Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Poniedziałek, 26 sierpnia 2019
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (46498)
AGD (207)
Biznes (4848)
Budownictwo (2135)
Dom (1536)
Dziecko (1236)
Edukacja (1799)
Elektronika (907)
Film (113)
Finanse (1729)
Internet (2765)
Komputery (2300)
Książki (215)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1218)
Media (612)
Moda i Styl (1001)
Motoryzacja (1157)
Muzyka (259)
Nieruchomości (1007)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2286)
Polityka (368)
Praca i kariera (967)
Prawo (926)
Reklama i PR (972)
RTV (195)
Sport (834)
Telekomunikacja (519)
Turystyka (1187)
Transport (513)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1681)
Zwierzęta (80)
Życie (1359)
Inne (2661)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1181)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1623)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (393)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (100)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

Dziennik Turystyczny


Warszawska Gazeta


dom.pl, modny-dom.pl


ARTSMART Izabela Żylińska


portal chemiczny


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Języka obcego nauczymy się w każdym wieku
Dodano: 28.03.2019, godzina: 13:03
Języka obcego nauczymy się w każdym wieku
Języka obcego możemy nauczyć się w każdym wieku – potwierdzają to liczne badania naukowe. Jedyne, co się zmienia wraz z upływem czasu, to sposób przyswajania wiedzy. Małe dzieci nabywają język w sposób nieświadomy, dorośli zaś wykorzystują swoje zasoby intelektualne.

Nasze mózgi są zaprogramowane do tego, aby się uczyć. Prawdą jest, że przyswajanie języka najlepiej wychodzi nam we wczesnym dzieciństwie, szczególnie jeśli chodzi o wymowę oraz akcent. Jednak mózg człowieka pozostaje plastyczny przez całe życie. W praktyce oznacza to, że nawet osoby w podeszłym wieku są w stanie opanować nowy język.

W przypadku dorosłych na skuteczność nauki ma wpływ wiele czynników – dotychczasowe doświadczenia związane z nauką, kondycja intelektualna czy poziom motywacji. Istotną rolę odgrywa także metoda nauczania.

– Osoby dorosłe dokonują dokładnej analizy, często chcą poznać reguły gramatyczne i dążą do perfekcji – mówi mgr Aneta Szklanko, metodyk ze Szkoły ABC Online oraz Szkoły Języków Obcych ABC. –  Nierzadko boją się popełnić błąd, dlatego mówią dopiero, gdy są faktycznie pewne swojej wiedzy. Zwykle okazuje się jednak, że uczą się równie szybko, co dzieci. 

Dorosłym przyświeca cel

Dorośli zwykle rozpoczynają naukę języka obcego z konkretnego powodu. Chcą podnieść swoje kwalifikacje, liczą na awans czy zagraniczną posadę. Niektórzy pragną dogadać się podczas wakacji czy po prostu spędzić wolny czas na tej formie aktywności intelektualnej. W każdym przypadku jasno określony cel motywuje do działania i sprawia, że nauka staje się efektywniejsza.

Dlatego, jeśli w szkole mieliśmy trudności z nauką języka obcego, nie znaczy to, że w dorosłym życiu jesteśmy w tej dziedzinie skazani na porażkę. Być może zabrakło nam wtedy silnej motywacji wewnętrznej, która jest podstawą w skutecznym nabywaniu wiedzy i nowych umiejętności.

Ważna jest metoda 

Kolejnym składnikiem sukcesu w opanowywaniu języka obcego jest odpowiednia metoda. W przypadku małych dzieci świetnie sprawdzają się zabawa, piosenki oraz ruch, który dodatkowo stymuluje mózg i usprawnia procesy zapamiętywania.

U osób dorosłych jest podobnie – aby  się uczyć, potrzebujemy angażujących zadań. To dlatego najlepsze efekty przynoszą konwersacje z lektorem oraz ćwiczenia oparte na autentycznych materiałach – książkach, filmach czy artykułach.

– Dorośli chcą być jak najbliżej rzeczywistości, lubią też konteksty, które pozwalają im posługiwać się obcym językiem w konkretnych sytuacjach, na przykład podczas rozmowy o pracę czy zamawiania obiadu w hotelowej restauracji – zwraca uwagę Aneta Szklanko.

Gdzie się uczyć?

Nauka języka obcego wymaga czasu, a to bywa najsłabszym punktem w całym procesie. Niełatwo jest bowiem pogodzić obowiązki zawodowe i rodzinne z regularnym uczęszczaniem na zajęcia. Wygodnym rozwiązaniem są w tym kontekście kursy językowe online.

Lektoraty internetowe odbywają się na specjalnej platformie edukacyjnej, która pozwala połączyć się na żywo z nauczycielem. Taka forma umożliwia prowadzenie konwersacji, uzupełnienie zadań, korzystanie z aplikacji, przesyłanie filmów czy innych materiałów.

– To bardzo ważne, aby wybrać kurs, w którym będziemy się uczyć pod okiem lektora. Praca  z nauczycielem czy native speakerem przynosi zdecydowanie najlepsze rezultaty – mówi Aneta Szklanko.

Nauka przez internet ma także wiele innych korzyści. Pozwala zaoszczędzić czas związany z dojazdami, a także daje nam dużą elastyczność w kwestii doboru odpowiednich godzin. Dzięki kursom online możemy uczyć się z dowolnego miejsca, na przykład z domu, oraz dopasowywać zajęcia do swojego grafiku. Co ważne, platformy edukacyjne są z reguły proste w użytkowaniu, dlatego wystarczy nam podstawowa znajomość obsługi komputera.

– Dorosłym zawsze radzimy, aby wybrali kurs dostosowany do ich potrzeb. Warto skonsultować się z lektorem, który pomoże nam dobrać odpowiedni zakres materiału. Dobrze, gdy szkoły oferują darmowe lekcje próbne. Dzięki nim możemy szybko zorientować się, czy taka forma nauki będzie nam odpowiadać – podsumowuje ekspertka.

***

ABC Online to szkoła językowa, w której można uczyć się przez internet. W jej ofercie znajdziemy trzy rodzaje kursów języka angielskiego: dla początkujących, dla osób przygotowujących się do rozmowy o pracę lub angielski w biznesie. Do wyboru jest także kurs z języka niemieckiego. ABC Online należy do Szkoły Języków Obcych ABC.

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

IMG 2

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 20 + 13:


 

O AUTORZE
  
ABC Szkoła Języków Obcych
abcszkola.pl/kontakt/

Firma

Agencja Publicum
Agencja PR
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Kursy angielskiego online – dlaczego warto uczyć się przez internet?Kursy angielskiego online – dlaczego warto uczyć się przez internet?
Warsztaty językowe, czyli chwila uśmiechu dla rodzeństwa nieuleczalnie chorych dzieciWarsztaty językowe, czyli chwila uśmiechu dla rodzeństwa nieuleczalnie chorych dzieci
Zanurzenie w języku i kulturze, czyli zagraniczne obozy dla dzieci i młodzieżyZanurzenie w języku i kulturze, czyli zagraniczne obozy dla dzieci i młodzieży
Jak wspierać dziecko w nauce języka angielskiego?Jak wspierać dziecko w nauce języka angielskiego?
Warsztaty Let’s Party! i półkolonie językoweWarsztaty Let’s Party! i półkolonie językowe
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Porcja Dobra się rozkręca
 
Trzy razy Makarun
 
Książka w sieci influencerów
 
Drogowskazy Kariery ze wsparciem podlaskiej Krynki
 
Nowe sushi bary