Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Niedziela, 05 lipca 2020
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (47332)
AGD (207)
Biznes (4956)
Budownictwo (2137)
Dom (1538)
Dziecko (1249)
Edukacja (1817)
Elektronika (962)
Film (118)
Finanse (1777)
Internet (2946)
Komputery (2449)
Książki (216)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1223)
Media (614)
Moda i Styl (1004)
Motoryzacja (1164)
Muzyka (267)
Nieruchomości (1010)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2409)
Polityka (369)
Praca i kariera (977)
Prawo (928)
Reklama i PR (977)
RTV (196)
Sport (839)
Telekomunikacja (525)
Turystyka (1196)
Transport (515)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1691)
Zwierzęta (83)
Życie (1391)
Inne (2666)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1187)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1624)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (395)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (101)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

Portfel.pl


Czwórka


Sportowa Historia.PL


Valkea Media - Made in Poland, Book of Lists


Wprost


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Sprzedaż samochodów online z Carsalon.pl szansą dla branży motoryzacyjnej
Dodano: 27.04.2020, godzina: 09:55
Sprzedaż samochodów online z Carsalon.pl szansą dla branży motoryzacyjnej
Pandemia Covid-19 doprowadziła do kryzysu w wielu branżach gospodarki, spośród których najbardziej ucierpiała motoryzacja – wskazują analitycy Alior Banku. Podobnego zdania jest Stowarzyszenie Europejskich Producentów Samochodów (ACEA), uznając obecne wydarzenia za sytuację bez precedensu. Czy wsparciem dla branży mogą się okazać platformy sprzedaży internetowej?

Dealerzy próbują bronić swój biznes skupiając się na serwisach samochodowych oraz przenosząc sprzedaż samochodów do Internetu, a forma ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów.

Potwierdzeniem tej tezy jest Carsalon.pl – polska platforma sprzedaży online, będąca pośrednikiem pomiędzy dealerami, a klientami – która odnotowała pod koniec marca wzrost liczby odwiedzających o blisko 350% w porównaniu do końca 2019 roku.

Koronawirus zmienia świat jaki znamy

Sprzedaż online w branży motoryzacyjnej to rozwijający się od kilku lat trend. W krajach Europy Zachodniej około 5-6% pojazdów kupowanych było właśnie za pośrednictwem Internetu. Wszystko wskazuje na to, że bieżący kryzys epidemiologiczny może okazać się katalizatorem dla tego segmentu biznesu.  

- W pierwszym kwartale 2020 roku Carsalon.pl odwiedziło przeszło 180 tys. użytkowników. Od początku roku liczba ogłoszeń dostępnych w portalu wzrosła blisko pięciokrotnie i wciąż rośnie – mówi Michał Słomkowski, prezes Carsalon.

Przewagą tego typu platformy jest szybki proces odpowiedzi na pytanie klientów i przedstawienie ofert. Po tym, jak klient konfiguruje swój wymarzony samochód, dokładna specyfikacja trafia do współpracujących z nią dealerów. Prostota, wygoda i bezpieczeństwo transakcji – zarówno pod względem epidemiologicznym, jak i dostępu do zaufanych sprzedawców – to zalety dla klientów indywidualnych. Dealerzy z kolei oszczędzają zasoby dzięki kontaktowi online, rozszerzają swoje zasięgi oraz otrzymują rzetelne informacje o zachowaniach konsumenckich, dzięki którym mogą jeszcze lepiej dostosowywać swoje oferty. 

Carsalon.pl obecnie ma w swojej ofercie prawie 2000 ogłoszeń pochodzących od ponad 100 czołowych dealerów działających w naszym kraju, reprezentujących 27 najpopularniejszych marek motoryzacyjnych. W kilka minut jesteśmy w stanie przejrzeć spełniające nasze oczekiwania ogłoszenia samochodów nowych i używanych. A wszystko to na… wyciągnięcie myszki lub smartfona.

Koronawirus zmienił nasze funkcjonowanie w wielu obszarach. Wstrzymał wydarzenia sportowe, ograniczył naszą aktywność i konsumpcję, zmienił modele działania wielu firm i organizacji. Codziennością staje się praca zdalna i zamawianie posiłków przez Internet. Realne stają się wybory korespondencyjne, śmielej patrzymy na głosowanie oraz załatwianie spraw urzędowych za pośrednictwem sieci.

Czy motoryzacja przeniesie się Internetu? Proces ten już trwa od pewnego czasu i wydaje się, że nastąpi to szybciej i w większym stopniu niż wydawało się to jeszcze kilka miesięcy temu. Ci, którzy w nowych realiach chcą zaistnieć muszą się śpieszyć, ponieważ przetrwa tylko ten, kto odpowiednio wcześnie dostosuje się do wyzwań rynku. Kto by pomyślał, że w 2020 roku będziemy śledzić rywalizację kierowców Formuły 1 zasiadających nie w najszybszych bolidach świata, a za kierownicą podłączoną do komputerów i konsol gamingowych?

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

IMG 1

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 19 + 16:


 

O AUTORZE
  
Bellini Capital
www.bellini-capital.pl

Firma

Bellini-Capital
Agencja PR
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
PGS otwiera e-sklep sieci Top MarketPGS otwiera e-sklep sieci Top Market
Hakerzy chcą wykorzystać tarcze antykryzysowe by pozyskać nowe ofiary!Hakerzy chcą wykorzystać tarcze antykryzysowe by pozyskać nowe ofiary!
Polacy masowo korzystają z kart płatniczych i płatności online. Hakerzy tylko na to czekają.Polacy masowo korzystają z kart płatniczych i płatności online. Hakerzy tylko na to czekają.
Check Point SecureAcademy - szkoła cyber-obrońców również w Polsce!Check Point SecureAcademy - szkoła cyber-obrońców również w Polsce!
Projekt wirtualnej elektrowni E Power Control wkrótce puści oko do dużych dystrybutorów energiiProjekt wirtualnej elektrowni E Power Control wkrótce puści oko do dużych dystrybutorów energii
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Carsalon.pl - platforma online do zakupu samochodów puszcza oko do klientów i dealerów
 
Nowy Fiat 500L w ofercie Credit Agricole
 
BMW Luxury Days w salonie Inchcape
 
Przejedź się luksusowym autem i pomóż w budowie Domu Hospicyjnego w Radomiu!
 
Przejedź się luksusowym autem i pomóż w budowie Domu Hospicyjnego w Radomiu!