Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Niedziela, 18 marca 2018
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (44448)
AGD (205)
Biznes (4560)
Budownictwo (2127)
Dom (1510)
Dziecko (1186)
Edukacja (1728)
Elektronika (845)
Film (107)
Finanse (1612)
Internet (2505)
Komputery (2046)
Książki (196)
Kulinaria (926)
Kultura i sztuka (1186)
Media (606)
Moda i Styl (977)
Motoryzacja (1124)
Muzyka (246)
Nieruchomości (1003)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2068)
Polityka (359)
Praca i kariera (936)
Prawo (920)
Reklama i PR (956)
RTV (192)
Sport (801)
Telekomunikacja (509)
Turystyka (1174)
Transport (499)
Uroda (509)
Wnętrze (816)
Zdrowie (1545)
Zwierzęta (78)
Życie (1288)
Inne (2632)
Dolnośląskie (237)
Kujawsko-pomorskie (1110)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (78)
Małopolskie (150)
Mazowieckie (1611)
Opolskie (22)
Podkarpackie (56)
Podlaskie (235)
Pomorskie (151)
Śląskie (377)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (97)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

Czwórka


Strefa.info


ekoenergia 24


ap.pl


Podhale24


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Fałszywe profile i cyberoszuści: Kaspersky Lab ujawnia brutalną prawdę o randkach online
Dodano: 10.10.2017, godzina: 13:52
Fałszywe profile i cyberoszuści: Kaspersky Lab ujawnia brutalną prawdę o randkach online
Chociaż z internetowych serwisów i aplikacji randkowych korzysta mniej więcej jedna osoba na trzy, nie każdy ma związane z nimi pozytywne doświadczenia.

Nowe badanie przeprowadzone przez Kaspersky Lab sugeruje, że osoby, które szukają partnera online, mogą być rozczarowane — wiele z nich trafiło na fałszywe informacje i zdjęcia, szkodliwe odsyłacze, oszustów próbujących wyłudzić informacje lub inne osoby kłamiące odnośnie tego, czego szukają w związku.

Badanie wykazało, że osoby, które szukają swojej drugiej połówki na internetowych platformach randkowych — takich jak Tinder, Bumble, OK Cupid, Badoo i innych — znajdują się w mniejszości i w rzeczywistości jedynie 11% chce znaleźć partnera na stałe poprzez internetowe randki. Dla porównania, niemal połowa (48%) użytkowników internetowych portali randkowych korzysta z nich dla zabawy, a jednej osobie na dziesięć (13%) chodzi po prostu o seks.   

W świecie internetowych portali randkowych roi się również od fałszywych informacji — a to może spowodować jeszcze więcej problemów dla tych, którzy szukają miłości. Ponad połowa (57%) osób przyznała, że kłamie podczas umawiania się na randki online — podając fałszywe informacje, aby wyglądać lepiej niż czuje się w rzeczywistości. Niektórzy zakładają nawet fałszywe profile, by przyłapać swoich partnerów na zdradzie.

Ogromna ilość fałszywych danych stanowi istotny czynnik zniechęcający ludzi do korzystania z internetowych serwisów randkowych: jedna osoba na pięć (19%) twierdzi, że do randek online zniechęcają ją fałszywe zdjęcia, natomiast jedną na dziesięć odstręczają fałszywe oczekiwania dotyczące związku (12%) oraz nieprawdziwe statusy dotyczące bycia w związku (11%). Co ciekawe — i jak na ironię — fałszywe informacje zniechęcają bardziej tych, którzy kłamią niż uczciwych użytkowników.    

Oprócz fałszywych informacji tym, co powstrzymuje ludzi na całym świecie przed korzystaniem z internetowych portali randkowych, są zagrożenia dla bezpieczeństwa online — 1 osoba na 10 wskazuje takie czynniki zniechęcające jak trafianie na oszustów, którzy próbują wyłudzić informacje osobiste lub finansowe oraz otrzymywanie niebezpiecznych odsyłaczy lub szkodliwego oprogramowania infekującego urządzenia. Jeśli chodzi o narażenie na takie zagrożenia, naruszenie bezpieczeństwa z większym prawdopodobieństwem dotknie osoby, które „oszukują” online — np. 16% osób, które publikują fałszywe informacje, miało zainfekowane urządzenie szkodliwym oprogramowaniem, oprogramowaniem spyware lub ransomware za pośrednictwem internetowej platformy randkowej, podczas gdy wśród osób, które zachowuj się uczciwie, odsetek ten wynosił 5%.      

Randki internetowe to skuteczny sposób na poznawanie nowych ludzi w naszym oplecionym gęstą siecią połączeń i aktywnym świecie online i nietrudno zrozumieć, dlaczego korzysta z nich aż jedna osoba na trzy — powiedział Andriej Mochola, dyrektor odpowiedzialny za rozwiązania dla klientów indywidualnych, Kaspersky Lab. Jednak sprawa nie jest wcale taka prosta, a osoby szukające swojej połówki online trafiają na ogromną ilość fałszywych informacji, na oszustów lub ukryte motywy podczas tego procesu. Sama liczba osób, które kłamią, aby przedstawić się w lepszym lub atrakcyjniejszym świetle, pokazuje, że użytkownicy wykorzystują serwisy online, aby filtrować i modyfikować informacje w sposób, który nie jest możliwy w świecie fizycznym. Tak jak w przypadku każdego popularnego trendu online, niestety istnieją również osoby, które chcą wykorzystywać portale randkowe do szkodliwych celów. W żadnym razie nie chcemy namawiać użytkowników, aby obchodzili portale randkowe szerokim łukiem, a jedynie zachęcamy ich do tego, aby mieli na względzie swoje bezpieczeństwo na każdym kroku tej drogi. Na starcie najlepiej mieć pełną świadomość, jak również adaptacyjne rozwiązanie bezpieczeństwa, które potrafi zareagować na różne sytuacje i działać w sposób pozwalający na zapewnienie ochrony przed zagrożeniami online każdemu urządzeniu, z którego korzysta się z portali randkowych.

Aby pomóc użytkownikom zabezpieczyć się przed oszustami oraz podejrzanymi użytkownikami podczas randkowania online, Kaspersky Lab oferuje wachlarz rozwiązań zabezpieczających opartych na szczegółowej analizie zagrożeń oraz doświadczeniu w zakresie bezpieczeństwa. Przykładem może być produkt Kaspersky Internet Security, który oferuje zaawansowane funkcje zabezpieczające każdy aspekt cyfrowego życia użytkownika.  

Więcej informacji na temat badania „Niebezpieczne randki: czy wszyscy robią tak online” znajduje się na oficjalnym blogu Kaspersky Lab – Kaspersky Daily: https://kas.pr/T4gG.   

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.


KOMENTARZE
Pisanie i czytanie komentarzy pod tą informacją prasową zostało udostępnione wyłącznie zalogowanym dziennikarzom prasowym.

 

O AUTORZE
  
Kaspersky Lab Polska
www.kaspersky.pl

Firma

Kupczyk Piotr
Rzecznik
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Prilex: zestaw szkodliwych narzędzi pozwalających na klonowanie płatniczych kart czipowych z...Prilex: zestaw szkodliwych narzędzi pozwalających na klonowanie płatniczych kart czipowych z...
Chińskojęzyczna grupa cyberprzestępcza przyłapana na szpiegowaniu organizacji farmaceutycznychChińskojęzyczna grupa cyberprzestępcza przyłapana na szpiegowaniu organizacji farmaceutycznych
Sofacy/Fancy Bear kieruje uwagę w stronę organizacji zajmujących się obronnością i dyplomacjąSofacy/Fancy Bear kieruje uwagę w stronę organizacji zajmujących się obronnością i dyplomacją
Slingshot: cyberszpieg prosto z routeraSlingshot: cyberszpieg prosto z routera
Fałszywa flaga olimpijska: wyrafinowane szkodliwe oprogramowanie Olympic DestroyerFałszywa flaga olimpijska: wyrafinowane szkodliwe oprogramowanie Olympic Destroyer
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Prilex: zestaw szkodliwych narzędzi pozwalających na klonowanie płatniczych kart czipowych z...
 
Chińskojęzyczna grupa cyberprzestępcza przyłapana na szpiegowaniu organizacji farmaceutycznych
 
Sofacy/Fancy Bear kieruje uwagę w stronę organizacji zajmujących się obronnością i dyplomacją
 
Slingshot: cyberszpieg prosto z routera
 
Fałszywa flaga olimpijska: wyrafinowane szkodliwe oprogramowanie Olympic Destroyer