Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Wtorek, 25 czerwca 2019
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (46291)
AGD (207)
Biznes (4826)
Budownictwo (2134)
Dom (1535)
Dziecko (1233)
Edukacja (1793)
Elektronika (894)
Film (112)
Finanse (1716)
Internet (2722)
Komputery (2263)
Książki (215)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1218)
Media (612)
Moda i Styl (999)
Motoryzacja (1152)
Muzyka (259)
Nieruchomości (1007)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2267)
Polityka (367)
Praca i kariera (966)
Prawo (924)
Reklama i PR (969)
RTV (195)
Sport (829)
Telekomunikacja (515)
Turystyka (1185)
Transport (512)
Uroda (512)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1676)
Zwierzęta (80)
Życie (1355)
Inne (2659)
Dolnośląskie (241)
Kujawsko-pomorskie (1173)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1623)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (392)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (100)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

TVN


ITR


BazaTelefonow


DGP


Gwiazdy Mówią


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Jesienne Pakiety firmy DCB sposobem na walkę z fałszerzami
Dodano: 24.09.2012, godzina: 13:35
Jesienne Pakiety firmy DCB sposobem na walkę z fałszerzami
Płacenie fałszywymi pieniędzmi za zakupy czy kupowanie alkoholu i wyrobów tytoniowych przez nieletnich posługując się podrobionymi dokumentami tożsamości to coraz poważniejsze problemy w Polsce. Warto więc zastanowić się, jak uchronić swoich pracowników i własny biznes przed negatywnymi skutkami działania fałszerzy.

Rozwiązaniem są Jesienne Pakiety firmy DCB – eksperta w dziedzinie wykrywania fałszywych banknotów i dokumentów.

Z policyjnych statystyk wynika, że w ostatnich latach liczba wszczętych postępowań związanych z fałszowaniem pieniędzy maleje, jednak nadal utrzymuje się na wysokim poziomie i oscyluje w granicach 8 000 – 8 500 rocznie. Najczęstszą grupą zajmującą się podrabianiem pieniędzy oraz wprowadzaniem ich do obiegubezrobotni i uczniowie w wieku 14-18 lat[1]. Ci ostatni, coraz intensywniej włączają się w nielegalne przedsięwzięcia, tylko po to aby móc zapłacić za coraz droższy konsumpcyjny styl życia.

Ofiarami fałszerzy z reguły padają przedsiębiorstwa z sektora MŚP, w których brak jest wykwalifikowanej kadry i profesjonalnego sprzętu do wykrywania podrobionych pieniędzy. Często można spotkać się z opinią pracodawcy, że przygotowanie pracownika do pracy z pieniędzmi i wyposażenie jego stanowiska w odpowiednie narzędzia wiąże się z ogromnymi kosztami. Prawda jest jednak inna. Wydatki poniesione na zabezpieczenie się przed fałszerzami zwracają nam się w dłuższym okresie czasu. Należy pamiętać także, że dobrze przeszkolona kadra może uchronić nas i naszą firmę przed niepotrzebnymi problemami, które często ciągną się latami.

Odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku są Jesienne Pakiety firmy DCB, na które składają się: szkolenia oraz sprzęt w postaci Lampy Kasjerskiej DeCoBa 1085pomagający i odciążający personel obsługi w jego codziennej pracy z gotówką czy dokumentami. Podczas warsztatów każdy uczestnik zdobędzie wiedzę o zabezpieczeniach banknotów lub dokumentów oraz nabędzie umiejętność skutecznej i szybkiej ich weryfikacji pod kątem ich oryginalności.

„Problem fałszowania pieniędzy i kradzieży tożsamości może spotkać każdego. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy, że padliśmy ofiarą oszustów. Mało kto potrafi odróżnić profesjonalnie podrobiony banknot od oryginału. Wprowadzone przez naszą firmę Jesienne Pakiety mają na celu przeszkolenie jak największej grupy osób na co dzień pracujących z gotówką i dokumentami, tak aby w przyszłości mogli stawić czoła fałszerzom i pomóc policji w walce z tym problemem. Nasza atrakcyjna oferta promocyjna to ukłon przede wszystkim w stronę sieci handlowych, instytucji bankowych, urzędów oraz stacji paliw, które dzięki naszemu wsparciu mogą stworzyć skuteczną zaporę dla oszustów” – mówi Sylwester Salach, prezes firmy DCB. 

Jesienne Pakiety firmy DCB to pięć ofert (Start, Start Plus, Start Ekstra, Premium, VIP) skierowanych do przedsiębiorców pragnących przeszkolić swoich pracowników z zakresu zabezpieczeń krajowych i zagranicznych walut oraz profesjonalnie wyposażyć ich stanowisko pracy. Szkolenia dostępne w pakietach to także szansa na naukę identyfikacji tożsamości danej osoby – głównie nieletnich kupujących papierosy i alkohol oraz nabycie umiejętności badania oryginalności dokumentów. Promocja „Jesienne Pakiety” trwa do 31 grudnia 2012 roku.

Pakiety powstały z myślą o wszystkich, którzy w sposób kompleksowy myślą o walce z fałszowaniem pieniędzy i dokumentów. Połączenie warsztatów z odpowiednim sprzętem zwiększa nie tylko wykrywalność wprowadzanych do obiegu fałszywek, ale również chroni nas przed stratami, jakie możemy ponieść nieświadomie obracając podrobionymi pieniędzmi.

Więcej informacji o dostępnych pakietach i całej ofercie znajdą Państwo na stronie www.dcb.com.pl.

Informacje o firmie:

Firma DCB S.A. jest ekspertem w dziedzinie wykrywania fałszywych banknotów. Udziałowcami spółki są: Remedium - Doradcy Finansowi Sp. z o.o., fundusz inwestycyjny BIO-MED Investors SA z Wrocławia oraz inwestorzy prywatni. Przedsiębiorstwo jest wyłącznym dystrybutorem Lampy Kasjerskiej DeCoBa 1085. Urządzenie cechuje bardzo wysoki współczynnik wykrywalności fałszywych banknotów i papierów wartościowych. DCB S.A. prowadzi również szkolenia dla banków i firm handlowych w tym zakresie.

Firma intensywnie rozwija się i buduje sieci dystrybucji i sprzedaży swoich produktów na terenie całej Polski. Plany rozwojowe spółki przewidują debiut na rynku alternatywnym New Connect w 2012 roku. Do głównych założeń inwestycyjnych spółki należą przede wszystkim dynamiczny rozwój działalności, zdobywanie nowych klientów oraz pozyskiwanie nowych źródeł finansowania.

W marcu 2010 roku firma DCB otrzymała nagrodę „Innowacja Handlu” w kategorii Ochrona i Systemy Zabezpieczeń dla innowacyjnej lampy kasjerskiej DeCoBa 1085. W kwietniu 2010 roku spółka została również wyróżniona Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich dla najlepszego produktu prezentowanego podczas Międzynarodowej Wystawy Zabezpieczeń Securex 2010. W styczniu 2011 spółka została uhonorowana prestiżowym Certyfikatem Polish Product w kategorii Firma Roku 2010, a w 2012 roku otrzymała certyfikat Polish Product 2011.

[1] Źródło: Statystyki Komendy Głównej Policji – www.policja.pl

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

TXT 1

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 16 + 20:


 

O AUTORZE
  
DCB
www.decoba.pl

Firma

Orchidea PR
Agencja PR
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Boże Narodzenie? Uważaj na fałszerzy pieniędzy i złodziei tożsamościBoże Narodzenie? Uważaj na fałszerzy pieniędzy i złodziei tożsamości
Firma DCB na katowickiej uczelniFirma DCB na katowickiej uczelni
Firma DCB powraca na gdańskie uczelnieFirma DCB powraca na gdańskie uczelnie
Firma DCB dla warszawskich żakówFirma DCB dla warszawskich żaków
Firma DCB ponownie na polskich uczelniachFirma DCB ponownie na polskich uczelniach
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Boże Narodzenie? Uważaj na fałszerzy pieniędzy i złodziei tożsamości
 
Firma DCB na katowickiej uczelni
 
Firma DCB powraca na gdańskie uczelnie
 
Firma DCB dla warszawskich żaków
 
Firma DCB ponownie na polskich uczelniach