Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Sobota, 26 września 2020
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (47474)
AGD (207)
Biznes (4974)
Budownictwo (2137)
Dom (1538)
Dziecko (1249)
Edukacja (1820)
Elektronika (968)
Film (119)
Finanse (1787)
Internet (2974)
Komputery (2471)
Książki (216)
Kulinaria (990)
Kultura i sztuka (1223)
Media (615)
Moda i Styl (1004)
Motoryzacja (1167)
Muzyka (267)
Nieruchomości (1011)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2435)
Polityka (369)
Praca i kariera (978)
Prawo (930)
Reklama i PR (978)
RTV (196)
Sport (840)
Telekomunikacja (526)
Turystyka (1198)
Transport (515)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1694)
Zwierzęta (83)
Życie (1399)
Inne (2669)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1187)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1624)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (395)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (101)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

TVN


Sportbiznes.pl


Stein-Press


Lepszypoznan.pl


dom.pl, modny-dom.pl


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Najczęstsze błędy jakie popełniamy przy korzystaniu alarmu w domu
Dodano: 11.02.2016, godzina: 23:31
Najczęstsze błędy jakie popełniamy przy korzystaniu alarmu w domu
Chociaż źle wykonana instalacja alarmowa, sama w sobie nie stanowi dla nas zagrożenia, niestety może dawać nam złudne poczucie bezpieczeństwa. Planując instalację alarmowa w domu, dobrze jest zatrudnić profesjonalną firmę. System alarmowy powinien być dostosowany do indywidualnych wymagań i potrzeb klienta.

W Krakowie i innych większych miastach znajdziemy bardzo dużo firm, które zajmują się profesjonalna instalacja alarmów. Zanim jednak zdecydujemy się na skorzystanie z ich usług pamiętajmy o kilku faktach. Instalacja alarmowa składa się z wielu elementów i różnych urządzeń, ich montaż powinniśmy pozostawić profesjonalistom. Ważne jest aby system alarmowy działał w ciągłej gotowości, nawet najlepsza i najdrożej instalacja alarmowa jest bezsensowna jeśli nie obejmiemy jej profesjonalnym monitoringiem. Oto parę przykładów najpopularniejszych błędów popełnianych przy instalacji i użytkowaniu alarmu.

Niewłaściwe podłączenie linii telefonicznej

Złe podłączenie linii telefonicznej do centrali alarmowej, to jeden z najczęściej pojawiających się błędu w trakcie instalacji alarmu. Centrale mogą współpracować tylko z analogowymi łączami telekomunikacyjnymi. Gdy podłącza się obwód telefoniczny bezpośrednio do sieci cyfrowej (przykładowo ISDN) powoduje zniszczenie centrali. Rozwiązaniem jest przyłączenie łącza telefonicznego do centralki, a telefon i faks należy złączyć z tym łączem przez centralkę. Rozwiązując problem w taki sposób umożliwimy centrali alarmowej całkowite przejęcie linii na czas alarmowania.

Brak drugiego sygnalizatora akustycznego

Często w wyniku oszczędności rezygnujemy z drugiego sygnalizatora akustycznego. Powinno instalować się minimum dwa takie urządzenia, jedno wewnątrz domu – mające na celu alarmowanie mieszkańców znajdujących się w środku oraz drugie – sygnalizujące o zagrożeniu sąsiadów oraz przechodniów na zewnątrz domu. Ważne jest żeby nie dokonywać zmian w systemie we własnym zakresie. Przeróbki, mające na celu oszczędność często zakłócają pracę systemu alarmowego.

Montaż alarmu na własną rękę

Zdarza się, że instalację alarmową kupujemy np. na serwisach aukcyjny i postanawiamy zamontować ją na własną rękę. Nic bardziej mylnego, jeśli chcemy aby instalacja alarmowa spełniała swoje zadanie czyli, zapewniała nam bezpieczeństwo, jej projekt, wykonanie oraz późniejszy nadzór powinniśmy zlecić specjalistom. W Krakowie jest wiele firm  zajmujących się profesjonalną instalacja alarmów i monitoringu. Nie ma sensu oszczędzać na własnym bezpieczeństwie. Powszechnym błędem przy samodzielnym montażu jest np. brak awaryjnego zasilania alarmu, instalacja powinna być wyposażona np. w dodatkowy akumulator.

Niesprawdzona instalacja alarmowa

Bardzo ważne jest, żeby w trakcie użytkowania systemu alarmowego sprawdzać go chociaż raz  tygodniu. Wystarczy przytrzymać przycisk „test”, aż uaktywni się sygnalizator czujnika. W taki sposób na bieżąco będziemy wiedzieć czy nasz system alarmowy działa poprawnie. W razie wszelkich wątpliwości lub gdy test się nie powiedzie, czujnik należy oddać do serwisu lub wymienić na nowy. Powszechnym problem są też problemy z bateriami lub napięciem. Pamiętajmy o regularnej kontroli system alarmowego, ponieważ możemy nie być świadomi, że przestał działać, tym samym narażać się na niebezpieczeństwo.

--

Artykuł powstał na zlecenie firmy Adyton (www.adyton.net.pl) specjalistów od instalacji alarmowych na terenie Krakowa i całej Polski.

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

IMG 1

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 12 + 5:


 

O AUTORZE
  
SemAge
semage.pl

Firma

SemAge
Biuro prasowe
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
5 pomysłów na wieczór kawalerski5 pomysłów na wieczór kawalerski
Masz dość siedzenia 8 godzin dziennie? Spróbuj biurka do pracy na stojącoMasz dość siedzenia 8 godzin dziennie? Spróbuj biurka do pracy na stojąco
Rozpoczynasz studia na AWF? Pomyśl o karierze trenera personalnego Rozpoczynasz studia na AWF? Pomyśl o karierze trenera personalnego
Trener personalny – przywilej czy konieczność?Trener personalny – przywilej czy konieczność?
Notatek.pl – czy to naprawdę działa?Notatek.pl – czy to naprawdę działa?
 
Zobacz wszystkie »