Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Niedziela, 07 czerwca 2020
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (47275)
AGD (207)
Biznes (4949)
Budownictwo (2137)
Dom (1538)
Dziecko (1248)
Edukacja (1813)
Elektronika (962)
Film (118)
Finanse (1771)
Internet (2937)
Komputery (2441)
Książki (216)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1222)
Media (614)
Moda i Styl (1004)
Motoryzacja (1162)
Muzyka (267)
Nieruchomości (1010)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2401)
Polityka (369)
Praca i kariera (977)
Prawo (928)
Reklama i PR (976)
RTV (196)
Sport (838)
Telekomunikacja (525)
Turystyka (1194)
Transport (514)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1689)
Zwierzęta (83)
Życie (1388)
Inne (2665)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1187)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1624)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (395)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (101)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

infoklik Sp. z o.o.


OCG


GospodarkaPodkarpacka.pl


vpress


golf


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Kaspersky Sandbox automatyzuje ochronę przed zaawansowanymi cyberzagrożeniami
Dodano: 26.11.2019, godzina: 12:42
Kaspersky Sandbox automatyzuje ochronę przed zaawansowanymi cyberzagrożeniami
Firma Kaspersky wprowadziła nowe rozwiązanie Kaspersky Sandbox wspomagające organizacje w zwalczaniu zaawansowanych zagrożeń, które próbują uniknąć wykrycia przez platformy ochrony punktów końcowych (EPP).
Rozwiązanie automatycznie analizuje nowe podejrzane pliki i przesyła wynik do zainstalowanej platformy EPP. Dzięki temu organizacje wzmacniają swoją ochronę przed nieznanymi wcześniej zagrożeniami, nawet jeśli nie posiadają zespołu doświadczonych analityków zagrożeń lub dysponują ograniczonymi zasobami.

W badaniu przeprowadzonym przez firmę Kaspersky wśród osób decyzyjnych w zakresie IT 47% podmiotów z sektora MŚP oraz 51% korporacji przyznało, że rozróżnienie pomiędzy typowymi atakami a zaawansowanymi działaniami cyberprzestępczymi staje się coraz trudniejsze. To oznacza, że analitycy bezpieczeństwa muszą poświęcać wiele czasu na ocenę licznych podejrzanych plików, zamiast skupić się na badaniu najbardziej krytycznych zagrożeń oraz reagowaniu na nie. Dodatkowym utrudnieniem jest niedobór talentów w dziedzinie bezpieczeństwa IT odczuwany zarówno przez większe, jak i mniejsze podmioty sektora MŚP, w efekcie czego cała odpowiedzialność za zarządzanie ochroną spoczywa na barkach działu IT. Warto zaznaczyć, że firmy te stanowią cel praktycznie tych samych zagrożeń (łącznie z zaawansowanymi atakami) co przedsiębiorstwa o ugruntowanej pozycji.

W przeciwieństwie do wielu usług analizy zagrożeń skierowanych do doświadczonych analityków bezpieczeństwa Kaspersky Sandbox nie wymaga operacji ręcznych w celu zbadania szkodliwości podejrzanych obiektów. Gdy Kaspersky Endpoint Security for Business lub rozwiązanie do ochrony punktów końcowych innego producenta wykryje podejrzany obiekt, który nie może zostać sklasyfikowany jako szkodliwy bez głębszej analizy zachowania, automatycznie jest on wysyłany do Kaspersky Sandbox, gdzie zostaje „zdetonowany”, czyli uruchomiony w bezpiecznym, odizolowanym środowisku.

W celu ustalenia, czy obiekt posiada „złe zamiary”, Kaspersky Sandbox przeprowadza analizę jego zachowania, gromadzi i analizuje wszystkie artefakty i w przypadku wykonywania przez obiekt szkodliwych działań, takich jak szyfrowanie czy pobieranie szkodliwej funkcji z wykorzystaniem exploita dnia zerowego, piaskownica identyfikuje go jako szkodliwe oprogramowanie i informuje o nim rozwiązanie do ochrony punktów końcowych w celu podjęcia dalszych działań. W przypadku Kaspersky Endpoint Security for Business potencjalne automatyczne działania obejmują: poddanie obiektu kwarantannie, powiadomienie użytkownika, przeprowadzenie skanowania krytycznych obszarów systemu operacyjnego lub szukanie wykrytego obiektu na innych maszynach w organizacji w celu uniemożliwienia rozprzestrzeniania się zagrożenia.

Ponadto Kaspersky Sandbox przechowuje werdykt dotyczący uznania obiektu za zagrożenie w pamięci podręcznej zlokalizowanej na swoim serwerze. Dzięki temu, jeśli inny punkt końcowy w obrębie zarządzanej sieci zażąda analizy pliku, który został już zdetonowany w piaskownicy, platforma EPP uzyska werdykt ze wspólnej bazy wiedzy bez konieczności ponownego skanowania pliku. Pozwala to przyspieszyć reakcję oraz zmniejszyć obciążenie serwerów.

Kaspersky Sandbox został zaprojektowany jako uzupełnienie ochrony oferowanej przez Kaspersky Endpoint Security for Business o dodatkową warstwę bezpieczeństwa zapewniającą automatyczną reakcję na zaawansowane zagrożenia. Jednak dzięki interfejsowi API Kaspersky Sandbox może zostać zintegrowany również z rozwiązaniami ochrony punktów końcowych innych producentów.

Firmy, niezależnie od swojego rozmiaru, potrzebują ochrony przed zagrożeniami, które pozostają niezauważone przez rozwiązania EPP. Jednak technologie klasy korporacyjnej służące do ochrony przed zaawansowanymi atakami często wymagają obsługi przez zaawansowanych analityków bezpieczeństwa. Mniejsze firmy rzadko mogą pozwolić sobie na zatrudnienie i utrzymanie takich ekspertów. Dlatego potrzebują rozwiązania takiego jak Kaspersky Sandbox, które potrafi rozwiązać tę kwestię automatycznie – bez konieczności zatrudniania specjalistów ds. bezpieczeństwa IT. W przypadku dużych przedsiębiorstw wdrożenie Kaspersky Sandbox umożliwia optymalizację budżetu – powiedział Siergiej Marcinkjan, dyrektor ds. marketingu produktu B2B w firmie Kaspersky.

Więcej informacji na temat rozwiązania Kaspersky Sandbox znajduje się na stronie https://www.kaspersky.pl/ochrona-dla-korporacji/malware-sandbox.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.

Pliki komunikatu:
Pliki galerii:
Tagi: kaspersky

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 6 + 18:


 

O AUTORZE
  
Kaspersky Lab Polska
www.kaspersky.pl

Firma

Kupczyk Piotr
Rzecznik
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Kaspersky wprowadza nową wersję platformy edukacyjnej ASAP w języku polskimKaspersky wprowadza nową wersję platformy edukacyjnej ASAP w języku polskim
Zaawansowane ugrupowanie cyberprzestępcze udoskonala swój zestaw narzędziZaawansowane ugrupowanie cyberprzestępcze udoskonala swój zestaw narzędzi
Dzieci online: podczas pandemii dzieci mniej czasu poświęcają na gry onlineDzieci online: podczas pandemii dzieci mniej czasu poświęcają na gry online
Zdalna nie tylko nauka, ale też głosowania z wykorzystaniem technologii blockchainZdalna nie tylko nauka, ale też głosowania z wykorzystaniem technologii blockchain
Kaspersky ujawnia nowe szczegóły dotyczące serii cyberatakówKaspersky ujawnia nowe szczegóły dotyczące serii cyberataków
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Kaspersky wprowadza nową wersję platformy edukacyjnej ASAP w języku polskim
 
Zaawansowane ugrupowanie cyberprzestępcze udoskonala swój zestaw narzędzi
 
Dzieci online: podczas pandemii dzieci mniej czasu poświęcają na gry online
 
Zdalna nie tylko nauka, ale też głosowania z wykorzystaniem technologii blockchain
 
Kaspersky ujawnia nowe szczegóły dotyczące serii cyberataków