Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Wtorek, 25 czerwca 2019
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (46291)
AGD (207)
Biznes (4826)
Budownictwo (2134)
Dom (1535)
Dziecko (1233)
Edukacja (1793)
Elektronika (894)
Film (112)
Finanse (1716)
Internet (2722)
Komputery (2263)
Książki (215)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1218)
Media (612)
Moda i Styl (999)
Motoryzacja (1152)
Muzyka (259)
Nieruchomości (1007)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2267)
Polityka (367)
Praca i kariera (966)
Prawo (924)
Reklama i PR (969)
RTV (195)
Sport (829)
Telekomunikacja (515)
Turystyka (1185)
Transport (512)
Uroda (512)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1676)
Zwierzęta (80)
Życie (1355)
Inne (2659)
Dolnośląskie (241)
Kujawsko-pomorskie (1173)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1623)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (392)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (100)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

Jedź Bezpiecznie


wnp.pl


portal chemiczny


GF


Rzecznikprasowy.pl


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Kaspersky Lab przeprowadza ocenę bezpieczeństwa inteligentnego kontraktu dla NOBOBOX ITS
Dodano: 27.02.2019, godzina: 11:27
Kaspersky Lab przeprowadza ocenę bezpieczeństwa inteligentnego kontraktu dla NOBOBOX ITS
Wykorzystując wiedzę oraz doświadczenie w zakresie badań nad cyberbezpieczeństwem łańcucha bloków oraz kryptowalut, Kaspersky Lab przeprowadził swoją pierwszą komercyjną ocenę bezpieczeństwa inteligentnych kontraktów.

Audyt ten został zlecony przez NOBOBOX, firmę zlokalizowaną w Lichtensteinie, która stworzyła rewolucyjny sposób dokonywania zakupów przy użyciu kryptowaluty.

Pierwsza publiczna oferta tokena (ang. Initial Token Sale, ITS, lub Initial Coin Offering, ICO) nadal stanowi popularny sposób pozyskiwania środków przez startupy. W 2018 roku uruchomiono ponad 1 200 takich ofert, gromadząc za ich pośrednictwem 7,8 mld dolarów. Niestety rynek ten cechuje niemal całkowity brak wymogów prawnych, dlatego wybierając wiarygodny ITS, inwestorzy zdani są w większości na siebie. Kolejnym problemem jest cyberbezpieczeństwo inteligentnych kontraktów – jeżeli implementacja platformy wyróżnia się słabym poziomem, inwestorzy są narażeni na ryzyko, a ich pieniądze mogą zostać skradzione. Dlatego przedsiębiorcy, którzy preferują to źródło pozyskiwania środków, zwracają uwagę na dodatkowe mechanizmy gwarantujące solidność tej metody. 

10 lutego 2019 roku NOBOBOX rozpoczął sprzedaż swojej monety o nazwie NOBOTOKEN za pośrednictwem ITS. Przed rozpoczęciem kampanii NOBOBOX musiał zapewnić, w celu dodatkowej gwarancji wobec inwestorów, że napisany przez firmę inteligentny kontrakt jest bezpieczny i zgodny z tym, co określono w oficjalnym dokumencie. Przeprowadzenie oceny zlecono firmie Kaspersky Lab.   

Podczas analizy eksperci z Kaspersky Lab zbadali inteligentny kontrakt zarówno pod kątem powszechnie znanych, jak i bardziej specyficznych luk w zabezpieczeniach, jakie mogą wpłynąć na jego bezpieczeństwo. Analiza kodu pod kątem bezpieczeństwa wykazała, że inteligentny kontrakt został dobrze wykonany i spełniał powszechne zasady bezpieczeństwa.

Zespół ekspertów zbadał również oficjalny dokument określający zasady ITS, aby upewnić się, że nie jest sprzeczny z funkcjonalnością inteligentnego kontraktu. Jego analiza ujawniła kilka niezgodności w kodzie o niskim poziomie krytyczności. Kaspersky Lab dostarczył NOBOBOX szczegółowy raport z oceny, przedstawiając firmie kluczowe zalecenia przed uruchomieniem ITS, tak aby jej inteligentny kontrakt nie zawierał żadnych nieudokumentowanych funkcji, które mogłyby mieć wpływ na inwestorów.    

Kaspersky Lab okazał się firmą, która przywiązuje ogromne znaczenie do wysokich standardów bezpieczeństwa. Jesteśmy przekonani, że będzie to istotną podstawą zdobycia zaufania wśród naszych inwestorów. Firma NOBOBOX zrobiła pierwsze kroki w tym kierunku – właśnie dlatego założyliśmy spółkę akcyjną w Liechtensteinie i opracowaliśmy inteligentny kontrakt zgodnie ze standardem ERC20 specjalnie dla procesu ITS. To jednak nie wszystko. Zleciliśmy zewnętrznym ekspertom sprawdzenie naszego inteligentnego kontraktu i zdecydowaliśmy, co jest najlepsze pod względem bezpieczeństwa. Jestem wdzięczny Kaspersky Lab za owocną współpracę i mogę jedynie polecić tę firmę innym. Ponadto uważamy, że położyliśmy fundament pod udaną pierwszą publiczną ofertę tokena, która pomyślnie przeszła audyt zewnętrzny – powiedział Danny Krauspenhaar, dyrektor generalny, NOBOBOX AG.  

W Kaspersky Lab gromadzimy doświadczenie w zakresie ochrony kryptowaluty już od kilku lat, czego przykładem może być wcześniejsze przeprowadzenie oceny cyberbezpieczeństwa dla firmy Merkeleon. Jesteśmy podekscytowani, że mogliśmy teraz zrealizować nasz pierwszy komercyjny audyt inteligentnego kontraktu dla firmy NOBOBOX – skomentował Witalij Mzokow, kierownik działu weryfikacji, Kaspersky Lab. Inwestorzy uznają zakup tokenów za ryzykowny, jeżeli nie mogą ufać firmie, która inicjowała pierwszą ofertę publiczną, szczególnie jeśli nie jest w stanie zapewnić odpowiedniego poziomu cyberbezpieczeństwa oraz spójności w swojej logice biznesowej. Zlecając nam tę ocenę, NOBOBOX udowadnia, że jest gotowy pokazać się jako uczciwy gracz na rynku.  

Firma NOBOBOX dostarcza dodatek biznesowy typu plug-in o nazwie PLUG'N'PAY oraz rozwiązanie NOBOCARD, które stanowi kartę debetową oraz kryptowalutę. 

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.


KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 19 + 3:


 

O AUTORZE
  
Kaspersky Lab Polska
www.kaspersky.pl

Firma

Kupczyk Piotr
Rzecznik
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Nowe wersje rosyjskiego mobilnego trojana bankowego Riltok atakują na skalę międzynarodowąNowe wersje rosyjskiego mobilnego trojana bankowego Riltok atakują na skalę międzynarodową
Aplikacje do edycji zdjęć dostępne w Sklepie Play skrywają trojana MobOkAplikacje do edycji zdjęć dostępne w Sklepie Play skrywają trojana MobOk
Kaspersky Lab Polska otrzymuje prestiżowe wyróżnienie Kaspersky Lab Polska otrzymuje prestiżowe wyróżnienie "Medal Europejski" przyznane przez BCC
Coraz więcej użytkowników instaluje fałszywe aplikacje do czyszczenia systemuCoraz więcej użytkowników instaluje fałszywe aplikacje do czyszczenia systemu
Tylko jedna osoba na dziesięć rozumie, jak działa technologia kryptowalut Tylko jedna osoba na dziesięć rozumie, jak działa technologia kryptowalut
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Nowe wersje rosyjskiego mobilnego trojana bankowego Riltok atakują na skalę międzynarodową
 
Aplikacje do edycji zdjęć dostępne w Sklepie Play skrywają trojana MobOk
 
Kaspersky Lab Polska otrzymuje prestiżowe wyróżnienie "Medal Europejski" przyznane przez BCC
 
Coraz więcej użytkowników instaluje fałszywe aplikacje do czyszczenia systemu
 
Tylko jedna osoba na dziesięć rozumie, jak działa technologia kryptowalut