Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Niedziela, 31 maja 2020
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (47263)
AGD (207)
Biznes (4948)
Budownictwo (2137)
Dom (1538)
Dziecko (1247)
Edukacja (1813)
Elektronika (962)
Film (118)
Finanse (1771)
Internet (2934)
Komputery (2438)
Książki (216)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1222)
Media (614)
Moda i Styl (1004)
Motoryzacja (1161)
Muzyka (267)
Nieruchomości (1010)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2400)
Polityka (369)
Praca i kariera (976)
Prawo (927)
Reklama i PR (976)
RTV (196)
Sport (838)
Telekomunikacja (525)
Turystyka (1194)
Transport (514)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1689)
Zwierzęta (83)
Życie (1388)
Inne (2665)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1187)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1624)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (395)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (101)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

Synertime


Dwie Szpilki


GW


www.auto.pl


Tydzień+


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Jak wspierać dziecko w nauce języka angielskiego?
Dodano: 25.01.2019, godzina: 13:30
Jak wspierać dziecko w nauce języka angielskiego?
Rodzice nie muszą świetnie znać języka angielskiego, by na co dzień pomagać swoim dzieciom w jego nauce. Wspólna zabawa może być pretekstem do ćwiczeń, które przyniosą korzyści obu stronom. Jak to zorganizować w praktyce? Poniżej garść ciekawych inspiracji.
Nie kontroluj - wykaż zainteresowanie
Głównymi miejscami, w których dziecko nabywa umiejętność posługiwania się językiem obcym są szkoła oraz dodatkowe zajęcia pozalekcyjne. Jednak nauczyciele często zadają swoim uczniom pracę domową bądź zalecają powtarzanie słówek. W ten sposób nauka przenosi się także do domów. Wtedy właśnie rozpoczyna się ważne zadanie rodzica.
-  Kluczem do sukcesu w nauce języka obcego jest systematyczność - tłumaczy Magdalena Uryn, konsultant metodyczny ze Szkoły Języków Obcych ABC - Dlatego też rodzic powinien pilnować, aby dziecko pamiętało o przygotowaniu się do zajęć, powtórzyło nowe zwroty i słówka czy odrobiło zadania.
Ważne jednak, aby nie wywierać na najmłodszych presji. Lepiej, gdy dorosły wykaże zainteresowanie, a nie przejmie całkowitą odpowiedzialność za ten obowiązek. Czasami warto zapytać, co ciekawego było na angielskim i zachęcić do zaprezentowania nowych umiejętności, niż od razu przechodzić do kontrolowania zeszytów. W ten sposób budujemy zaufanie i pozbywamy się zniechęcającego przymusu, który nie sprzyja nabywaniu wiedzy.
Motywuj i zachęcaj 
Pierwsze niepowodzenia bądź nadmierna presja mogą skutecznie zniechęcić dziecko do nauki. Co robić, gdy zauważymy, że nasz maluch traci motywację? Po pierwsze warto uświadomić sobie, że dziecko w wieku szkolnym nie jest w stanie dotrzymać długoterminowych zobowiązań. Nawet jeśli na początku wykazywało entuzjazm do zajęć z angielskiego, to po jakimś czasie może się okazać, że przestanie mu na nich zależeć. To zupełnie naturalne.
W takiej sytuacji przyda się odpowiednia motywacja. Dawajmy znać naszemu dziecku, że widzimy i doceniamy jego postępy. Porażki traktujmy jako naturalny etap nauki. Karanie za popełnienie błędu jest najgorszą z możliwych opcji. Przekupstwo także nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Starajmy się za to budować w dzieciach motywację wewnętrzną - tylko ona zapewni nam długofalowe efekty.
Dawaj dobry przykład
Często pokazuj swojemu dziecku, że także starasz się posługiwać obcym językiem. Jego poziom znajomości nie ma tutaj żadnego znaczenia. Gdy obcokrajowiec zapyta cię w obecności malucha o drogę, nie wahaj się odpowiedzieć - nawet jeśli masz popełnić błąd.
- Obawa przed nieznajomością słów lub zwrotów, nie powinna wpływać na próby komunikacyjne. Zawsze można użyć rąk lub coś narysować – mówi Magdalena Uryn.
Wakacje za granicą to idealna okazja do potrenowania tych umiejętności. Kontakt z drugim człowiekiem i swobodna rozmowa stanowią idealne warunki do ćwiczeń. Pretekstem może być wizyta w restauracji, w sklepie czy spacer do miejsc, w którym na co dzień przebywają zwykli mieszkańcy.
Ponadto warto pamiętać, że dorośli również mogą zapisać się na zajęcia językowe. Wiek nie odgrywa tutaj żadnej roli. Ze względu na naszą neuroplastyczność mózgu, efektywna nauka jest możliwa nawet u osób starszych. Jeśli twoje dziecko uczęszcza do szkoły języka obcego, w miarę możliwości bierz udział w organizowanych przez nią warsztatach i spotkaniach.
Otaczaj dziecko językiem 
Zanurzenie w języku to najbardziej efektywna metoda jego nauki. Nie bez przyczyny dzieci uczęszczające do zagranicznej szkoły, szybko zaczynają posługiwać się nowym językiem. Naśladowanie tych warunków jest niemożliwe, jednak można starać się zintensyfikować kontakt z angielskim.
W jaki sposób to robić? Na przykład poprzez słuchanie anglojęzycznych piosenek dla dzieci, oglądanie prostych bajek, puszczanie audiobooków lub czytanie książek.
- Za ich pośrednictwem młody człowiek osłuchuje się z żywym językiem, prawidłowym akcentem i wymową – wyjaśnia Magdalena Uryn. 
Bawcie się!
Zabawa to naturalne zajęcie dziecka, podczas którego poznaje ono otaczający je świat. To właśnie przy okazji tego spontanicznego procesu maluch uczy się w najszybszy sposób. W co się bawić, by utrwalać znajomość języka? Poniżej kilka pomysłów:
• Domowe memory - wybierzcie słowa, które chcecie powtórzyć, a następnie każde z nich zapiszcie na dwóch karteczkach. Rozłóżcie kartki na stole, tekstem do dołu i szukajcie identycznych par.
• Scrabble, Doble, Bingo i Chińczyk - grajcie w popularne gry, posługując się wyłącznie językiem angielskim.
• Rodzinny konkurs języka angielskiego - wspólnie ustalcie zasady i konkurencje. Kto zapamięta więcej słów? Kto najpiękniej przeczyta tekst? Kto wypisze 10 słówek na literę “b”?
• Angielski wieczór - film, angielskie ciasteczka i herbata z mlekiem to idealny przepis na rodzinne spotkanie. Wspólne przygotowania będą dla maluchów dodatkową atrakcją.
• Fiszki - wystarczy na małych karteczkach zapisać wyrazy i zwroty poznane na lekcji (z jednej strony po angielsku, a z drugiej po polsku). Karteczki będą pomocne w nauce słownictwa. Możecie wrzucić fiszki, np. do dużego słoika i każdym razem, kiedy przechodzicie obok, wyciągać 2 lub 3 karteczki i sprawdzać swoją pamięć.  

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

IMG 2

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 10 + 19:


 

O AUTORZE
  
ABC Szkoła Języków Obcych
abcszkola.pl/kontakt/

Firma

Agencja Publicum
Agencja PR
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Języka obcego nauczymy się w każdym wiekuJęzyka obcego nauczymy się w każdym wieku
Kursy angielskiego online – dlaczego warto uczyć się przez internet?Kursy angielskiego online – dlaczego warto uczyć się przez internet?
Warsztaty językowe, czyli chwila uśmiechu dla rodzeństwa nieuleczalnie chorych dzieciWarsztaty językowe, czyli chwila uśmiechu dla rodzeństwa nieuleczalnie chorych dzieci
Zanurzenie w języku i kulturze, czyli zagraniczne obozy dla dzieci i młodzieżyZanurzenie w języku i kulturze, czyli zagraniczne obozy dla dzieci i młodzieży
Warsztaty Let’s Party! i półkolonie językoweWarsztaty Let’s Party! i półkolonie językowe
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Czas przed ekranem niepokojąco wysoki dla dzieci poniżej 3 lat. Co mogą zrobić rodzice?
 
Bank Credit Agricole oferuje Pakiet na Wypadki dla ochrony dziecka
 
Szkolna wyprawka ubezpieczeniowa
 
SZKOLNY LOOZZ Z BIEDRONKĄ!
 
GSU z ofertą ubezpieczeniową dla najmłodszych