Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Sobota, 21 września 2019
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (46618)
AGD (207)
Biznes (4858)
Budownictwo (2136)
Dom (1536)
Dziecko (1238)
Edukacja (1801)
Elektronika (921)
Film (114)
Finanse (1731)
Internet (2798)
Komputery (2328)
Książki (215)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1219)
Media (613)
Moda i Styl (1001)
Motoryzacja (1157)
Muzyka (259)
Nieruchomości (1007)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2302)
Polityka (368)
Praca i kariera (968)
Prawo (926)
Reklama i PR (972)
RTV (196)
Sport (834)
Telekomunikacja (520)
Turystyka (1187)
Transport (513)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1682)
Zwierzęta (80)
Życie (1361)
Inne (2662)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1183)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1623)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (393)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (100)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

Redakcja "Zieleni Miejskiej"


CzasNaWnetrze.pl


MotoFocus


ŚK


W-A.PL


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Oszuści podszywają się pod agentów CIA, aby wyłudzić 10 tys. dolarów
Dodano: 07.06.2019, godzina: 12:28
Oszuści podszywają się pod agentów CIA, aby wyłudzić 10 tys. dolarów
Badacze z firmy Kaspersky wykryli oszustwo typu sextortion, w którym atakujący podszywają się pod skorumpowanego oficera amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA), żądając 10 000 dolarów w walucie bitcoin.
Ofiarami ataku są osoby, których nazwiska rzekomo znaleziono podczas dochodzenia dotyczącego pedofilów internetowych. Fałszywy agent próbuje przekonać potencjalną ofiarę, że CIA znajduje się w posiadaniu danych kontaktowych jej rodziny oraz adresu jej miejsca pracy, i w zamian za pieniądze proponuje usunięcie wszelkich śladów, które pojawiły się w dochodzeniu. Liczba osób, które padły ofiarą tego oszustwa, nie jest znana.

Oszustwa oparte na szantażu, w których szantażowanemu grozi się, że jeśli nie zapłaci okupu, wyjdzie na jaw jego zainteresowanie pornografią internetową, nie są niczym nowym. W większości przypadków tego rodzaju wiadomości e-mail opierają się na informacjach uzyskanych w wyniku wcześniejszych incydentów naruszenia bezpieczeństwa danych. Często można je łatwo rozpoznać po tym, że są niedbale zredagowane i zawierają błędy ortograficzne. E-mail w ramach oszustwa sextortion, który został wykryty przez ekspertów z firmy Kaspersky, wyróżnia się tym, że zawiera starannie sformułowaną treść oraz układ wiadomości, jak również skopiowane logo CIA.         

E-mail pochodzi rzekomo od skorumpowanego agenta CIA pracującego nad sprawą „Case #45361978” — „prowadzoną na dużą skalę międzynarodową operacją mającą na celu aresztowanie ponad 2 000 osób podejrzanych o pedofilię w ponad 27 krajach”. Nadawca wiadomości utrzymuje, że na liście związanej z prowadzoną operacją znajdują się dane kontaktowe ofiary szantażu oraz jej rodziny, i proponuje usunięcie wszystkich plików w zamian za zapłacenie 10 000 dolarów w kryptowalucie.     

Wiadomości tego typu mogą poważnie przestraszyć odbiorców. Oszuści wykorzystują fakt, że w świecie cyfrowym zdarzają się błędy i niektóre nazwiska mogą się pojawiać w niewłaściwych miejscach. Niewinni ludzie są gotowi zapłacić lub skontaktować się z oszustem, żeby tylko nie ucierpiała ich reputacja czy relacje. Większość takich e-maili jest fałszywa, a prawdopodobieństwo, że oszuści rzeczywiście posiadają informacje lub dowody, o których piszą, jest niewielkie. Szantażowany jest prawdopodobnie jednym z wielu tysięcy odbiorców takiego maila. Na szczęście istnieją wskazówki, które mogą pomóc rozpoznać oszustwo, oraz działania, które można podjąć w celu zabezpieczenia się. Przede wszystkim nie należy wpadać w panikę, odpowiadać na wiadomość ani płacić szantażystom — powiedziała Tatiana Szczerbakowa, badaczka ds. cyberbezpieczeństwa, Kaspersky.

Porady bezpieczeństwa

Badacze z firmy Kaspersky zalecają następujące działania w przypadku otrzymania wiadomości e-mail z żądaniem okupu:

  • Oznacz wiadomość jako „spam”, tak aby następnym razem została przechwycona przez filtr spamowy, i natychmiast ją skasuj.
  • Nie klikaj odsyłaczy w wiadomościach e-mail, jeśli pochodzą od nieznanych osób lub organizacji lub posiadają podejrzany bądź nietypowy adres.
  • Nie kontaktuj się z oszustami ani nie płać im okupu. Wysłanie odpowiedzi na wiadomość będzie dla oszustów sygnałem, że Twoje konto e-mail jest aktywne, i prawdopodobnie zaczniesz otrzymywać więcej spamu. Jeśli zapłacisz, szantażyści mogą zażądać od Ciebie więcej pieniędzy. 
  • Korzystaj z niezawodnego rozwiązania zabezpieczającego, takiego jak Kaspersky Total Security, które zapewnia wszechstronną ochronę przed szerokim wachlarzem zagrożeń.

Więcej szczegółów dotyczących opisywanego znajduje się na oficjalnym blogu firmy Kaspersky – Kaspersky Daily: https://kas.pr/mhz3.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.


KOMENTARZE
20.06.2019, 16:15 Anonymous
[url=http://mewkid.net/buy-amoxicillin/]Amoxicillin[/url] Amoxicillin 500 Mg gqh.tito.rzecznikprasowy.pl.qdf.tz http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
20.06.2019, 16:39 Anonymous
[url=http://mewkid.net/buy-amoxicillin/]Amoxicillin 500mg[/url] Amoxicillin ypp.dwwi.rzecznikprasowy.pl.syn.xq http://mewkid.net/buy-amoxicillin/

Dodaj komentarz:

Ile to jest 11 + 13:


 

O AUTORZE
  
Kaspersky Lab Polska
www.kaspersky.pl

Firma

Kupczyk Piotr
Rzecznik
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Krajobraz zagrożeń dla inteligentnych budynkówKrajobraz zagrożeń dla inteligentnych budynków
Kaspersky pomaga w eliminowaniu luk w popularnym oprogramowaniu Kaspersky pomaga w eliminowaniu luk w popularnym oprogramowaniu
Do 800 ton dwutlenku węgla rocznie: wpływ kryptokoparek na środowiskoDo 800 ton dwutlenku węgla rocznie: wpływ kryptokoparek na środowisko
Rodzice martwią się o bezpieczeństwo online dzieci, ale niewielu o tym rozmawiaRodzice martwią się o bezpieczeństwo online dzieci, ale niewielu o tym rozmawia
Kaspersky wprowadza na polski rynek swoje flagowe rozwiązania z linii 2020Kaspersky wprowadza na polski rynek swoje flagowe rozwiązania z linii 2020
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Krajobraz zagrożeń dla inteligentnych budynków
 
Kaspersky pomaga w eliminowaniu luk w popularnym oprogramowaniu
 
Do 800 ton dwutlenku węgla rocznie: wpływ kryptokoparek na środowisko
 
Rodzice martwią się o bezpieczeństwo online dzieci, ale niewielu o tym rozmawia
 
Kaspersky wprowadza na polski rynek swoje flagowe rozwiązania z linii 2020