Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Wtorek, 26 marca 2019
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (45868)
AGD (207)
Biznes (4770)
Budownictwo (2134)
Dom (1530)
Dziecko (1222)
Edukacja (1783)
Elektronika (871)
Film (108)
Finanse (1690)
Internet (2667)
Komputery (2202)
Książki (210)
Kulinaria (978)
Kultura i sztuka (1209)
Media (612)
Moda i Styl (995)
Motoryzacja (1140)
Muzyka (255)
Nieruchomości (1007)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2216)
Polityka (366)
Praca i kariera (963)
Prawo (924)
Reklama i PR (968)
RTV (192)
Sport (827)
Telekomunikacja (515)
Turystyka (1179)
Transport (511)
Uroda (512)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1661)
Zwierzęta (80)
Życie (1339)
Inne (2652)
Dolnośląskie (240)
Kujawsko-pomorskie (1159)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (78)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1623)
Opolskie (22)
Podkarpackie (57)
Podlaskie (236)
Pomorskie (152)
Śląskie (390)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (100)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

Budopedia.pl


BazaTelefonow


ŚK


GK


ŚTV


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Młodzi włocławianie przenieśli się w świat polimerów
Dodano: 12.04.2018, godzina: 23:02
Młodzi włocławianie przenieśli się w świat polimerów
64 gimnazjalistów z Włocławka i okolic wzięło udział w warsztatach, które ANWIL zorganizował w laboratoriach Zespołu Szkół Chemicznych. Zajęcia – na zaproszenie włocławskiej spółki z Grupy ORLEN – poprowadzili naukowcy z Politechniki Łódzkiej. Niekonwencjonalne lekcje chemii odbyły się w środę, 11 kwietnia, w ramach II edycji warsztatów.

Wśród autorskich przedsięwzięć ANWILU na rzecz podnoszenia poziomu edukacji we Włocławku znalazły się takie, które firma realizuje w partnerstwie z Zespołem Szkół Chemicznych (dalej ZSCh). Trzy lata temu ANWIL objął patronatem klasę o profilu technik technologii chemicznej w tej placówce, a w ubiegłym roku – z inicjatywy przedsiębiorstwa – odbyły się w niej po raz pierwszy warsztaty chemiczne dla gimnazjalistów, które poprowadzili naukowcy z zaprzyjaźnionego z ANWILEM Wydziału Chemii Politechniki Łódzkiej.

Włocławska spółka z Grupy ORLEN, ze względu na dużą frekwencję w ubiegłorocznych warsztatach, w porozumieniu z ZSCh, postanowiła zorganizować w tym roku drugą edycję tego naukowego przedsięwzięcia. Lista zapisów została zamknięta wraz ze zgłoszeniem 64. nazwiska gimnazjalisty zainteresowanego udziałem w wydarzeniu.

Tegoroczną edycję warsztatów zainaugurowało przemówienie Andrzeja Kisielewskiego, Dyrektora ds. Personalnych w ANWILU, który zwrócił się do młodych chemików słowami: - Konfucjusz powiedział: „Powiedz mi a zapomnę. Pokaż mi a zapamiętam. Pozwól mi zrobić a zrozumiem”, dlatego mam nadzieję, że eksperymenty, które przeprowadzicie dziś pod opieką wykładowców akademickich zapadną Wam w pamięć i sami się przekonacie, jak praktyczną dziedziną nauki jest chemia. Taka refleksja powinna być dla Was szczególnie ważna, ponieważ niebawem staniecie przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej. Być może zdecydujecie się na naukę w klasach o profilach ścisłych. Uczniowie, którzy podejmą taką decyzję, mają bardzo duże szanse na znalezienie zatrudnienia, gwarantującego im satysfakcję płynącą z wykonywania ciekawego zawodu, a także atrakcyjne wynagrodzenie. Również w naszej spółce. ANWIL oferuje bowiem szereg możliwości, do skorzystania z których serdecznie Was zachęcam.

Niekonwencjonalne lekcje chemii, które odbyły się w środę, 11 kwietnia we włocławskim ZSCh, poprowadzili naukowcy z Politechniki Łódzkiej. Prof. dr hab. inż. Izabela Witońska, prof. dr hab. inż Dariusz Bieliński, dr inż. Tomasz Gozdek opowiedzieli młodym pasjonatom chemii o polimerach, związkach nazywanych także tworzywami sztucznymi lub plastikami. Natomiast doktoranci łódzkiej uczelni w laboratoriach włocławskiego „Chemika” zaprezentowali gimnazjalistom, jak otrzymywana jest pianka poliuretanowa, przeprowadzili eksperymenty pokazujące właściwości gumy, a także proces powstawania powłoki ceramicznej, który nieprzypadkowo został ujęty w programie warsztatów. Specjaliści z ANWILU wraz z naukowcami z Politechniki Łódzkiej i Głównego Instytutu Górnictwa od ubiegłego roku pracują bowiem nad opracowaniem rozwiązania zwiększającego odporność receptury polichlorku winylu, produkowanego we włocławskiej firmie, na działanie ognia.

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

PDF 1IMG 2

KOMENTARZE
Pisanie i czytanie komentarzy pod tą informacją prasową zostało udostępnione wyłącznie zalogowanym dziennikarzom prasowym.

 

O AUTORZE
  
ANWIL S.A.
www.anwil.pl

Firma

ANWIL S.A.
Biuro prasowe
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Z ANWILEM na starcie karieryZ ANWILEM na starcie kariery
Politechnika Poznańska dołączyła do grona partnerów ANWILUPolitechnika Poznańska dołączyła do grona partnerów ANWILU
Przyszli inżynierowie zdobyli stypendium i staż w ANWILU Przyszli inżynierowie zdobyli stypendium i staż w ANWILU
Załadunki w ANWILU pod specjalnym – zautomatyzowanym – nadzoremZaładunki w ANWILU pod specjalnym – zautomatyzowanym – nadzorem
We Włocławku nastolatkowie spotkali się z seniorami… by zagrać w kręgleWe Włocławku nastolatkowie spotkali się z seniorami… by zagrać w kręgle
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
ANWILOWE warsztaty chemiczne pod okiem naukowców
 
Przyszli technicy technologii chemicznej zasiedli w szkolnych ławach
 
Młodzi chemicy udają się na zasłużone wakacje
 
Sprawdź na Targach Pracy, co może Ci zaoferować ANWIL
 
„Anwilowe warsztaty chemiczne” za nami