Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Wtorek, 25 czerwca 2019
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (46291)
AGD (207)
Biznes (4826)
Budownictwo (2134)
Dom (1535)
Dziecko (1233)
Edukacja (1793)
Elektronika (894)
Film (112)
Finanse (1716)
Internet (2722)
Komputery (2263)
Książki (215)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1218)
Media (612)
Moda i Styl (999)
Motoryzacja (1152)
Muzyka (259)
Nieruchomości (1007)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2267)
Polityka (367)
Praca i kariera (966)
Prawo (924)
Reklama i PR (969)
RTV (195)
Sport (829)
Telekomunikacja (515)
Turystyka (1185)
Transport (512)
Uroda (512)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1676)
Zwierzęta (80)
Życie (1355)
Inne (2659)
Dolnośląskie (241)
Kujawsko-pomorskie (1173)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1623)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (392)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (100)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

Vitalogy


wnp.pl


MP.pl


Kangur


NBI


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Zrównoważone projektowanie w Gdańsku – RD bud zakończył III seminarium
Dodano: 03.10.2012, godzina: 11:50
Zrównoważone projektowanie w Gdańsku – RD bud zakończył III seminarium
Zagadnienia zrównoważonego rozwoju zarówno w wymiarach społecznym, ekonomicznym, jak i środowiskowym są szczególnie ważne w przypadku projektów w przestrzeni miejskiej. Kwestie realizacji poszczególnych etapów i zarządzania tego typu inwestycjami szczegółowo omawiano 27.09.2012 w Gdańsku podczas seminarium „Zrównoważone projektowanie – partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa”....

Firma RD bud Sp. z o.o., należąca do francuskiej Grupy Rabot Dutilleul, angażuje się nie tylko w realizację różnego rodzaju inwestycji budowlanych, ale także upowszechnianie polityki zrównoważonego rozwoju.  Zainicjowany przez firmę RD bud ogólnopolski cykl seminariów skierowany jest do szerokiej grupy odbiorców. Zaangażowanie w branżową dyskusję zarówno inwestorów, deweloperów, biur projektowych, dostawców rozwiązań, generalnych wykonawców, jak i przedstawicieli lokalnych samorządów stwarza realne szanse na wprowadzenie istotnych zmian w procesie projektowania i urzeczywistniania nowych projektów w architekturze miejskiej polskich miast.

Teoria poparta praktyką 

Seminarium w Gdańsku urozmaiciły ciekawe wystąpienia specjalistów z branży budowlanej. Wśród prelegentów byli przedstawiciele  Wydziału Urbanistyki, Architektury i Ochrony Zabytków Urzędu Miejskiego w Gdańsku,  firm: RD bud, Broadway Malyan, Mott MacDonald, Pilkington Polska oraz Biura Doradztwa Ekonomicznego i Prawnego Sp. z o.o oraz  .  W pierwszej części konferencji uczestnicy spotkania zapoznali się m.in. z koncepcją masterplanningu rozumianego jako proces demokratycznego planowania przestrzennego, w którym wielodyscyplinarny zespół specjalistów stara się znaleźć zrównoważone rozwiązanie łączące interesy wszystkich uczestników procesu budowlanego. Szczegółowej  analizie poddano również kwestię emisji CO2 oraz możliwość zastosowania technologii i rozwiązań ekologicznych, które pozwolą na dystrybucję zysków z generowanej energii również poza firmy energetyczne. Nierozerwalnie z tym tematem wiąże się

problematyka partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) przedstawiona przez Dyrektora Technicznego  oraz Specjalistę ds. Zrównoważonego rozwoju z firmy RD bud – Jean-Luc Darras . Zgodnie z zapewnieniami prelegenta, PPP jest szansą na zmianę sposobu patrzenia na inwestycje i związane z nimi koszty. Podczas popołudniowych warsztatów uczestnicy konferencji podzieleni na kilkuosobowe zespoły mieli okazję empirycznie zapoznać się z procesem masterplanningu. Warsztaty polegały m.in. na ustaleniu obowiązków uczestników projektów masterplanistycznych, ich wzajemnych zależności oraz potencjalnych zadań do rozwiązania w kontekście trzech wybranych rejonów Gdańska. Obiektami, które zostały poddane analizie były tereny wokół stadionu PGE Arena, Młodego Miasta oraz Wyspy Spichrzów. Podczas pracy pojawiły się dyskusje na temat zależności pomiędzy strukturą zespołu projektowego a skalą projektu. Wybrane rozwiązania oceniano w kontekście innych zrealizowanych na całym świecie projektów. Bardzo ciekawa i żywiołowa okazała się być dyskusja zamykająca warsztaty, podczas której uczestnicy seminarium mieli możliwość skonfrontować swoje poglądy, znaleźć różnice i podobieństwa w proponowanych rozwiązaniach. Pomimo odmienności w postrzeganiu niektórych zagadnień, wszyscy zgodzili się, że zrównoważony rozwój jest kwestią kluczową dla rozwoju miast. Poruszana na warsztatach idea masterplanningu angażując wszystkie strony projektu pomaga bowiem w osiągnięciu najbardziej optymalnych, długofalowych rozwiązań dotyczących zagospodarowania przestrzennego.

Zainicjowany przez firmę RD bud cykl seminariów Zrównoważone projektowanie – partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa” to inicjatywa, która zakłada partnerstwo i wymianę wiedzy na każdym etapie inwestycji. Spotkania obfitujące w debaty i praktyczne warsztaty zbliżają dorealizacji  projektów, które w najbliższej przyszłości przestaną być rzadkością a staną się standardem współczesnego budownictwa. Kolejne seminarium poruszające tematykę zrównoważonego projektowania firma RD bud planuje zorganizować  pod koniec listopada 2012 r.w Warszawie.

www.rdbud.com

RD bud jest firmą budowlaną działającą w zakresie generalnego wykonawstwa. Wywodzi się z francuskiej, niezależnej grupy budowlano-deweloperskiej Rabot Dutilleul, która od ponad 90 lat rozwija swoja ofertę na rynku europejskim. W Polsce firma RD bud funkcjonuje od 1997 roku. Działalność RD bud obejmuje przede wszystkim realizacje „pod klucz”. W swoim portfolio firma posiada m.in. hotele, obiekty biurowe, przemysłowe i logistyczne, centra handlowe, stacje serwisowe oraz salony sprzedaży. Dodatkowo RD bud przeprowadził generalny remont takich obiektów jak chociażby Ambasada Francji w Warszawie czy Grand Hotel w Sopocie. RD bud stale powiększa liczbę realizacji na terenie Polski. Firma działa w obrębie całego kraju. Jej główna siedziba znajduje się w Warszawie. RD bud posiada także swoje biura regionalne w Poznaniu oraz Wrocławiu. Wszystkie inwestycje prowadzone są z myślą o pełnej satysfakcji klientów, z dbałością o ochronę środowiska naturalnego i wysoką, jakość świadczonych usług. Wdrażając najwyższe standardy, firma uzyskała certyfikat Systemu Zarządzania Jakością zgodny z wymogami normy ISO 9001:2008.

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

IMG 1

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 10 + 17:


 

O AUTORZE
  
RD bud
rdbud.com

Firma

GutPR
Agencja PR
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Projekt RD bud nagrodzony statuetką „Top Builder 2013”Projekt RD bud nagrodzony statuetką „Top Builder 2013”
RD bud – wspiera działania Fundacji Spełnionych MarzeńRD bud – wspiera działania Fundacji Spełnionych Marzeń
RD bud kończy budowę kolejnego hotelu sieci B&B RD bud kończy budowę kolejnego hotelu sieci B&B
Onko – Olimpiada 2012 – RD bud pomaga spełniać marzeniaOnko – Olimpiada 2012 – RD bud pomaga spełniać marzenia
„Zrównoważone projektowanie” - seminarium RD bud„Zrównoważone projektowanie” - seminarium RD bud
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Mistrzyni sztuk walki w Ostrołęce
 
Spotkanie z Markiem Arcimowiczem - W poszukiwaniu białej plamy na mapie. Zdobycie Tramen Tepui.
 
Jak pracować z matematycznym geniuszem? Seminarium dla nauczycieli
 
Bezpłatne seminarium: CRM + VoIP – skuteczne narzędzie do obsługi klienta
 
„Zrównoważone projektowanie” - seminarium RD bud