Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Piątek, 24 maja 2019
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (46169)
AGD (207)
Biznes (4810)
Budownictwo (2134)
Dom (1533)
Dziecko (1229)
Edukacja (1789)
Elektronika (890)
Film (111)
Finanse (1709)
Internet (2711)
Komputery (2249)
Książki (213)
Kulinaria (985)
Kultura i sztuka (1215)
Media (612)
Moda i Styl (998)
Motoryzacja (1145)
Muzyka (258)
Nieruchomości (1007)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2255)
Polityka (367)
Praca i kariera (966)
Prawo (924)
Reklama i PR (969)
RTV (195)
Sport (827)
Telekomunikacja (515)
Turystyka (1182)
Transport (512)
Uroda (512)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1670)
Zwierzęta (80)
Życie (1348)
Inne (2659)
Dolnośląskie (240)
Kujawsko-pomorskie (1167)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1623)
Opolskie (22)
Podkarpackie (57)
Podlaskie (236)
Pomorskie (152)
Śląskie (391)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (100)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

Vitalogy


EUROSTYL


Mobile Internet


Tydzień+


infoklik Sp. z o.o.


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

C&C Partners stawia na rozwój odnawialnych źródeł energii
Dodano: 04.04.2013, godzina: 22:35
C&C Partners stawia na rozwój odnawialnych źródeł energii
Coraz więcej przedsiębiorców stawia w Polsce na rozwój odnawialnych źródeł energii. Należy do nich także C&C Partners.

C&C Partners, jeden z największych w Polsce dostawców kompleksowych rozwiązań w dziedzinie telekomunikacji, teleinformatyki i bezpieczeństwa wprowadza na rynek polski kompletną ofertę osprzętu do budowy systemów fotowoltaicznych do produkcji energii w elektrowniach słonecznych  zarówno przemysłowych jak i przydomowych.

„Wierzemy, że również i w Polsce już niedługo zwiększy się wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych, w tym zwłaszcza energii solarnej jako jednego  z najtańszych żródeł energii dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić na rynek specjalistyczne kable, złącza, inwertery niezbędne do budowy wszystkich instalacji fotowoltaicznych” mówi Łukasz Jankowski, Dyrektor Marketingu C&C Partners.

C&C Partners zdecydowało się wprowadzić kable, złącza i inwertery sprawdzonych europejskich producentów, których produkty od lat działają w małych i dużych elektrowniach solarnych w Niemczech, Francji, Belgii, Wielkiej Brytanii, gdzie systemy fotowoltaiczne są bardzo popularne. Producentem kabli jest holenderska firma Eldra, specjalizująca się w wytwarzaniu wielu rodzajów kabli, w tym również tak specjalistycznych jak okablowanie systemów fotowoltaicznych. Producentem dedykowanych wtyków, gniazd i inwerterów jest firma Solinq, wiodący dostawca rozwiązań w zakresie energii słonecznej na rynku holenderskim, belgijskim, francuskim i niemieckim dla klientów indywidualnych jak i przedsiębiorstw. Okablowanie ogniw fotowoltaicznych ze względu na pracę w trudnych warunkach atmosferycznych takich jak, duże wahania temperatur, promieniowanie UV i ozon musi być wykonane z materiałów najwyższej jakości i odporne na te czynniki.

Ogniwa fotowoltaiczne od lat funkcjonują jako źródła zasilania w prywatnych domach, na kempingach, jachtach, hotelach, obiektach użyteczności publicznej, budynkach przemysłowych takich jak stacje pomiarowo- rozliczeniowe gazu ziemnego, ropy naftowej oraz energii elektrycznej w Niemczech, Francji, Belgii, Wielkiej Brytanii. Zachętą do wykorzystania fotowoltaiki jest nie tylko aktualny ekologiczny trend w budownictwie, ale również wsparcie finansowe udzielane przez instytucje rządowe w wyżej wymienionych krajach. W 2012 roku w Niemczech zainstalowano rekordową moc ogniw słonecznych o mocy 7 600 MW, co daje całkowitą moc 32 000 MW dla tego źródła energii odnawialnej. W Unii Europejskiej instalacje solarne w Hiszpanii, południowych Włoszech, Holandii i w Niemczech osiągają już parytet sieci czyli stają się konkurencyjne wobec energetyki konwencjonalnej. Uważa się, że w kolejnych latach, ze względu na spadek cen energii odnawialnej, parytet sieci będzie obejmował kolejne kraje UE.

Kable firmy Eldra wykonane są w technologii bezhalogenowej i posiadają powłokę odporną na ozon i UV, niektóre serie nawet na gryzonie. Charakteryzują się dużą elastycznością, co ułatwia ich układanie. W zależności od wymagań instalacyjnych dostępne jest 5 rodzajów wykonania okablowania. Kable serii ELDSOLAR TUV posiadają specjalną powłokę XL-HFFR, która znacząco przedłuża ich żywotność a także jest trudnopalna. Kable Eldry w wersji Multinorm do systemów fotowoltaicznych posiadają certyfikat TUV i UL świadczący o najwyższej jakości wykonania.

Złącza firmy Solinq dedykowane do instalacji systemów fotowoltaicznych, zarówno do kabli połączeniowych jak i instalacyjnych wykonane są z materiałów najwyższej jakości, odporne są na działanie ozonu i promieni UV, dzięki czemu spełniają rygorystyczne normy i standardy TUV i UL. W zależności od wersji złącza są pozłacane lub posrebrzane w celu zapewnienia jeszcze lepszej jakości połączenia. Żółtoczarna kolorystyka ułatwia pracę instalatorom. Wszystkie złącza są zgodne ze standardem złącz MC3 i MC4.

W ofercie C&C Partners dostępne jest ponad 30 inwerterów Solinq do instalacji zarówno 1-fazowych jak i 3-fazowych w wersji zewnętrznej jak i wewnętrznej do różnej wielkości instalacji.

Kable, złącza, wtyki, inwertery do systemów fotowoltaicznych produkcji Eldry i Solinq są kompatybilne ze wszystkimi powszechnie stosowanymi ogniwami fotowoltaicznymi spełniającymi europejskie standardy w tej dziedzinie.

„Zakładamy, że niebawem Polska również będzie podążać tą samą drogą, bo według norm unijnych musimy jako kraj coraz więcej korzystać z odnawialnych żródeł energii. Dlatego C&C podjęło odważny krok i już teraz wprowadza kompletne rozwiązania do systemów fotowoltaicznych”. wyjaśnia Łukasz Jankowski, Dyrektor Marketingu C&C Partners.

Kable firmy Eldra, złącza czy inwertery firmy Solinq są rozwiązaniami najnowszej generacji, o znacznie większej trwałości i odporności na warunki zewnętrzne i atmosferyczne niż stosowane wcześniej. W ten sposób systemy fotowoltaiczne, które zostaną zbudowane w Polsce mają szansę funkcjonować dłużej i bezawaryjnie.

Eldra i Solinq to europejscy producenci z bardzo dużym doświadczeniem, należący do światowych ekspertów w dziedzinie rozwiązań do fotowoltaiki. „Wysoka jakość produkcji przekłada się na długą gwarancję, w zależności od produktu jest to okres 10 do 25 lat dla kabli serii TUV, a co więcej idzie w parze z rozsądną ceną” dodaje Łukasz Jankowski.

Całkowita moc ogniw fotowoltaiczych aktualnie funkcjonujących w Polsce waha się między 2 a 3 MW (wg. Urzędu Regulacji Energetyki). Do największych instalacji tj powyżej 20 kW należą Farma Fotowoltaiczna w Wierzchowicach (1,0 MW), Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów w Rudzie Śląskiej (311 kW), Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi (82 kW), przedsiębiorstwo Frosta w Bygdoszczy (80,5 kW), Centrum Fotowoltaiki w budynku Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej (54 kW), Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Rzeszowie (20 kW) (dane z Wikipedii).

C&C Partners podobnie jak Eldra oraz Solinq należą do międzynarodowej Grupy TKH, która wyspecjalizowała się w rozwoju oraz dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań w telekomunikacji, systemów instalacji budynkowych oraz rozwiązań przemysłowych.

Dzięki wprowadzeniu na rynek kompletnego osprzętu do rozwiązań fotowoltaicznych C&C Partners posiada obecnie bardziej kompleksową i konkurencyjną ofertę dla zakładów przemysłowych, biur, a także obiektów użyteczności publicznej takich jak lotniska, dworce, szpitale, gdzie liczy się niezawodność, trwałość i funkcjonalność rozwiązań.

Dostępność: Pełen osprzęt do budowy systemów fotowoltaicznych tj kable firmy Eldra, złącza, inwertery Solinq są dostępne w C&C Partners już od kwietnia 2013. roku.

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

IMG 4

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 7 + 2:


 

O AUTORZE
  
Comm Start
www.commstart.pl

Firma

Comm Start
Agencja PR
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
System Mobileye® trzeciej generacjiSystem Mobileye® trzeciej generacji
Freelancer.com przejmuje największą polską giełdę zleceń on-lineFreelancer.com przejmuje największą polską giełdę zleceń on-line
Co zrobić, aby jeździć bezpieczniej i płacić mniej za ubezpieczenie? Co zrobić, aby jeździć bezpieczniej i płacić mniej za ubezpieczenie?
Polska firma z Leszna stworzyła innowacyjną platformę do zarządzania bezpieczeństwem obiektówPolska firma z Leszna stworzyła innowacyjną platformę do zarządzania bezpieczeństwem obiektów
Klienci szukają kompletnych rozwiązań, a nie poszczególnych kabliKlienci szukają kompletnych rozwiązań, a nie poszczególnych kabli
 
Zobacz wszystkie »