Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Piątek, 24 maja 2019
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (46169)
AGD (207)
Biznes (4810)
Budownictwo (2134)
Dom (1533)
Dziecko (1229)
Edukacja (1789)
Elektronika (890)
Film (111)
Finanse (1709)
Internet (2711)
Komputery (2249)
Książki (213)
Kulinaria (985)
Kultura i sztuka (1215)
Media (612)
Moda i Styl (998)
Motoryzacja (1145)
Muzyka (258)
Nieruchomości (1007)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2255)
Polityka (367)
Praca i kariera (966)
Prawo (924)
Reklama i PR (969)
RTV (195)
Sport (827)
Telekomunikacja (515)
Turystyka (1182)
Transport (512)
Uroda (512)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1670)
Zwierzęta (80)
Życie (1348)
Inne (2659)
Dolnośląskie (240)
Kujawsko-pomorskie (1167)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1623)
Opolskie (22)
Podkarpackie (57)
Podlaskie (236)
Pomorskie (152)
Śląskie (391)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (100)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

Strefa.info


Vitalogy


MP.pl


Student


swiatimedia


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Wprost opublikował ranking uczelni wyższych
Dodano: 03.06.2011, godzina: 13:53
Wprost opublikował ranking uczelni wyższych
Rzeszowska uczelnia w czołówce. W opublikowanym wczoraj w tygodniku Wprost ogólnopolskim rankingu Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zajęła wysoką 6 lokatę. Według zestawienia WSIiZ jest najlepszą uczelnią niepubliczną na Podkarpaciu.

Wynik rankingu niepublicznych uczelni pokazuje, że WSIiZ jest nie tylko najlepszą uczelnią niepubliczną na Podkarpaciu, ale wyprzedza też prestiżowe warszawskie szkoły wyższe. Wysokie 2 miejsce uczelnia zajęła w kategorii współpraca z otoczeniem społeczno-biznesowym i międzynarodowym, co przekłada się na dobre przygotowanie studentów do pracy zawodowej w Polsce, a także w środowisku międzynarodowym. W Biurze Karier działającym przy uczelni liczba ofert pracy jest nawet trzykrotnie większa od liczby zarejestrowanych osób.

WSIiZ otworzyła nowoczesne Centrum Edukacji Międzynarodowej. Do dyspozycji kadry naukowej i studentów jest 17 laboratoriów zaawansowanych technologii tele-informatycznych, które znajdą zastosowanie na wszystkich kierunkach, jakie oferuje uczelnia, m.in. laboratorium finansowe symulujące pracę giełdy papierów wartościowych, laboratorium automatyki i robotyki oraz laboratorium wirtualnej rzeczywistości z  jaskinią 3D.

- CEM będzie przygotowywać kadry nowoczesnej gospodarki w regionie. To ogromna szansa dla zdolnej młodzieży, by zdobywała wysokie kwalifikacje na Podkarpaciu i zasilała rozwijające się tu sektory wysokich technologii. Województwo zyskało innowacyjny ośrodek dydaktyczny umożliwiający łączenie teorii z praktyką, który będzie służyć przede wszystkim studentom z naszego regionu – prof. Tadeusz Pomianek, rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

W specjalistycznych laboratoriach i pracowniach badania będą prowadzić również firmy współpracujące z uczelnią. Już podczas studiów przedsiębiorstwa będą wybierać studentów na praktyki i staże oraz włączać ich w badania.

Uczelnia ma charakter międzynarodowy – Kształcimy 859 studentów z kilkunastu krajów świata, co stanowi około 12 proc. obcokrajowców studiujących w Polsce – podkreśla prof. Pomianek.

WSIiZ jest otwarta na współpracę z innymi  polskimi szkołami wyższymi na forum międzynarodowym. Stworzyła konsorcjum Boyma, które zrzesza 2 uczelnie państwowe i 3 prywatne. – Celem konsorcjum jest rozwój współpracy edukacyjnej oraz naukowo-badawczej z uczelniami z Chin. W ramach nawiązanej współpracy studenci WSIiZ mogą wyjechać na semestralne lub roczne studia do chińskich partnerów opłacając jedynie przelot do Chin – wyjaśnia rektor Pomianek.

Rzeszowska uczelnia posiada program „Jedno czesne – dwa dyplomy”. Kontynuując studia na jednej z uczelni partnerskich studenci WSIiZ mogą uzyskać dwa dyplomy: uczelni zagranicznej oraz WSIiZ. Program jest realizowany przy współpracy z wybranymi uczelniami europejskimi.

WSIiZ posiada kilkanaście akredytacji międzynarodowych. Do tej pory uczelnia wydała ponad 55 tys. międzynarodowych certyfikatów językowych i informatycznych.


KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 7 + 5:


 

O AUTORZE
  
WSIiZ
www.wsiz.rzeszow.pl

Firma

Pasieczna Urszula
Rzecznik
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Studenci z Rzeszowa zdobyli tytuł mistrza świata w zarządzaniu firmąStudenci z Rzeszowa zdobyli tytuł mistrza świata w zarządzaniu firmą
WSIiZ powołała konwent z przedstawicielami biznesu i administracjiWSIiZ powołała konwent z przedstawicielami biznesu i administracji
WSIiZ rozpoczęła współpracę z Grupą SantanderWSIiZ rozpoczęła współpracę z Grupą Santander
Terroryzm a prawa człowieka - seminarium w WSIiZ w RzeszowieTerroryzm a prawa człowieka - seminarium w WSIiZ w Rzeszowie
Roczny kurs chińskiego w Chinach za darmo dla studentów WSIiZRoczny kurs chińskiego w Chinach za darmo dla studentów WSIiZ
 
Zobacz wszystkie »