Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Piątek, 24 maja 2019
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (46169)
AGD (207)
Biznes (4810)
Budownictwo (2134)
Dom (1533)
Dziecko (1229)
Edukacja (1789)
Elektronika (890)
Film (111)
Finanse (1709)
Internet (2711)
Komputery (2249)
Książki (213)
Kulinaria (985)
Kultura i sztuka (1215)
Media (612)
Moda i Styl (998)
Motoryzacja (1145)
Muzyka (258)
Nieruchomości (1007)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2255)
Polityka (367)
Praca i kariera (966)
Prawo (924)
Reklama i PR (969)
RTV (195)
Sport (827)
Telekomunikacja (515)
Turystyka (1182)
Transport (512)
Uroda (512)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1670)
Zwierzęta (80)
Życie (1348)
Inne (2659)
Dolnośląskie (240)
Kujawsko-pomorskie (1167)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1623)
Opolskie (22)
Podkarpackie (57)
Podlaskie (236)
Pomorskie (152)
Śląskie (391)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (100)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

www.auto.pl


OCG Sp. z o.o.


golf


sensors


Portal OX.PL


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Społeczny Szczyt Klimatyczny równolegle z COP 24 w Katowicach
Dodano: 03.12.2018, godzina: 09:54
Społeczny Szczyt Klimatyczny równolegle z COP 24 w Katowicach
Równolegle ze Szczytem Klimatycznym COP24 rusza w Katowicach Społeczny Szczyt Klimatyczny. Ma być głosem aktywistów miejskich i samych mieszkańców na COP24. Jedną z organizacji, która aktywnie włączy się w udział i organizację społecznych inicjatyw proklimatycznych jest Stowarzyszenie BoMiasto.

Społeczny Szczyt Klimatyczny ma zwiększyć świadomość społeczeństwa i przekonać, że walka o klimat jest walką tu i teraz. SSK to szereg wydarzeń rozgrywających się poza strefą eksterytorialną. W tym czasie w mieście odbędzie się mnóstwo wydarzeń, które będą otwarte dla mieszkańców. Zaplanowano m.in. przegląd filmów o tematyce klimatycznej w kinoteatrze Rialto, wystawę fotograficzną o smogu w Galerii Szara czy Zielone Laboratorium Idei, podczas którego zostanie stworzony apel do lokalnych władz przedstawiający zieloną wizję dla Śląska.

- Zielone Laboratorium Idei ma być głosem mieszkańców, aktywistów, a może bardziej ich krzykiem.  Chcemy przygotować i przedstawić cztery manifesty dotyczące zielonego Śląska i energetyki. To niezwykle ważne w momencie, gdy ze stanowisko rządu wynika, że podstawowym paliwem polskiej energetyki jeszcze przez wiele lat powinien być węgiel. My widzimy alternatywę w OZE – mówi Patryk Białas, prezes stowarzyszenia BoMiasto które jest współorganizatorem Społecznego Szczytu Klimatycznego.

Partnerów i organizatorów jest więcej. Od poniedziałku 3 grudnia w Rondzie Sztuki oraz w Galerii Szarej, każdy będzie miał szansę obejrzeć, w ramach dwóch wystaw, dramatyzm zmian klimatycznych, jakie w zastraszającym tempie zachodzą w naszym środowisku. Będą to wystawy Joëla van Houdta Topniejąca Zmarzlina oraz Mgła Michała Łuczaka.

- Łatwo zatracić skalę problemu – mówi Joël van Houdt, autor fotografii prezentowanych na Rondzie Sztuki – Zdjęcia topniejących czap lodowych często kończą jako ozdoba w ładnej ramce wieszana nad kominkiem w pokoju gościnnym. Trzeba je pokazywać w przestrzeni publicznej częściej. Fotografowanie topniejącej zmarzliny jest bardzo trudne. Większość ukryta jest pod czynną warstwą gleby, która rok w rok zamarza i odmarza. Ta część gruntu, która jest nieustannie zamarznięta, może ciągnąć się setki metrów w głąb, w niektórych miejscach może mieć ponad pół miliona lat -  komentuje van Houdt.

Sztuka, performance, warsztaty, a nawet marsz nieposłusznych i oburzonych obywateli. To także czeka nas w ramach wydarzeń prezentujących społeczne zaangażowanie w Szczyt Klimatyczny. O tym, co dokładnie dziać będzie się w Katowicach chce wiedzieć zaangażowany w obronę klimatu były prezydent USA, Al Gore, który nie przyjedzie do Katowic, ale bezpośrednio połączy się z polskimi liderami swojej organizacji. W rozmowie i programie Ala Gore’a 24 Hours of Reality™ 4 grudnia wystąpi m.in. polski aktywista z Climate Reality Project Ala Gore’a – Patryk Białas.  

5 i 6 grudnia wieczorem będzie można spotkać się z jednym z najważniejszych ekspertów obnażających zmiany klimatu – fizykiem i analitykiem megatrendów Marcinem Popkiewiczem. 5 grudnia w kinoteatrze Rialto spotkanie połączone będzie z pokazem filmu „Niewygodna prawda 2”. 6 grudnia o godz. 18.00 Marcin Popkiewicz będzie za to gościem Miejscownika. Kulturalnego na Warszawskiej, gdzie opowiadać będzie o swoich książkach, w tym o najnowszej „Nauka o klimacie”.  

7 grudnia z kolei odbędą się seminarium i warsztaty „Pionierzy energetyki obywatelskiej”. Poświęcone będą wiodącej roli samorządów w rozwoju OZE i efektywności energetycznej. Głównymi bohaterami spotkania będą nowo wybrani samorządowcy, którzy przed wyborami samorządowymi wzięli udział w akcji „Popieram energetykę obywatelską”. Jednym z prelegentów będzie nowy radny Katowic, działacz, społecznik i aktywista – Patryk Białas. Udział w spotkaniu potwierdził także Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

8 grudnia w samo południe z placu Wolności w Katowicach rusza Marsz dla Klimatu. Organizujące go organizacje chcą obudzić ambicje i odwagę u obradujących w grudniu w Katowicach polityków. Udział w marszu zapowiedziało już kilkaset osób, a zainteresowanie rośnie.

Szczegółowy plan społecznych wydarzeń z okazji COP24:

1.12 g. 9.30-13 Polsko-niemieckie spotkanie eksperckie w Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum w Katowicach
3.12 g. 10-13 wizyta studyjna i warsztaty dla uczestników Szkoły Liderów Ekologii Integralnej Święto Stworzenia
4.12 g. 19-20 udział w 24 Hours of Reality: Protect Our Planet, Protect Ourselves
5-6 grudnia 10.00 – 16.00 Zielone Laboratorium Idei, Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum w Katowicach
7.12 Seminarium Pionierzy energetyki obywatelskiej Królestwo, rondo im. gen. Jerzego Ziętka 1

8.12 g. 12 COP24 – Marsz dla Klimatu - wystąpienie i prezentacja Zielonej Wizji Śląska

8.12 Festiwal Filmów Klimatycznych w Kosmosie (9.12 wystąpienie Patryka Białasa – udział w dyskusji "Czy Śląsk jest skazany na węgiel?"  

10.12 godz. 10.00 oficjalne otwarcie wystawy o Wiecznej Zmarzlinie w Królestwie (trwa od 3 grudnia, rondo im. gen. Jerzego Ziętka 1) 

10.12 g. 13.00-17.00 Warsztaty: Transformacja węglowa w Polsce. Jak mogą wyglądać ścieżki transformacji zgodne z porozumieniem paryskim (,2 st.) osiągalne i społecznie sprawiedliwe? Główny Instytut Górnictwa
11.12 godz. 10.00 konferencja Towards New Climate w Galerii Szyb Wilson 12.12 g. 9.00-12.00 Śniadanie tematyczne: Ścieżki przyszłości energetycznej i transformacja systemów energetycznych w perspektywie międzynarodowej

Projekt został sfinansowany z European Climate Initiative (EUKI). EUKI jest instrumentem finansowania projektu przez Federalne Ministerstwo Środowiska, Ochrony Przyrody i Bezpieczeństwa Jądrowego (BMU). Nadrzędnym celem EUKI jest wspieranie współpracy w zakresie klimatu w Unii Europejskiej w celu łagodzenia emisji gazów cieplarnianych. Czyni to poprzez wzmocnienie dialogu i współpracy transgranicznej, a także wymianę wiedzy i doświadczeń. Informacje i poglądy przedstawione w niniejszym artykule pochodzą od autora i niekoniecznie odzwierciedlają oficjalną opinię Federalnego Ministerstwa Środowiska, Ochrony Przyrody i Bezpieczeństwa Jądrowego.

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

IMG 1

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 20 + 3:


 

O AUTORZE
  
BoMiasto
www.bomiasto.pl

Firma

Open-Mind
Agencja PR
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
W Katowicach wyrośnie Drzewo KlimatyczneW Katowicach wyrośnie Drzewo Klimatyczne
Manifest „Zielona przyszłość Śląska” Manifest „Zielona przyszłość Śląska”
W Katowicach oficjalne otwarcie wystawy pokazującej dramatyzm zmian klimatycznych W Katowicach oficjalne otwarcie wystawy pokazującej dramatyzm zmian klimatycznych
W drodze na Szczyt Klimatyczny COP24. Negocjacje klimatyczne w praktyce - warsztaty przed COP24W drodze na Szczyt Klimatyczny COP24. Negocjacje klimatyczne w praktyce - warsztaty przed COP24
BoMiasto i Galeria Szara zapraszają na wystawy pokazujące dramatyzm zmian klimatycznychBoMiasto i Galeria Szara zapraszają na wystawy pokazujące dramatyzm zmian klimatycznych
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
W Katowicach wyrośnie Drzewo Klimatyczne
 
Manifest „Zielona przyszłość Śląska”
 
W Katowicach oficjalne otwarcie wystawy pokazującej dramatyzm zmian klimatycznych
 
W drodze na Szczyt Klimatyczny COP24. Negocjacje klimatyczne w praktyce - warsztaty przed COP24
 
BoMiasto i Galeria Szara zapraszają na wystawy pokazujące dramatyzm zmian klimatycznych