Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Czwartek, 17 października 2019
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (46766)
AGD (207)
Biznes (4876)
Budownictwo (2136)
Dom (1537)
Dziecko (1240)
Edukacja (1802)
Elektronika (941)
Film (115)
Finanse (1741)
Internet (2830)
Komputery (2361)
Książki (215)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1219)
Media (613)
Moda i Styl (1001)
Motoryzacja (1158)
Muzyka (261)
Nieruchomości (1007)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2317)
Polityka (368)
Praca i kariera (970)
Prawo (926)
Reklama i PR (973)
RTV (196)
Sport (835)
Telekomunikacja (520)
Turystyka (1188)
Transport (513)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1682)
Zwierzęta (82)
Życie (1365)
Inne (2662)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1184)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1623)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (393)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (100)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

sensors


Czwórka


finanse.wp.pl


turystyka.wp.pl


dom.pl, modny-dom.pl


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Opłatek w Podlaskim Hospicjum Dziecięcym
Dodano: 10.12.2018, godzina: 14:05
Opłatek w Podlaskim Hospicjum Dziecięcym
9 grudnia 2018 r. w Podlaskim Hospicjum dla Dzieci „Obok Nas” miały miejsce wyjątkowe wydarzenia. Był opłatek, kolędy, poświęcenie Klubu Seniora i mnóstwo ciepłych słów, ale przede wszystkim modlitwa i pamięć o dzieciach, których nie ma już wśród nas. Bo właśnie 9 grudnia na całym świecie jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Palenia Świec.

To czas kiedy w sposób szczególny pamiętamy o tych rodzicach, którzy doświadczyli najbardziej bolesnej straty na świecie, musieli pożegnać własne dziecko. I tak też było w niedzielę w Podlaskim Hospicjum Dziecięcym. W kościele pw. Przemienienia Pańskiego uroczystą mszę świętą w intencji dzieci, które od nas odeszły odprawił arcybiskup Tadeusz Wojda, metropolita białostocki.

Po nabożeństwie arcybiskup poświęcił pomieszczenia Podlaskiego Hospicjum Dziecięcego, gdzie mieści się Klub Seniora, a także uczestniczył w spotkaniu opłatkowym przyjaciół hospicjum „Obok Nas”. Nie zabrakło kolęd, ciepłych i serdecznych życzeń. Byli liczni podopieczni stowarzyszenia i ich rodziny, grono wolontariuszy, darczyńców i sponsorów.

- Bardzo się cieszę, że powstało takie miejsce, które skupia osoby starsze. Tu można wspólnie spędzić czas, można pobyć z drugim człowiekiem, co dla zapomnianych niejednokrotnie seniorów jest bardzo ważne. Trzeba pamiętać, że to osoby starsze mają największy bagaż doświadczeń, że to od nich można się nauczyć najwięcej, warto z tego korzystać – mówił metropolita białostocki.

Jak twierdzą założyciele i członkowie Stowarzyszenia uroczyste poświęcenie siedziby i pomieszczeń, z których korzystają osoby w podeszłym wieku, to ukoronowanie wielomiesięcznych i trudnych działań.

- Dzięki uprzejmości parafii i księżom mamy własny kąt. Bardzo za to dziękujemy. Zajmujemy 200 metrów kwadratowych. Pomieszczenia wyremontowało i wyposażyło nasze Stowarzyszenie. To miejsce ma służyć głównie seniorom. Jednak trudno jest separować od siebie te grupy społeczne, które potrzebują pomocy. Dlatego też naszą dotychczasową działalność, która opiera się na opiece nad małymi, często bardzo ciężko chorymi pacjentami połączyliśmy z opieką nad osobami starszymi. Bardzo szybko przekonaliśmy się, że był to doskonały pomysł, ponieważ Klub Seniora, który stworzyliśmy, codziennie odwiedza kilkadziesiąt osób – mówił prof. Wojciech Dębek, prezes Stowarzyszenia „Obok Nas”.

Stowarzyszenie „Obok Nas” powstało kilka miesięcy temu z połączenia miłości do drugiego człowieka, wrażliwości na los i potrzeby dzieci nieuleczalnie chorych oraz ich bliskich, a także osób starszych. Tworzą je lekarze Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa w Białymstoku, duchowni z Parafii Przemienienia Pańskiego w Białymstoku, wolontariusze oraz osoby z bogatym doświadczeniem w zakresie organizacji opieki i pomocy dla osób cierpiących.

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

IMG 2

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 15 + 1:


 

O AUTORZE
  
Stowarzyszenie Podlaskie Hospicjum Dziecięce
podlaskiehospicjum.pl

Firma

Agencja Publicum
Agencja PR
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Natalka i Hubert potrzebują specjalistycznej rehabilitacji. Wesprzyj ich!Natalka i Hubert potrzebują specjalistycznej rehabilitacji. Wesprzyj ich!
Podlaskie Hospicjum Dziecięce prosi o 1 procent Twojego podatkuPodlaskie Hospicjum Dziecięce prosi o 1 procent Twojego podatku
Na co dzień fotografuje niemowlaki. Będzie też wspierać podopiecznych Podlaskiego Hospicjum Na co dzień fotografuje niemowlaki. Będzie też wspierać podopiecznych Podlaskiego Hospicjum
Bracia Golcowie zagrają na rzecz Podlaskiego Hospicjum DziecięcegoBracia Golcowie zagrają na rzecz Podlaskiego Hospicjum Dziecięcego
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Lato 2019 z assistance
 
Natalka i Hubert potrzebują specjalistycznej rehabilitacji. Wesprzyj ich!
 
Współczesne Wyzwania Dietetyka – pierwsza tego typu konferencja w Polsce
 
Pilotażowy program w Suwałkach, czyli fakty i mity na temat depresji
 
Czy zdarza ci się wyrzucać jedzenie?