Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Niedziela, 15 września 2019
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (46579)
AGD (207)
Biznes (4853)
Budownictwo (2135)
Dom (1536)
Dziecko (1237)
Edukacja (1801)
Elektronika (918)
Film (113)
Finanse (1731)
Internet (2788)
Komputery (2319)
Książki (215)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1218)
Media (613)
Moda i Styl (1001)
Motoryzacja (1157)
Muzyka (259)
Nieruchomości (1007)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2296)
Polityka (368)
Praca i kariera (968)
Prawo (926)
Reklama i PR (972)
RTV (196)
Sport (834)
Telekomunikacja (520)
Turystyka (1187)
Transport (513)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1682)
Zwierzęta (80)
Życie (1361)
Inne (2662)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1181)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1623)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (393)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (100)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

Drewnowbudownictwie


Stein-Press


Fakt


PPE [email protected]


Portfel.pl


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Zamykanie luki między innowacją a bezpieczeństwem
Dodano: 06.09.2019, godzina: 09:06
Zamykanie luki między innowacją a bezpieczeństwem
Firma Kaspersky wprowadziła nową usługę, która pomaga organizacjom zabezpieczyć wewnętrznie rozwijane aplikacje oparte na technologii łańcucha bloków.
Kaspersky Enterprise Blockchain Security obejmuje ocenę aplikacji działających na infrastrukturze blockchain oraz audyt kodu inteligentnych kontraktów. Usługa pomaga przedsiębiorstwom zidentyfikować i usunąć problemy dot. bezpieczeństwa oraz niezgodności w logice biznesowej podczas realizowania projektów opartych na technologii łańcucha bloków.

Według IDC globalne wydatki związane z technologią blockchain wyniosą 11,7 miliarda dolarów w 2022 r.[1] Przedsiębiorstwa widzą w tej technologii możliwość uzyskania większej transparentności oraz sprawności podczas realizacji opartych na danych projektów prowadzonych na dużą skalę. Na przykład w kwietniu 2019 r. Societe Generale SFH – spółka zależna Societe Generale – wyemitowała pierwszą obligację zabezpieczoną (100 mln euro) w postaci tokena w publicznym łańcuchu bloków[2]. W branży farmaceutycznej technologia blockchain jest wykorzystywana do monitorowania przepływu lekarstw, począwszy od produkcji aż po konsumpcję, przyczyniając się do zwiększenia transparentności łańcucha dostaw[3].

Gdy projekty oparte na technologii blockchain prowadzone przez wewnętrzne działy ds. innowacji znajdują się na wczesnym etapie rozwoju, mało który dyrektor ds. bezpieczeństwa informacyjnego przejmuje się kwestią ich ochrony – z przeprowadzonej przez firmę Kaspersky ankiety obejmującej osoby na tym stanowisku wynika, że jedynie 15% z nich postrzega blockchain jako technologię, która będzie miała największy wpływ na IT. Jednak w pewnym momencie takie aplikacje – które przecież mają styczność z wrażliwymi danymi – zostaną zintegrowane z innymi krytycznymi dla działalności systemami. Kiedy to się stanie, kierownik wewnętrznego zespołu odpowiedzialnego za innowacje będzie musiał przeprowadzić kontrolę bezpieczeństwa, co może mieć negatywny wpływ na dotrzymanie terminów lub oddanie projektu.

Rozwiązanie Kaspersky Enterprise Blockchain Security składa się z zestawu różnych usług, obejmujących audyt kodu inteligentnych kontraktów / łańcucha oraz ocenę bezpieczeństwa aplikacji. Usługa zapewnia zachowanie poprawności logiki biznesowej inteligentnego kontraktu oraz operacji bezpieczeństwa aplikacji opartych na technologii blockchain.

Audyt kodu inteligentnych kontraktów / łańcucha ujawnia brak zgodności z udokumentowanym zachowaniem oraz potencjalne luki w zabezpieczeniach, jak również błędy w logice biznesowej. To ostatnie może zapobiec wykonaniu niewłaściwej operacji (np. jeśli kod wykorzystuje niepoprawne dane z łańcucha bloków) lub wygenerowaniu niepoprawnych wyników na skutek błędu programisty lub złych intencji. Dzięki audytowi kodu łańcucha firmy mogą zyskać pewność, że inteligentne kontrakty działają spójnie i zgodnie z dokumentacją, a dane nie wyciekną.

Ocena bezpieczeństwa aplikacji ma na celu zidentyfikowanie luk w zabezpieczeniach programów, które działają w infrastrukturze blockchain, tak aby nie wpływały na integralność łańcucha bloków. Ten zaawansowany proces wykorzystuje tzw. testy białej skrzynki (oparte na analizie kodu źródłowego), testy szarej skrzynki (symulowanie działania osoby mającej dostęp do poufnych informacji za pośrednictwem legalnych użytkowników) oraz testy czarnej skrzynki (symulowanie doświadczonej zewnętrznej osoby atakującej), aby nie dopuścić do przeoczenia potencjalnych zagrożeń czy luk w zabezpieczeniach. Wyniki oceny zostają przedstawione w raporcie zawierającym szczegóły techniczne wszelkich zidentyfikowanych luk w zabezpieczeniach oraz związane z nimi zalecenia dotyczące naprawy. Dzięki temu przedsiębiorstwa będą mogły rozwiązać problemy bezpieczeństwa, zanim powstaną szkody.

Firmy przez kilka lat tworzyły aplikacje oparte na technologii blockchain i teraz innowacje te są przygotowywane do zaimplementowania w infrastrukturze korporacyjnej. Jednak zespoły odpowiedzialne za te mechanizmy – i ogólnie za innowacje – mogą napotykać dodatkowe bariery związane z zarządzaniem ryzykiem oraz bezpieczeństwem IT. Ich obawy nie są bezpodstawne: wraz ze wzrostem popularności aplikacje klasy korporacyjnej oparte na technologii blockchain z pewnością częściej będą celem ataków. Istnieje coraz większe zapotrzebowanie na ocenę pod kątem cyberbezpieczeństwa ze strony zespołów zajmujących się rozwojem technologii łańcucha bloków, które chcą mieć swój projekt pod kontrolą. Nasza oferta wychodzi naprzeciw tej potrzebie – powiedział Witalij Mzokow, szef centrum innowacji w firmie Kaspersky.

Więcej informacji na temat nowej usługi firmy Kaspersky znajduje się na stronie https://www.kaspersky.pl/ochrona-dla-korporacji/dlt-cybersecurity.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.


KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 16 + 14:


 

O AUTORZE
  
Kaspersky Lab Polska
www.kaspersky.pl

Firma

Kupczyk Piotr
Rzecznik
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Kaspersky wprowadza na polski rynek swoje flagowe rozwiązania z linii 2020Kaspersky wprowadza na polski rynek swoje flagowe rozwiązania z linii 2020
Liczba ataków phishingowych na użytkowników urządzeń Apple wzrosła o 9%Liczba ataków phishingowych na użytkowników urządzeń Apple wzrosła o 9%
Nadchodzą kosmici: szturm na Strefę 51 najpopularniejszym memem tego lata wśród dzieciNadchodzą kosmici: szturm na Strefę 51 najpopularniejszym memem tego lata wśród dzieci
Koniec z patrzeniem przez ściany: rozwiązanie Kaspersky Anti-Cheat zwalcza oszustwa w e-sporcieKoniec z patrzeniem przez ściany: rozwiązanie Kaspersky Anti-Cheat zwalcza oszustwa w e-sporcie
Międzynarodowy Dzień Dobroczynności: uważaj na oszustwa związane ze zbiórkami pieniędzyMiędzynarodowy Dzień Dobroczynności: uważaj na oszustwa związane ze zbiórkami pieniędzy
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Kaspersky wprowadza na polski rynek swoje flagowe rozwiązania z linii 2020
 
Liczba ataków phishingowych na użytkowników urządzeń Apple wzrosła o 9%
 
Nadchodzą kosmici: szturm na Strefę 51 najpopularniejszym memem tego lata wśród dzieci
 
Koniec z patrzeniem przez ściany: rozwiązanie Kaspersky Anti-Cheat zwalcza oszustwa w e-sporcie
 
Międzynarodowy Dzień Dobroczynności: uważaj na oszustwa związane ze zbiórkami pieniędzy