Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Poniedziałek, 26 sierpnia 2019
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (46498)
AGD (207)
Biznes (4848)
Budownictwo (2135)
Dom (1536)
Dziecko (1236)
Edukacja (1799)
Elektronika (907)
Film (113)
Finanse (1729)
Internet (2765)
Komputery (2300)
Książki (215)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1218)
Media (612)
Moda i Styl (1001)
Motoryzacja (1157)
Muzyka (259)
Nieruchomości (1007)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2286)
Polityka (368)
Praca i kariera (967)
Prawo (926)
Reklama i PR (972)
RTV (195)
Sport (834)
Telekomunikacja (519)
Turystyka (1187)
Transport (513)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1681)
Zwierzęta (80)
Życie (1359)
Inne (2661)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1181)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1623)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (393)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (100)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

Express, Nowości


Polskapresse


Rzecznikprasowy.pl


HP Media - Redakcja Wypoczynet.pl


eRadomianki.pl


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Boże Narodzenie? Uważaj na fałszerzy pieniędzy i złodziei tożsamości
Dodano: 22.12.2012, godzina: 16:04
Boże Narodzenie? Uważaj na fałszerzy pieniędzy i złodziei tożsamości
Boże Narodzenie to jeden z najpiękniejszych i najbardziej wyczekiwanych momentów w ciągu całego roku. To także okres wzmożonego szału zakupowego oraz intensywnych przygotowań do spotkań spędzonych w gronie najbliższych. Jak sprawić, aby ten czas wypadł pomyślnie i bez żadnych nieprzyjemnych sytuacji? Eksperci z firmy DCB radzą – zwiększ swoją czujność podczas świątecznych zakupów.

W okresie przedświątecznym często zapominamy o większej ostrożności i czujności. Liczą się przede wszystkim sprawne zakupy, w tym poszukiwanie wymarzonych upominków dla najbliższych. Taka sytuacja to niestety prawdziwy raj dla fałszerzy pieniędzy oraz złodziei tożsamości.

Czy Święta w tym roku będą bogatsze i bezpieczne?

Mimo że planujemy w tym roku przeznaczyć prawie o 12 proc. więcej pieniędzy na świąteczny budżet[1] to tegoroczna gwiazdka nie zapowiada się bogato, na co wpływ mają wyższe ceny produktów codziennego użytku, a także zwalniająca gospodarka. Według raportu „Zakupy Świąteczne 2012” przygotowanego przez Deloitte, statystyczny Polak przeznaczy w tym roku około 1 280 zł na bożonarodzeniowe zakupy. Na kwotę tę składają się wydatki zarówno na żywność i prezenty, jak również koszty związane z kupnem choinki oraz dojazdami do rodziny i znajomych. Szacowana kwota wydatków na świąteczne zakupy stanowi sporą część miesięcznego budżetu przeciętnego Polaka. Jeśli nie chcemy nadszarpnąć go aż nadto, musimy być niezwykle czujni podczas wizyty w hipermarkecie czy galerii handlowej. „Okres Bożego Narodzenia to nie lada gratka dla fałszerzy pieniędzy. Podczas świątecznych zakupów i nierzadko stresu z nimi związanego często zapominamy o czyhających na nas niebezpieczeństwach. Nie zwracamy uwagi na banknoty, jakie otrzymujemy i później wydajemy. Nieświadomie możemy stać się ofiarą oszustów, którzy tylko czekają na moment naszej nieuwagi” – mówi Sylwester Salach, prezes zarządu firmy DCB – eksperta w dziedzinie wykrywania fałszywych pieniędzy i dokumentów.

Fałszywki to nie jedyny problem, z jakim możemy się spotkać podczas przygotowań do nadchodzącej Gwiazdki. W dobie szybkich pożyczek i kredytów możemy zostać okradzeni z własnej tożsamości przez zawodowców wykorzystujących nasze dane osobowe. Wystarczy, że posłużą się podrobionym dowodem osobistym i bardzo często bez problemu otrzymają „chwilówkę”. W okresie świątecznego szaleństwa wzrasta również przestępczość młodocianych, którzy legitymując się w sklepie fałszywym dokumentem tożsamości mogą kupić produkty dla niech niedozwolone – alkohol oraz papierosy.

W jaki sposób się chronić?

Pierwszym krokiem w ochronie przeciw falsyfikatom powinno być dokładne dotknięcie banknotu w odpowiednich miejscach w celu wykrycia elementów druku stalorytniczego. Jeśli wyczujemy, że powierzchnia jest całkowicie gładka, możemy być prawie pewni, że jest on podrobiony. Następnie możemy pochylić go pod różnym kontem i upewnić się czy znajdują się na nim elementy pokryte m.in. farbą metaliczną czy farbą zmieniającą kolor. Ostatnim krokiem, jaki możemy zrobić podczas pierwszego kontaktu z „niepewnym” banknotem jest spojrzenie na niego pod światło i sprawdzenie czy zawiera znak wodny oraz nitkę zabezpieczającą.

W przypadku dokumentów, wystarczy większa uwaga i czujność, tak aby nie zostały nam skradzione. Jeśli podejmiemy podstawowe kroki tj. zamkniemy torebki czy nie będziemy nosić wszystkich dokumentów w jednym miejscu jest szansa, że unikniemy nieprzyjemności. „Musimy pamiętać, że każdy podejrzany banknot i dokument, a także kradzież naszych dokumentów należy jak najszybciej zgłosić na policję. To jedyny i najprostszy sposób, aby uniknąć negatywnych konsekwencji przed Świętami” – dodaje Sylwester Salach.

Pamiętajmy, że Boże Narodzenie to nie tylko smakowite jedzenie, nastrojowe kolędy, upominki czy wspólnie spędzony czas. To także duża pokusa dla przestępców, którzy liczą, że w świątecznej atmosferze zapomnimy o zdrowym rozsądku. Bądźmy czujni, aby nie sprawiać gwiazdkowych prezentów fałszerzom pieniędzy czy złodziejom tożsamości.

Informacje o firmie:

Firma DCB S.A. jest ekspertem w dziedzinie wykrywania fałszywych banknotów. Udziałowcami spółki są: Remedium - Doradcy Finansowi Sp. z o.o., fundusz inwestycyjny BIO-MED Investors SA z Wrocławia oraz inwestorzy prywatni. Przedsiębiorstwo jest wyłącznym dystrybutorem Lampy Kasjerskiej DeCoBa 1085. Urządzenie cechuje bardzo wysoki współczynnik wykrywalności fałszywych banknotów i papierów wartościowych. DCB S.A. prowadzi również szkolenia dla banków i firm handlowych w tym zakresie.

Firma intensywnie rozwija się i buduje sieci dystrybucji i sprzedaży swoich produktów na terenie całej Polski. Plany rozwojowe spółki przewidują debiut na rynku alternatywnym New Connect w 2012 roku. Do głównych założeń inwestycyjnych spółki należą przede wszystkim dynamiczny rozwój działalności, zdobywanie nowych klientów oraz pozyskiwanie nowych źródeł finansowania.

W marcu 2010 roku firma DCB otrzymała nagrodę „Innowacja Handlu” w kategorii Ochrona i Systemy Zabezpieczeń dla innowacyjnej lampy kasjerskiej DeCoBa 1085. W kwietniu 2010 roku spółka została również wyróżniona Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich dla najlepszego produktu prezentowanego podczas Międzynarodowej Wystawy Zabezpieczeń Securex 2010. W styczniu 2011 spółka została uhonorowana prestiżowym Certyfikatem Polish Product w kategorii Firma Roku 2010, a w 2012 roku otrzymała certyfikat Polish Product 2011.


[1] Badanie „Zakupy świąteczne 2012” opracowane przez firmę Deloitte (źródło: www.deloitte.com/view/pl_PL/pl/branze/msp/448f9e0002fda310VgnVCM2000003356f70aRCRD.htm)


KOMENTARZE
26.12.2012, 22:31 Anonymous
A czy Remedium Olsztyn p.Salacha jest uczciwe nie oddaj











ac prawdziwych pieniędzy swoim klientom?
01.01.2013, 12:07 Anonymous
Uczył oszust o oszustach.

Dodaj komentarz:

Ile to jest 15 + 16:


 

O AUTORZE
  
DCB
www.decoba.pl

Firma

Orchidea PR
Agencja PR
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Firma DCB na katowickiej uczelniFirma DCB na katowickiej uczelni
Firma DCB powraca na gdańskie uczelnieFirma DCB powraca na gdańskie uczelnie
Firma DCB dla warszawskich żakówFirma DCB dla warszawskich żaków
Firma DCB ponownie na polskich uczelniachFirma DCB ponownie na polskich uczelniach
Firma DCB kształci polskich żakówFirma DCB kształci polskich żaków
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Co zrobić, by nie przytyć w Święta?
 
Czy można „odchudzić” świąteczny stół?
 
Przedświąteczne oblężenie księgarń
 
Kolekcja świąteczna MARAL TRENDY
 
Bracia Golcowie zagrają na rzecz Podlaskiego Hospicjum Dziecięcego