Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Niedziela, 21 października 2018
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (45275)
AGD (206)
Biznes (4693)
Budownictwo (2131)
Dom (1520)
Dziecko (1209)
Edukacja (1760)
Elektronika (863)
Film (108)
Finanse (1653)
Internet (2595)
Komputery (2127)
Książki (203)
Kulinaria (951)
Kultura i sztuka (1198)
Media (610)
Moda i Styl (988)
Motoryzacja (1131)
Muzyka (249)
Nieruchomości (1004)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2141)
Polityka (361)
Praca i kariera (950)
Prawo (924)
Reklama i PR (963)
RTV (192)
Sport (823)
Telekomunikacja (515)
Turystyka (1178)
Transport (507)
Uroda (512)
Wnętrze (817)
Zdrowie (1619)
Zwierzęta (80)
Życie (1315)
Inne (2648)
Dolnośląskie (239)
Kujawsko-pomorskie (1147)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (78)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1622)
Opolskie (22)
Podkarpackie (57)
Podlaskie (235)
Pomorskie (152)
Śląskie (383)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (98)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

www.auto.pl


Radio RSC


4 Content


ARTSMART Izabela Żylińska


Valkea Media - Made in Poland, Book of Lists


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Certyfikat Common Criteria dla Kaspersky Endpoint Security for Business
Dodano: 14.05.2018, godzina: 11:12
Certyfikat Common Criteria dla Kaspersky Endpoint Security for Business
Kaspersky Endpoint Security for Windows – główny składnik Kaspersky Endpoint Security for Business – uzyskał oficjalny certyfikat potwierdzający spełnienie międzynarodowego standardu w zakresie certyfikacji bezpieczeństwa komputerowego — Common Criteria for Information Technology Security Evaluation (CC).

Uznawany w 32 państwach (łącznie z Polską), certyfikat ten świadczy o jakości produktu, integralności kodu oraz kompetencji Kaspersky Lab w zakresie ochrony swoich klientów.

Ponad połowa[1] firm zakłada, że ich bezpieczeństwo IT zostanie kiedyś naruszone, co świadczy o wciąż istotnym znaczeniu cyberbezpieczeństwa dla organizacji zarówno z sektora publicznego, jak i prywatnego. W tym kontekście ważne jest, aby firmy mogły uzyskiwać zapewnienia o najlepszych produktach do ochrony ich krytycznych danych i systemów. Certyfikat CC jest uznawany na całym świecie przez organy rządowe, organizacje państwowe oraz ministerstwa odpowiedzialne za bezpieczeństwo, stanowiąc tym samym cenny wskaźnik jakości i zgodności z wymogami.     

Produkt firmy Kaspersky Lab posiada obecnie certyfikat EAL 2+ Assurance Level, uznawany przez 32 państwa na całym świecie — łącznie z Polską. Certyfikacja została przeprowadzona przez niezależne hiszpańskie laboratorium oceny i zatwierdzona przez organ certyfikacji w Hiszpanii. Wydany raport z certyfikacji potwierdza, że Kaspersky Endpoint Security for Windows jest w stanie zapewnić niezawodne szyfrowanie danych na urządzeniu, łącznie z danymi użytkownika i systemu operacyjnego, jak również ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem i kontrolę dostępu.   

Szyfrowanie danych jest szczególnie istotne dla firm w świetle wejścia w najbliższych dniach w życie rozporządzenia RODO, które nakłada na nie obowiązek zapewnienia przejrzystych zasad przetwarzania danych oraz solidnej ochrony informacji. Oferowane przez Kaspersky Lab szyfrowanie całych dysków, zaprojektowane w oparciu o technologie z certyfikatem FIPS 140-2, umożliwia firmom włączenie wymuszonego szyfrowania poufnych danych, nie wymagając od użytkowników końcowych decydowania o tym, które elementy powinny zostać zaszyfrowane. Wszystkie pliki na dysku twardym są automatycznie szyfrowane i chronione hasłem – łącznie z plikami tymczasowymi, które często zawierają poufne dane.    

Z radością przyjęliśmy informację o otrzymaniu certyfikatu CC. Przez ostatnie 20 lat dążyliśmy do tego, aby rozwijane przez nas produkty oferowały możliwie najwyższą jakość, a certyfikat ten potwierdza skuteczność naszego rozwiązania dla punktów końcowych – powiedział Nikita Szwecow, dyrektor ds. technologicznych, Kaspersky Lab. Common Criteria to jeden z najbardziej znanych w branży sposobów potwierdzenia niezawodności produktu i jego odporności na luki w zabezpieczeniach. Jesteśmy dumni, że dzięki temu certyfikatowi możemy wykazać, że to wszystko cechuje nasz flagowy produkt bezpieczeństwa korporacyjnego.

Ocena Common Criteria to wszechstronny proces, który obejmuje określenie funkcjonalności bezpieczeństwa produktu, przegląd dokumentacji architektury i rozwoju produktu, rygorystyczne niezależne testy funkcjonalności oraz analizę luk w zabezpieczeniach przez akredytowane laboratorium testowe. Wyniki certyfikacji są następnie sprawdzane przez jeden z organów certyfikacji, po czym następuje wydanie certyfikatu.   

Standard Common Criteria jest uznawany przez wiele organów rządowych na całym świecie, takich jak National Cyber Security Centre (Wielka Brytania), Centro Criptológico Nacional (Hiszpania), Agence Nationale de la Sécurité des Systèmes d'Information (Francja), Bundesamt für Sicherheit in der Informationstechnik (Niemcy), National Security Agency oraz National Institute of Standards and Technology (Stany Zjednoczone), jak również wiele innych. Wiele rządów wymienia go wśród wymogów w przetargach dot. produktów bezpieczeństwa.

Aktualną listę państw-sygnatariuszy oraz dalsze informacje dotyczące wzajemnego uznawania można znaleźć na portalu SOGIS pod adresem https://www.sogisportal.eu oraz portalu Common Criteria pod adresem https://www.commoncriteriaportal.org.  

Certyfikat wydany dla produktu Kaspersky Endpoint Security for Windows jest dostępny na stronach:

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.


[1] Badanie zagrożeń dla bezpieczeństwa IT, 2017, Kaspersky Lab oraz B2B International.


KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 20 + 9:


 

O AUTORZE
  
Kaspersky Lab Polska
www.kaspersky.pl

Firma

Kupczyk Piotr
Rzecznik
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Kaspersky Web Traffic Security — pierwsza linia obrony przed cyberzagrożeniami online dla firmKaspersky Web Traffic Security — pierwsza linia obrony przed cyberzagrożeniami online dla firm
Nowy Kaspersky Small Office Security zapewnia ochronę od razu po instalacjiNowy Kaspersky Small Office Security zapewnia ochronę od razu po instalacji
Cyberszpiedzy podszywają się pod popularny komunikator internetowyCyberszpiedzy podszywają się pod popularny komunikator internetowy
Technologia Kaspersky Lab wykrywa exploita dnia zerowego dla systemu WindowsTechnologia Kaspersky Lab wykrywa exploita dnia zerowego dla systemu Windows
Badacze z Kaspersky Lab wyróżnieni za wykrycie operacji cyberprzestępczej ShadowPadBadacze z Kaspersky Lab wyróżnieni za wykrycie operacji cyberprzestępczej ShadowPad
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Kaspersky Web Traffic Security — pierwsza linia obrony przed cyberzagrożeniami online dla firm
 
Nowy Kaspersky Small Office Security zapewnia ochronę od razu po instalacji
 
Cyberszpiedzy podszywają się pod popularny komunikator internetowy
 
Technologia Kaspersky Lab wykrywa exploita dnia zerowego dla systemu Windows
 
Badacze z Kaspersky Lab wyróżnieni za wykrycie operacji cyberprzestępczej ShadowPad