Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Środa, 18 lipca 2018
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (44974)
AGD (206)
Biznes (4644)
Budownictwo (2131)
Dom (1520)
Dziecko (1201)
Edukacja (1754)
Elektronika (853)
Film (107)
Finanse (1635)
Internet (2558)
Komputery (2094)
Książki (199)
Kulinaria (947)
Kultura i sztuka (1194)
Media (610)
Moda i Styl (984)
Motoryzacja (1130)
Muzyka (247)
Nieruchomości (1004)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2114)
Polityka (360)
Praca i kariera (946)
Prawo (923)
Reklama i PR (962)
RTV (192)
Sport (814)
Telekomunikacja (512)
Turystyka (1176)
Transport (503)
Uroda (510)
Wnętrze (817)
Zdrowie (1591)
Zwierzęta (79)
Życie (1298)
Inne (2644)
Dolnośląskie (238)
Kujawsko-pomorskie (1138)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (78)
Małopolskie (150)
Mazowieckie (1622)
Opolskie (22)
Podkarpackie (56)
Podlaskie (235)
Pomorskie (152)
Śląskie (379)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (98)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

Itezone


e-biznes.pl


Wrocławianin


Edukacja Polska


silk.pl


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Czy ubezpieczenie to jedyna ochrona dla smartfona?
Dodano: 01.10.2014, godzina: 16:16
Czy ubezpieczenie to jedyna ochrona dla smartfona?
15 milionów urządzeń mobilnych zainfekowana złośliwym oprogramowaniem Ubezpieczenie urządzenia przenośnego to jedna z bardziej popularnych obecnie usług, chroniąca urządzenie w przypadku uszkodzenia lub kradzieży.

W trosce o własny interes oraz bezpieczeństwo klientów, firmy ubezpieczeniowe zmieniają jednak kierunek działań, zwiększając nacisk na działania prewencyjne, wspierające ochronę posiadanego urządzenia przez samych posiadaczy. W skrócie, chodzi o przewidywanie problemów i większą uwagę związaną z ochroną aktywności online. Co użytkownikom urządzeń przenośnych rekomendują ubezpieczyciele:

Zwiększ nacisk na ochronę danych – staliśmy się bardziej uzależnieni od smartfonów i danych w nim umieszczonych. W urządzeniach przenośnych przechowujemy dane osobowe, portfele cyfrowe i informacje firmowe. Tablety wykorzystujemy do różnych celów: towarzyskich, e-zakupów, e-bankowości, poczty elektronicznej i w celach biznesowych. Im więcej zastosowań znajdujemy dla przenośnego urządzenia, tym z większym ryzykiem możemy się zetknąć, w tym z wyciekiem poufnych danych. W przypadku kradzieży smartfona tracimy nie tylko urządzenie, ale narażamy się także możliwość oszustw finansowych i kradzieży tożsamości.

Pamiętaj także o złośliwym oprogramowaniu – jeśli Twój smartfon został zainfekowany złośliwym oprogramowaniem, może wysyłać Twoje dane osobowe do cyberprzestępców!

Ostatnie dane pokazują, że infekcje telefonów złośliwym oprogramowaniem wzrosły o 17% w pierwszej połowie 2014 roku, co oznacza, że ten niepokojący trend rozwija się z dwukrotnie większą szybkością niż w 2013 roku. Już 15 milionów urządzeń mobilnych zostało zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem – dla porównania na koniec 2013 roku zainfekowane było tylko 11,3 milionów urządzeń. Najbardziej wrażliwe na infekcje są urządzenia z systemem Android, najczęstszym źródłem szkodliwego oprogramowania są reklamy mobilne. − Biorąc pod uwagę popularność systemu Android na urządzeniach przenośnych, prawdopodobieństwo infekcji wzrasta. Razem z nim rosną obawy samych klientów. Można je zminimalizować powiększając pakiet ochrony ubezpieczeniowej dla urządzeń mobilnych oraz instalując na tablecie lub smartfonie sprawdzoną aplikację chroniącą bezpieczeństwo urządzenia i przechowywane na nim dane – mówi Marek Markowski, szef MARKEN Systemy Antywirusowe, reprezentującej w Polsce firmę Bitdefender.

Wybierając zabezpieczenie dla tabletu lub smartfona warto upewnić się, że producent oprogramowania to sprawdzona firma, potrafiąca reagować na szybkie zmiany i nowe zagrożenia, posiadająca dedykowanych ekspertów zajmujących się bezpieczeństwem oraz oferująca wsparcie techniczne. Trzeba pamiętać, że bezpłatne narzędzia często nie są najlepszym wyborem przy wyborze aplikacji chroniącej najistotniejsze dane. Oszczędności na tym polu mogą być tylko pozorne. 

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

TXT 1IMG 2

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 18 + 16:


 

O AUTORZE
  
Bitdefender Polska
www.bitdefender.pl

Firma

Marken
Rzecznik
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Podatność urządzeń inteligentnych na ataki: HTTP Response SplittingPodatność urządzeń inteligentnych na ataki: HTTP Response Splitting
Inteligentny dzwonek „Ring” zagraża prywatności swoich użytkowników.Inteligentny dzwonek „Ring” zagraża prywatności swoich użytkowników.
Sieć restauracji Chili’s zaatakowana: dane kart płatniczych klientów wykradzione.Sieć restauracji Chili’s zaatakowana: dane kart płatniczych klientów wykradzione.
Senatorowie USA wzywają Google przed Federalną Komisję Handlu. Powód: sposób zbierania danych...Senatorowie USA wzywają Google przed Federalną Komisję Handlu. Powód: sposób zbierania danych...
16-latek aresztowany za phishing. Chciał poprawić swoje oceny w szkole.16-latek aresztowany za phishing. Chciał poprawić swoje oceny w szkole.
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Za czerwony pasek lody za złotówkę
 
Podatność urządzeń inteligentnych na ataki: HTTP Response Splitting
 
Inteligentny dzwonek „Ring” zagraża prywatności swoich użytkowników.
 
Sieć restauracji Chili’s zaatakowana: dane kart płatniczych klientów wykradzione.
 
Senatorowie USA wzywają Google przed Federalną Komisję Handlu. Powód: sposób zbierania danych...