Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Poniedziałek, 13 lipca 2020
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (47354)
AGD (207)
Biznes (4960)
Budownictwo (2137)
Dom (1538)
Dziecko (1249)
Edukacja (1819)
Elektronika (963)
Film (118)
Finanse (1778)
Internet (2949)
Komputery (2451)
Książki (216)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1223)
Media (614)
Moda i Styl (1004)
Motoryzacja (1164)
Muzyka (267)
Nieruchomości (1011)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2413)
Polityka (369)
Praca i kariera (977)
Prawo (928)
Reklama i PR (977)
RTV (196)
Sport (839)
Telekomunikacja (526)
Turystyka (1197)
Transport (515)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1691)
Zwierzęta (83)
Życie (1393)
Inne (2666)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1187)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1624)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (395)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (101)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

Radio ZW


dom.pl, modny-dom.pl


Rynek Informacji


Medplaneta


CzasNaWnetrze.pl


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

150 mln pobrań zainfekowanych aplikacji ze sklepu Google Play!
Dodano: 14.03.2019, godzina: 10:12
150 mln pobrań zainfekowanych aplikacji ze sklepu Google Play!
Zespół analityków firmy Check Point odkrył bardzo niebezpieczne zjawisko ataku hakerów przez popularne gry, dostępne w Google Play Store. Okazuje się, że w ostatnim czasie 210 gier, pobieranych przez posiadaczy telefonów komórkowych na świecie, padło ofiarą ukrytej kampanii mobilnej. W konsekwencji, użytkownicy telefonów pobrali ponad 147 milionów zainfekowanych aplikacji na swoje...

Grupa analityków z Check Point odkryła kilkanaście aplikacji Android z ukrytym, złośliwym oprogramowaniem w zestawie do zarabiania Software Development Kit (SDK), popularnie nazywanym SWAnalytics. Zestaw ten jest często wykorzystywany przez producentów gier (pozwala na wyświetlanie większej ilości reklam i większe przychody), będąc zintegrowanym z popularnymi aplikacjami na urządzenia Android, oferowanymi przez Chińskich producentów gier i sklepy online. Po pobraniu aplikacji, system SWAnalytics wykrada z telefonu użytkownika dane (lista kontaktów) i przesyła do zdalnego serwera, należącego do hakerów.

Do dziś 12 spośród zainfekowanych aplikacji, z których większość stanowiły aplikacje systemowe, zostało pobrane 111 milionów razy przez użytkowników na całym świecie. Oznacza to, że hipotetycznie hakerzy mogli mieć niepowołany dostęp do listy nazwisk i numerów telefonów 1/3 całej populacji Chin! Bardziej prawdopodobne jest jednak, że dane te krążyły na czarnym rynku i były wykorzystane do uciążliwych działań marketingowych lub skanowania danych.

Analizy zespołu Check Point Research są o tyle niepokojące, że grupa ryzyka rośnie z roku na rok…. Jak wynika z danych firmy Sensor Tower, w 2017 roku użytkownicy ściągnęli różnego rodzaju aplikacje ponad 90 mld razy, z czego 64 mld z Google Play i 28 mld z App Store! To wzrost rok do roku o 13,5 proc.

Jednocześnie, wśród aplikacji dostępnych na platformach App Store i Google Play najpopularniejszą kategorią są gry mobilne. W 2018 roku przychody z tego segmentu osiągnęły poziom blisko 50 mld dol. stanowiąc ponad 80 proc. wszystkich wydatków użytkowników przeznaczonych na programy. Użytkownicy App Store w ub.r. wydali na aplikacje 38,5 mld dol. (wzrost o 34,7 proc.), natomiast przychody deweloperów funkcjonujących w Google Play osiągnęły poziom 20,1 mld dol. (wzrost o 34,2 proc)*

W 2018 roku służby wywiadowcze USA wielokrotnie ostrzegały (raport), że chińskie firmy stojące za atakami na oprogramowanie bezpieczeństwa łańcucha dostaw stwarza realne zagrożenie dla gospodarki USA.

W przeszłości hakerzy dokonywali już podobnych ataków. W 2017 roku fala ataków hakerskich NotPetya dotknęła setek tysięcy komputerów na całym świecie, w wyniku czego poszkodowane zostały wielkie firmy, instytucje rządowe i osoby prywatne. Podobnie ofiarą ataku padła powszechnie używana aplikacja CCleaner, mająca m.in. zabezpieczać urządzenia przez szkodliwymi programami. Teraz okazuje się, że zagrożenie stanowi oprogramowanie SDK, powszechnie wykorzystywane przez producentów popularnych gier – ostrzegają analitycy Check Point Research.

Wprowadzenie wielopoziomowych systemów zabezpieczeń jest rozwiązaniem dla firm przed nasilającymi się atakami złośliwego oprogramowania ukrytego w wielu aplikacjach, dostarczanych przez poddostawców systemów IT. Niestety coraz więcej aplikacji pojawia się w naszym IT ekosystemie, co zwiększa podatność użytkowników urządzeń mobilnych na kolejne ataki.

*Dane za Sensor Tower Report 2018

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

IMG 1

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 8 + 16:


 

O AUTORZE
  
Bellini Capital
www.bellini-capital.pl

Firma

Bellini-Capital
Agencja PR
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
PGS otwiera e-sklep sieci Top MarketPGS otwiera e-sklep sieci Top Market
Sprzedaż samochodów online z Carsalon.pl szansą dla branży motoryzacyjnejSprzedaż samochodów online z Carsalon.pl szansą dla branży motoryzacyjnej
Hakerzy chcą wykorzystać tarcze antykryzysowe by pozyskać nowe ofiary!Hakerzy chcą wykorzystać tarcze antykryzysowe by pozyskać nowe ofiary!
Polacy masowo korzystają z kart płatniczych i płatności online. Hakerzy tylko na to czekają.Polacy masowo korzystają z kart płatniczych i płatności online. Hakerzy tylko na to czekają.
Check Point SecureAcademy - szkoła cyber-obrońców również w Polsce!Check Point SecureAcademy - szkoła cyber-obrońców również w Polsce!
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Hakerzy chcą wykorzystać tarcze antykryzysowe by pozyskać nowe ofiary!
 
Polacy masowo korzystają z kart płatniczych i płatności online. Hakerzy tylko na to czekają.
 
Check Point SecureAcademy - szkoła cyber-obrońców również w Polsce!
 
Jak usunąć wirusa z telefonu z Androidem?
 
Australia pozywa Google za rzekomo wprowadzanie w błąd użytkowników Androida w zakresie...