Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Niedziela, 05 lipca 2020
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (47332)
AGD (207)
Biznes (4956)
Budownictwo (2137)
Dom (1538)
Dziecko (1249)
Edukacja (1817)
Elektronika (962)
Film (118)
Finanse (1777)
Internet (2946)
Komputery (2449)
Książki (216)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1223)
Media (614)
Moda i Styl (1004)
Motoryzacja (1164)
Muzyka (267)
Nieruchomości (1010)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2409)
Polityka (369)
Praca i kariera (977)
Prawo (928)
Reklama i PR (977)
RTV (196)
Sport (839)
Telekomunikacja (525)
Turystyka (1196)
Transport (515)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1691)
Zwierzęta (83)
Życie (1391)
Inne (2666)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1187)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1624)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (395)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (101)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

Wprost


Mitsubishi Motors Polska


CzasNaWnetrze.pl


www.auto.pl


Drewno.pl


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Internet rzeczy – Czy jest dobry dla Twojego zdrowia i bezpieczeństwa?
Dodano: 13.03.2017, godzina: 10:16
Internet rzeczy – Czy jest dobry dla Twojego zdrowia i bezpieczeństwa?
Bogactwo możliwości oferowanych przez nowe technologie wzrasta w zawrotnym tempie, a co za tym idzie, obserwujemy znaczny rozwój i popularność Internetu rzeczy.

Bogactwo możliwości oferowanych przez nowe technologie wzrasta w zawrotnym tempie, a co za tym idzie, obserwujemy znaczny rozwój i popularność Internetu rzeczy. Tym określeniem nazwane są między innymi urządzenia gospodarstwa domowego, artykuły oświetleniowe i grzewcze oraz urządzenia noszone (wearables), które za pośrednictwem dostępu do Internetu mogą pośrednio albo bezpośrednio gromadzić, przetwarzać lub wymieniać dane. Urządzenia te pełnią coraz bardziej istotną rolę także w autodiagnozie i profilaktyce schorzeń. Niestety, jak każdy punkt dostępu do sieci internetowej, są narażone na niebezpieczeństwa z nią związane.

Konsumenci używają nowych technologii, aby uzyskać szczegółowe dane i analizy na temat stanu ich zdrowia, efektów leczenia i wyników badań. Urządzenia pomiarowe, dzięki połączeniu ze specjalnym oprogramowaniem na smartfonie, mogą dostarczać spersonalizowanych danych, takich jak: temperatura ciała, ciśnienie krwi lub czynności oddechowe.

Smartfony odgrywają tu kluczową rolę. Stale przeprowadzane na nich badania i aktualizacje pozwalają na uzyskanie coraz bardziej dokładnych informacji. Jednak pomimo postępów technologicznych, naukowcy wciąż utrzymują margines błędu w wysokości do 25%. Tym samym nie mogą być one używane do stawiania pełnych diagnoz medycznych.

Mimo to, stale rośnie liczba użytkowników przenośnych urządzeń pomiarowych. Szacuje się, że do 2018 r. sprzedanych zostanie około 110 milionów produktów takich jak SmartWatche (zegarki sportowe), czy opaski monitorujące aktywność. Z drugiej strony statystyki podają, że aż 50 procent konsumentów zaprzestaje ich używania po roku, ponieważ nie spełniły ich oczekiwań i – ze względu na ograniczenia – nie wniosły zbyt wiele wartości.

Błędy w zakresie przetwarzania i ochrony danych oraz ich prywatności są jedną z głównych przeszkód stojących na drodze satysfakcji klienta.

Nieścisłości pomiarowe i wyniki analiz zagrażają bezpieczeństwu i zdrowiu fizycznemu użytkownika, natomiast przesyłanie i zapisywanie ich w serwerze naraża go na zainfekowanie urządzenia wirusami, złośliwym oprogramowaniem, a także na cyber-ataki. Informacje na temat użytkowników są pobierane przez producentów, przechowywane na ich serwerach i często sprzedawane osobom trzecim. Big data, czyli zbiory danych personalnych, są kopalnią złota nie tylko dla producentów, ale także dla hakerów, którzy wykradają je bez niczyjej wiedzy.

Dopóki nie zostanie wynaleziony sposób jak chronić konsumenta przed nieuczciwym postępowaniem producentów gadżetów i aplikacji, skutecznym sposobem ochrony danych i smartfonów pozostają programy antywirusowe specjalnie przeznaczone do ochrony urządzeń z Androidem. Co prawda nie wpłyną one na jakość aplikacji pobranych na telefon, ale przynajmniej pozwolą im na szybsze i sprawniejsze działanie zwiększając jednocześnie komfort użytkowania.

Informację można dowolnie wykorzystać podając markę Bitdefender jako źródło. Marken Systemy Antywirusowe – oficjalny przedstawiciel marki Bitdefender w Polsce.

Źródło: https://hotforsecurity.bitdefender.com/blog/good-for-your-health-bad-for-your-security-17743.html

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

PDF 1IMG 2

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 16 + 3:


 

O AUTORZE
  
Bitdefender Polska
www.bitdefender.pl

Firma

Marken
Rzecznik
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Jak usunąć wirusa z telefonu z Androidem?Jak usunąć wirusa z telefonu z Androidem?
Co musisz wiedzieć przed zakupem inteligentnego głośnika dla rodzinyCo musisz wiedzieć przed zakupem inteligentnego głośnika dla rodziny
Nowa skórka na Boże Narodzenie? Niewyraźna granica między grami a hazardem dla małych dzieciNowa skórka na Boże Narodzenie? Niewyraźna granica między grami a hazardem dla małych dzieci
Nowa skórka na Boże Narodzenie? Niewyraźna granica między grami a hazardem dla małych dzieciNowa skórka na Boże Narodzenie? Niewyraźna granica między grami a hazardem dla małych dzieci
10 faktów i mitów na temat zabezpieczeń komputera i smartfona10 faktów i mitów na temat zabezpieczeń komputera i smartfona
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Agrobiznes też przenosi się do internetu. Unikalna internetowa platforma Agralan do handlu...
 
Zostań e-Senior Konsultantem z Credit Agricole
 
Nie trać klientów przez pandemię. Sprzedawaj i działaj online!
 
Jak usunąć wirusa z telefonu z Androidem?
 
Co musisz wiedzieć przed zakupem inteligentnego głośnika dla rodziny