Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Środa, 27 stycznia 2021
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (47625)
AGD (207)
Biznes (4997)
Budownictwo (2138)
Dom (1538)
Dziecko (1250)
Edukacja (1823)
Elektronika (975)
Film (119)
Finanse (1795)
Internet (3002)
Komputery (2491)
Książki (216)
Kulinaria (990)
Kultura i sztuka (1223)
Media (616)
Moda i Styl (1004)
Motoryzacja (1169)
Muzyka (267)
Nieruchomości (1011)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2465)
Polityka (370)
Praca i kariera (985)
Prawo (933)
Reklama i PR (979)
RTV (196)
Sport (840)
Telekomunikacja (528)
Turystyka (1199)
Transport (515)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1697)
Zwierzęta (83)
Życie (1406)
Inne (2671)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1187)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1624)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (395)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (101)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

Wrocławianin


Radio ZW


ARTSMART Izabela Żylińska


glospolonii.com


Radio Kraków


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Trener personalny – przywilej czy konieczność?
Dodano: 30.03.2016, godzina: 11:00
Trener personalny – przywilej czy konieczność?
Ćwiczenia z trenerem personalnym często wydają się czymś ekskluzywnym, przeznaczonym dla wąskiego grona gwiazd, celebrytów i sportowców. Jednak czy taka jest prawda? Otóż nie. Z usług trenera personalnego korzysta dzisiaj co raz więcej osób. Zalet indywidualnych treningów jest wiele – oto poszczególne z nich.
Treningi bez efektów?
Często zdarza się tak, że trenujemy już wiele miesięcy i efekty są niemal niezauważalne. Chociaż oczywiste jest, że nie przychodzą one z dnia na dzień, bywa też tak, że nie pojawiają się wcale. Jest to niezwykle frustrujące, ponieważ wkładamy w to dużo pracy i wysiłku. Tracimy nasz cenny czas, a mamy wrażenie, że nasz cel się oddala. Przyczyn może być wiele, najczęściej za niepowodzenie odpowiedzialne są źle dobrane ćwiczenia, ich błędne wykonywanie oraz nieodpowiednia dieta. Co zrobić żeby uniknąć porażki?
Czy trener personalny to konieczność?
W księgarniach możemy dostać kilkaset różnych poradników związanych z zdrowym trybem życia czy ćwiczeniami. Oczywiście z pomocą przychodzi też Internet, i serwisy takie jak YouTube. Bez problemu, za darmo możemy uzyskać kompletny plan treningowy czy dietę rozpisaną na długie miesiące. Ale czy to na pewno jest dobre rozwiązanie? Niestety, każdy z nas jest inny. Nie istnieje uniwersalny plan ćwiczeniowy dla wszystkich. Do jego określania nie wystarczy tylko wiek, wzrost i waga. Powinniśmy wziąć też pod uwagę nasze indywidualne predyspozycje, aktualna kondycję fizyczną, choroby czy np. różne schorzenia lub wady genetyczne. Internetowe kalkulatory rzadko biorą takie aspekty pod uwagę. Dlatego właśnie często trener personalny jest koniecznością.  
Nie róbmy sobie krzywdy
Nie każdy ból po treningu to zakwasy. Nie wszystkie internetowe diety są bogate w wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiedniej dla nas ilości. Dlatego właśnie warto mieć kogoś kto pomoże nam nad tym zapanować. Indywidualny plan treningowy, ułożony specjalnie dla nas to gwarancja najszybszych i najbezpieczniejszych efektów. Podobnie jest też z dieta, ta skonstruowana z myślą o naszych preferencjach, również będzie najskuteczniejsza.  Nawet jeśli w trakcie naszej metamorfozy napotkamy pewne trudności – nikt nie jest idealny – na pewno uporamy się z nimi szybciej przy pomocy trenera. Sygnalizując pewne objawy czy nieprawidłowości, trener będzie w stanie natychmiast zmienić nasz plan. Dodatkowo atutem takich zajęć jest fakt, że ktoś czuwa nad tym jak wykonujemy dane ćwiczenia - znacznie zmniejsza to ryzyko kontuzji.
Kim jest trener personalny?
To nie tylko strażnik naszej kondycji, ale także nasz przyjaciel. Dobry trener personalny jest specjalistą od kondycji fizycznej, psychicznej i emocjonalnej. Dodatkowo, powinien czuwać też nad nasza dietą. Decydując się na indywidualne treningi, warto wybrać trenera polecanego nam przez znajomych, pracującego w naszej ulubionej siłowni lub posiadającego bardzo dobre opinie w sieci. Pamiętajmy, że powinien posiadać on uprawnienia trenera personalnego, najlepiej też posiadać odpowiednie wykształcenie. Warto zwrócić też uwagę na jego lub jej sylwetkę, unikajmy trenerów którzy sami wyglądają jakby go potrzebowali.
Planując metamorfozę warto dobrze przemyśleć i przeanalizować na czym nam zależy. Na pewno jednak nie należy oszczędzać na własnym zdrowiu. Chociaż usługi trenera czy dietetyka to dodatkowy wydatek, często to jednak inwestycja w nasze zdrowie.
Jeżeli chcesz zmienić swoje życie, zmieniając życie innych - zostań trenerem personalnym. Zapisz się na kurs w Krakowie: www.fit-academy.pl/kurs-trener-personalny-krakow/
Ekipa Fit-Academy

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

IMG 1

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 15 + 1:


 

O AUTORZE
  
SemAge
semage.pl

Firma

SemAge
Biuro prasowe
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
5 pomysłów na wieczór kawalerski5 pomysłów na wieczór kawalerski
Masz dość siedzenia 8 godzin dziennie? Spróbuj biurka do pracy na stojącoMasz dość siedzenia 8 godzin dziennie? Spróbuj biurka do pracy na stojąco
Rozpoczynasz studia na AWF? Pomyśl o karierze trenera personalnego Rozpoczynasz studia na AWF? Pomyśl o karierze trenera personalnego
Notatek.pl – czy to naprawdę działa?Notatek.pl – czy to naprawdę działa?
Najczęstsze błędy jakie popełniamy przy korzystaniu alarmu w domuNajczęstsze błędy jakie popełniamy przy korzystaniu alarmu w domu
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Dwa lokale pod Makarun czekają na chętnych w Krakowie
 
Ostrołęccy harcerze na ŚDM
 
Rozpoczynasz studia na AWF? Pomyśl o karierze trenera personalnego
 
Grupa Gumułka wysoko w prestiżowym rankingu spółek doradztwa podatkowego
 
Poznaj Biodesign – spotkanie dla dilerów i architektów