Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Środa, 19 czerwca 2019
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (46267)
AGD (207)
Biznes (4821)
Budownictwo (2134)
Dom (1535)
Dziecko (1233)
Edukacja (1791)
Elektronika (894)
Film (112)
Finanse (1712)
Internet (2719)
Komputery (2259)
Książki (215)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1218)
Media (612)
Moda i Styl (999)
Motoryzacja (1152)
Muzyka (259)
Nieruchomości (1007)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2263)
Polityka (367)
Praca i kariera (966)
Prawo (924)
Reklama i PR (969)
RTV (195)
Sport (829)
Telekomunikacja (515)
Turystyka (1185)
Transport (512)
Uroda (512)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1676)
Zwierzęta (80)
Życie (1354)
Inne (2659)
Dolnośląskie (240)
Kujawsko-pomorskie (1173)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1623)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (392)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (100)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

4budowlani


ARTSMART Izabela Żylińska


X-cross


Cyfrowa Polska


Portfel.pl


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Zatrzymać pierwsze, wspólne chwile
Dodano: 14.03.2019, godzina: 15:38
Zatrzymać pierwsze, wspólne chwile
Przymknięte oczy, błogie uśmiechy, piękne stylizacje – zdjęcia noworodków chwytają za serce i wywołują ciepłe uczucia. Nic dziwnego, że tego typu sesje w ostatnim czasie stały się niezwykle popularne. Wielu rodziców pragnie mieć pamiątkę z pierwszych chwil spędzonych razem, ale mają też wątpliwości – czy to bezpieczne?

Jak wybrać fotografa, który zatroszczy się o komfort naszego malucha? Wykonanie każdego artystycznego zdjęcia wymaga czasu i specjalnych przygotowań. Patrząc na śpiące noworodki, często zastanawiamy się, jak to możliwe, że udaje się uchwycić tak piękne kadry. Małe dzieci są przecież najbardziej wymagającymi modelami i nie zgadzają się na żadne kompromisy.

Okazuje się, że cały sekret tkwi w szczegółach oraz profesjonalnym podejściu fotografa. W przypadku noworodków, nie ma bowiem miejsca na nieprzemyślane pozy, nieprzygotowane studio czy źle dobrane tkaniny. 

– Przy wyborze fotografa warto kierować się albo jego dużym doświadczeniem albo, gdy ma mniejsze portfolio, opiniami znajomych lub rzetelnymi opiniami w internecie. To zbyt odpowiedzialny rodzaj sztuki. Wydaje mi się, że każdy inny czynnik blednie w obliczu komfortu i bezpieczeństwa nowo narodzonego dziecka – mówi Iwona Pajewska, fotografka, która prowadzi warsztaty z wykonywania sesji noworodkowych.

Podstawowym kryterium powinien być więc fakt, czy dana osoba przeszła odpowiednie szkolenia albo konsultowała się ze specjalistami. Piękne zdjęcia na stronie internetowej czy Facebooku nie mogą być czynnikiem decydującym. 

– Wszystkie ujęcia, które wykonujemy w naszym studio są efektem kursów, warsztatów, rozmów z położną. Wszystkie są w stu procentach bezpieczne, jednak większość wymaga mniejszej lub większej wiedzy, o tym, jak je prawidłowo wykonać, by zadbać o wygodę i bezpieczeństwo dziecka –  tłumaczy Iwona Pajewska. – Liczą się tu także odpowiednie akcesoria, ciepło, wprawne owijanie, bezpieczne sprzęty, zdezynfekowane ręce – to detale, które mają ogromne znaczenie w naszej pracy.

Jak przebiega sesja?

Przygotowania do sesji zaczynają się jeszcze przed wejściem do studia. Najlepiej, aby maluch przyjechał lekko głodny i śpiący. Wtedy, po przebraniu w strój i nakarmieniu, zapada zazwyczaj w sen, który jest najlepszym sprzymierzeńcem wyjątkowych kadrów. Chociaż nie ma tu reguły.

– Grunt to spokój rodziców, dlatego nie powinniśmy specjalnie odwlekać pór posiłków tylko z powodu sesji. Komfort dzieci jest tutaj najważniejszy – podkreśla Iwona Pajewska.

Podczas karmienia fotograf zazwyczaj omawia z rodzicami pozy oraz stylizacje. Jednak ostateczną decyzję co do ułożenia zawsze powinno podjąć dziecko. 

– Przez cały czas trwania sesji uważnie obserwuję, w jakim ułożeniu maluch czuje się wygodnie, czy woli plecki, czy brzuszek i staram się dopasować do jego potrzeb.

Standardowo sesja trwa od półtorej do dwóch godzin. Chociaż zdarzają się dłuższe spotkania. Wiele zależy tu od zachowania dziecka oraz oczekiwań rodziców co do efektu końcowego.

Kiedy jest najlepszy czas na sesję?

Na sesję najlepiej wybrać się między 5 a 12 dobą życia dziecka. Dlaczego? Ponieważ noworodki śpią wtedy przez większą część dnia i nie są aż tak wymagające. Dobrze nie przegapić więc tego momentu, szczególnie że w okolicach drugiego tygodnia maluchy zaczynają być bardziej aktywne, a ich sen staje się delikatniejszy, przez co łatwiej o rozbudzenie podczas przebierania czy układania.

Sam udział w sesji warto jednak zaplanować wcześniej, już w okresie ciąży. Po porodzie rodzice mogą nie mieć głowy do wybierania odpowiedniego fotografa. To ważne nie tylko z powodu bezpieczeństwa malucha, ale także konwencji zdjęć, jaką oferują różne studia. Fotografia naszego dziecka wydrukowana na płótnie może bowiem z powodzeniem stać się ozdobą mieszkania czy domu. Dobrze więc dobrać stylistykę do naszego gustu oraz aranżacji pomieszczenia, w którym obraz ma zawisnąć. W ten sposób zdjęcia z pierwszych wspólnych dni mają szansę stać się artystyczną pamiątką na lata.

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

IMG 2

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 6 + 9:


 

O AUTORZE
  
Studio Pajewska - fotografia ciążowa
https://www.facebook.com/studiopajewska/

Firma

Agencja Publicum
Agencja PR
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Zgłoś swoje dziecko do udziału w darmowej sesji noworodkowejZgłoś swoje dziecko do udziału w darmowej sesji noworodkowej
Wielkanocna sesja rodzinna DIY!Wielkanocna sesja rodzinna DIY!
Najmłodsi kibice Jagielloni życzą piłkarzom powodzenia! Zobacz galerię zdjęćNajmłodsi kibice Jagielloni życzą piłkarzom powodzenia! Zobacz galerię zdjęć
Fotografowie z całej Polski przyjadą do Białegostoku na specjalne warsztatyFotografowie z całej Polski przyjadą do Białegostoku na specjalne warsztaty
Pasja to klucz do sukcesu w biznesie młodej mamyPasja to klucz do sukcesu w biznesie młodej mamy
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Zgłoś swoje dziecko do udziału w darmowej sesji noworodkowej
 
Wielkanocna sesja rodzinna DIY!
 
Najmłodsi kibice Jagielloni życzą piłkarzom powodzenia! Zobacz galerię zdjęć
 
Lokalizacja kluczem do sukcesu – jak wybrać miejsce pod lodziarnię?
 
Fotografowie z całej Polski przyjadą do Białegostoku na specjalne warsztaty