Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Czwartek, 28 maja 2020
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (47260)
AGD (207)
Biznes (4948)
Budownictwo (2137)
Dom (1538)
Dziecko (1247)
Edukacja (1812)
Elektronika (962)
Film (118)
Finanse (1771)
Internet (2933)
Komputery (2437)
Książki (216)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1222)
Media (614)
Moda i Styl (1004)
Motoryzacja (1161)
Muzyka (267)
Nieruchomości (1010)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2400)
Polityka (369)
Praca i kariera (976)
Prawo (927)
Reklama i PR (976)
RTV (196)
Sport (838)
Telekomunikacja (525)
Turystyka (1194)
Transport (514)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1689)
Zwierzęta (83)
Życie (1388)
Inne (2665)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1187)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1624)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (395)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (101)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

Koncept


Goniec Małopolski


Budopedia.pl


Stein-Press


helper24


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

W drodze na Szczyt Klimatyczny COP24. Negocjacje klimatyczne w praktyce. Warsztaty w Warszawie
Dodano: 22.11.2018, godzina: 13:05
W drodze na Szczyt Klimatyczny COP24. Negocjacje klimatyczne w praktyce. Warsztaty w Warszawie
W drodze na Szczyt Klimatyczny COP24. Negocjacje klimatyczne w praktyce. Weź udział w bezpłatnych warsztatach w Warszawie w formie gry negocjacyjnej.

Katowice staną się w grudniu miejscem najważniejszych globalnych dyskusji i negocjacji klimatycznych. Szczyt Klimatyczny ONZ zgromadzi tysiące delegatów z całego świata, których zadaniem będzie wypracowanie zasad wdrożenia Porozumienia paryskiego i wyznaczenie kierunków polityki klimatycznej na następne dekady.

- Aby nowe globalne porozumienie klimatyczne mogło zacząć funkcjonować wszystkie jego strony muszą jednogłośnie zgodzić się co do tego kto, za co i jaki sposób jest odpowiedzialny. Nie jest to łatwe, dotychczas praktycznie całość obowiązków spoczywała na grupie ok. 40 państw rozwiniętych. Dopiero na COP21 w Paryżu 2015 zdecydowano, że skuteczność ochrony klimatu jest możliwa tylko przy zaangażowaniu wszystkich państw - tłumaczy Lidia Wojtal, była dyplomatka i ekspertka z ponad 10-letnim doświadczeniem w unijnych i globalnych negocjacjach klimatycznych.

Z okazji Szczytu Klimatycznego ONZ Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa wraz z Konsulatem Generalnym Niemiec we Wrocławiu, Ambasadą Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie oraz Partnerami organizuje 26 listopada w Warszawie warsztaty w formie przygotowanej przez ekspertów gry negocjacyjnej. Goście spotkania wcielą się w role uczestników Szczytu Klimatycznego i wezmą udział w symulowanych obradach mających na celu obniżenie emisji CO2 wystarczająco szybko i głęboko, by zatrzymać wzrost globalnej średniej temperatury na bezpiecznym poziomie.

- To bardzo ważne, by przed tak ważnym szczytem mieć nie tylko wiedzę, ale też odpowiednie umiejętności. Forma warsztatów nie jest przypadkowa. Gra negocjacyjna to idealny sposób na poznanie specyfiki komunikacji w trakcie tego typu obrad. Chcemy, by uczestnicy na własnej skórze przekonali się, jak trudne może być osiągnięcie kompromisu w negocjacjach klimatycznych – tłumaczy… z Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Warsztaty poprzedzone zostaną prezentacją wyników badań opublikowanych w najnowszym raporcie IPCC oraz dyskusją o wpływie zmian klimatycznych na zdrowie i życie człowieka. Pokazane zostaną również dobre praktyki firm, które kierując się tzw. nową filozofią biznesu wdrażają najnowsze technologie służące ochronie klimatu.

- Pozbycie się pieca węglowego, zainstalowanie pompy ciepła, paneli PV, ocieplenie budynku trwale zmniejszy emisje CO2. Dlatego takie działania obywateli powinny być wspierane przez państwo. Możemy zrezygnować z samochodu i postawić na komunikację publiczną, system rowerów miejskich czy car sharing, jeżeli będą one dostępne w naszym mieście. Jeśli chcemy przyśpieszyć spadek emisji, musimy domagać się zmian polityki krajowej – mówi Urszula Stefanowicz, ekspertka Koalicji Klimatycznej i obserwatorka międzynarodowych negocjacji klimatycznych ONZ.

Warsztaty kierowane są do samorządowców, działaczy społecznych, wolontariuszy, przedstawicieli biznesu, studentów, dziennikarzy, ale też do wszystkich mieszkańców, którym bliska jest tematyka kryzysu klimatycznego.

Rejestracja na bezpłatne warsztaty w Warszawie:

https://ahk.pl/pl/wydarzenia/event-details-pl/warszawa-warsztaty-climate-w-drodze-na-szczyt-klimatyczny-cop24-negocjacje-klimatyczne-w-praktyc/?cHash=ab52e14493c8035663deadb6e56d8ab4

Miejsce: Centrum Konferencyjne ul. Zielna 37 00-108 Warszawa
 

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

IMG 1

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 5 + 19:


 

O AUTORZE
  
BoMiasto
www.bomiasto.pl

Firma

Open-Mind
Agencja PR
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
W Katowicach wyrośnie Drzewo KlimatyczneW Katowicach wyrośnie Drzewo Klimatyczne
Manifest „Zielona przyszłość Śląska” Manifest „Zielona przyszłość Śląska”
W Katowicach oficjalne otwarcie wystawy pokazującej dramatyzm zmian klimatycznych W Katowicach oficjalne otwarcie wystawy pokazującej dramatyzm zmian klimatycznych
W drodze na Szczyt Klimatyczny COP24. Negocjacje klimatyczne w praktyce - warsztaty przed COP24W drodze na Szczyt Klimatyczny COP24. Negocjacje klimatyczne w praktyce - warsztaty przed COP24
BoMiasto i Galeria Szara zapraszają na wystawy pokazujące dramatyzm zmian klimatycznychBoMiasto i Galeria Szara zapraszają na wystawy pokazujące dramatyzm zmian klimatycznych
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
BMW Luxury Days w salonie Inchcape
 
Credit Agricole wspiera Akademię Rozwoju Lidera Społecznego
 
W Katowicach wyrośnie Drzewo Klimatyczne
 
Czołowy dealer BMW wprowadza usługę Inchcape Video Ocena
 
45 lat kultowego modelu. Premiera nowej serii 3 w BMW Inchcape