabela Żylińska


CzasNaWnetrze.pl


BazaTelefonow


TVP


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Zwrot z inwestycji w ochronę IT
Dodano: 02.10.2019, godzina: 13:20
Zwrot z inwestycji w ochronę IT
Firmy posiadające wewnętrzne centrum operacji bezpieczeństwa (tzw. SOC) szacują swoje straty finansowe w wyniku cyberataku na 675 tysięcy dolarów, co stanowi mniej niż połowę średniego kosztu takiego incydentu w przypadku ogółu organizacji (1,41 miliona dolarów).
Takie są wnioski z nowego badania firmy Kaspersky oraz organizacji B2B International. Innym działaniem, jakie może podjąć firma, aby zmniejszyć ewentualne straty w wyniku incydentu naruszenia danych, jest zatrudnienie inspektora ochrony informacji – 34% firm wszystkich rozmiarów posiadających takie stanowisko deklaruje, że cyberincydent nie spowodował w ich przypadku strat pieniężnych.

Z każdym rokiem incydenty naruszenia ochrony danych stają się coraz kosztowniejsze dla przedsiębiorstw. W 2019 roku koszt ten wzrósł do 1,41 miliona dolarów z 1,23 miliona dolarów w zeszłym roku. W efekcie organizacje inwestują więcej w cyberbezpieczeństwo: w tym roku budżety przedsiębiorstw przeznaczone na ochronę IT wynosiły średnio 18,9 miliona dolarów wobec 8,9 miliona w 2018 r. 

Jak pokazuje raport firmy Kaspersky, inwestowanie w oprogramowanie zabezpieczające oraz specjalistów ds. bezpieczeństwa IT przynosi rezultaty, w szczególności w postaci mniejszych szkód na skutek incydentów naruszenia bezpieczeństwa danych. Przedsiębiorstwa mogą próbować ograniczyć finansowe skutki incydentu naruszenia bezpieczeństwa danych poprzez stworzenie wewnętrznego centrum operacji bezpieczeństwa odpowiedzialnego za ciągłe monitorowanie zdarzeń naruszenia bezpieczeństwa oraz reakcję na incydenty. Ustanowienie centrum operacji bezpieczeństwa przyczynia się do zmniejszenia o połowę strat pieniężnych na skutek incydentu (do 675 tysięcy dolarów). Oszczędności te odnoszą się również do większych podmiotów (zatrudniających ponad 500 pracowników) – łączne straty finansowe firm, które ustanowiły centrum operacji bezpieczeństwa, szacowane są na 106 tysięcy dolarów. Dla porównania, w przypadku przeciętnego podmiotu tego rozmiaru sięgają one 129 tys. dolarów. 

Trzeba jednak zaznaczyć, że zewnętrzne centra operacji bezpieczeństwa nie zmniejszają kosztu incydentów naruszenia bezpieczeństwa danych. Z badania wynika, że zlecenie operacji bezpieczeństwa dostawcy zarządzanych usług bezpieczeństwa może w rzeczywistości zwiększyć koszty finansowe, szczególnie gdy firma korzysta z usług podwykonawcy o niewystarczających kwalifikacjach: 23% firm w takiej sytuacji poniosło koszty finansowe w przedziale 100 tys. — 249 tys., podczas gdy podobne koszty odnotowało jedynie 19% firm posiadających wewnętrzny zespół IT. 

Innym sposobem obniżenia kosztu incydentu naruszenia bezpieczeństwa jest zatrudnienie inspektora ochrony danych. Jest to pracownik odpowiedzialny za opracowanie i wdrożenie strategii ochrony danych w firmie, jak również zarządzanie kwestiami zgodności z przepisami. Badanie wykazało, że ponad jedna trzecia organizacji (34%) posiadających inspektora ochrony danych, które doświadczyły incydentu naruszenia bezpieczeństwa informacji, nie poniosły żadnej straty finansowej, podczas gdy w przypadku ogółu przedsiębiorstw odsetek ten wynosił 20%.

Ustanowienie wewnętrznego centrum operacji bezpieczeństwa wiąże się z zakupem niezbędnych narzędzi, przygotowaniem procesów oraz rekrutacją analityków, co może stanowić wyzwanie dla każdej firmy. Podobnie, niełatwym zadaniem jest znalezienie inspektora ochrony danych, który posiada zarówno wiedzę w zakresie bezpieczeństwa IT, jak i prawa. To wymaga czasu i środków finansowych. Niestety, osobom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo często trudno jest uzasadnić konieczność takich inicjatyw, chociaż okazuje się, że są to opłacalne inwestycje. Naturalnie, posiadanie wyspecjalizowanego pracownika czy nawet specjalnego zespołu nie daje firmie żadnej gwarancji, że nie padnie ofiarą incydentu naruszenia bezpieczeństwa danych. Będzie jednak przygotowana na taką ewentualność i szybciej stanie na nogi po takim incydencie – powiedział Wieniamin Lewcow, wiceprezes, Corporate Business w firmie Kaspersky. 

Firma Kaspersky oferuje rozwiązania i usługi mogące wspomóc wewnętrzne centrum operacji bezpieczeństwa, obejmujące Kaspersky EDR, Kaspersky Anti Targeted Attack, Kaspersky Threat Intelligence oraz Kaspersky Cybersecurity Training. Pomagają one przezwyciężyć najpowszechniejsze bariery, jakie napotyka centrum operacji bezpieczeństwa, takie jak brak widoczności w całym przedsiębiorstwie czy niewystarczające dane dotyczące zagrożeń, oraz usprawniają jego działanie. 

Informacje o badaniu

Globalne badanie firmy Kaspersky dotyczące zagrożeń dla bezpieczeństwa IT obejmuje osoby decyzyjne w dziedzinie IT i jest przeprowadzane już od 9 lat. W najnowszej odsłonie zbadano 4 958 osób w 23 krajach. Respondentów zapytano o stan bezpieczeństwa IT ich organizacji, rodzaje zagrożeń, z jakimi mają do czynienia, oraz koszty związane z usuwaniem szkód na skutek ataku. Badanie objęło następujące regiony: Ameryka Łacińska, Europa, Ameryka Północna, region Azji i Pacyfiku wraz z Chinami, Japonia, Rosja oraz Bliski Wschód, Turcja i Afryka. Pełne wyniki badania są dostępne na stronie https://kas.pr/qa51.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.


KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 10 + 15:


 

O AUTORZE
  
Kaspersky Lab Polska
www.kaspersky.pl

Firma

Kupczyk Piotr
Rzecznik
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Zaawansowane ugrupowanie cyberprzestępcze udoskonala swój zestaw narzędziZaawansowane ugrupowanie cyberprzestępcze udoskonala swój zestaw narzędzi
Dzieci online: podczas pandemii dzieci mniej czasu poświęcają na gry onlineDzieci online: podczas pandemii dzieci mniej czasu poświęcają na gry online
Zdalna nie tylko nauka, ale też głosowania z wykorzystaniem technologii blockchainZdalna nie tylko nauka, ale też głosowania z wykorzystaniem technologii blockchain
Kaspersky ujawnia nowe szczegóły dotyczące serii cyberatakówKaspersky ujawnia nowe szczegóły dotyczące serii cyberataków
Koalicja na rzecz walki z oprogramowaniem stalkerware - aktualizacjaKoalicja na rzecz walki z oprogramowaniem stalkerware - aktualizacja
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Zaawansowane ugrupowanie cyberprzestępcze udoskonala swój zestaw narzędzi
 
Dzieci online: podczas pandemii dzieci mniej czasu poświęcają na gry online
 
Zdalna nie tylko nauka, ale też głosowania z wykorzystaniem technologii blockchain
 
Kaspersky ujawnia nowe szczegóły dotyczące serii cyberataków
 
Koalicja na rzecz walki z oprogramowaniem stalkerware - aktualizacja