Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Sobota, 19 stycznia 2019
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (45626)
AGD (207)
Biznes (4732)
Budownictwo (2132)
Dom (1522)
Dziecko (1216)
Edukacja (1777)
Elektronika (867)
Film (108)
Finanse (1667)
Internet (2636)
Komputery (2176)
Książki (208)
Kulinaria (966)
Kultura i sztuka (1205)
Media (612)
Moda i Styl (991)
Motoryzacja (1137)
Muzyka (251)
Nieruchomości (1005)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2195)
Polityka (365)
Praca i kariera (958)
Prawo (924)
Reklama i PR (967)
RTV (192)
Sport (826)
Telekomunikacja (515)
Turystyka (1178)
Transport (509)
Uroda (512)
Wnętrze (817)
Zdrowie (1642)
Zwierzęta (80)
Życie (1331)
Inne (2650)
Dolnośląskie (240)
Kujawsko-pomorskie (1155)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (78)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1623)
Opolskie (22)
Podkarpackie (57)
Podlaskie (236)
Pomorskie (152)
Śląskie (390)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (99)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

autoGALERIA.pl


W Piekarni, W Cukierni


BPiR "Generalczyk"


Super Fakty


Recykling


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Certyfikat Common Criteria dla Kaspersky Endpoint Security for Business
Dodano: 14.05.2018, godzina: 11:12
Certyfikat Common Criteria dla Kaspersky Endpoint Security for Business
Kaspersky Endpoint Security for Windows – główny składnik Kaspersky Endpoint Security for Business – uzyskał oficjalny certyfikat potwierdzający spełnienie międzynarodowego standardu w zakresie certyfikacji bezpieczeństwa komputerowego — Common Criteria for Information Technology Security Evaluation (CC).

Uznawany w 32 państwach (łącznie z Polską), certyfikat ten świadczy o jakości produktu, integralności kodu oraz kompetencji Kaspersky Lab w zakresie ochrony swoich klientów.

Ponad połowa[1] firm zakłada, że ich bezpieczeństwo IT zostanie kiedyś naruszone, co świadczy o wciąż istotnym znaczeniu cyberbezpieczeństwa dla organizacji zarówno z sektora publicznego, jak i prywatnego. W tym kontekście ważne jest, aby firmy mogły uzyskiwać zapewnienia o najlepszych produktach do ochrony ich krytycznych danych i systemów. Certyfikat CC jest uznawany na całym świecie przez organy rządowe, organizacje państwowe oraz ministerstwa odpowiedzialne za bezpieczeństwo, stanowiąc tym samym cenny wskaźnik jakości i zgodności z wymogami.     

Produkt firmy Kaspersky Lab posiada obecnie certyfikat EAL 2+ Assurance Level, uznawany przez 32 państwa na całym świecie — łącznie z Polską. Certyfikacja została przeprowadzona przez niezależne hiszpańskie laboratorium oceny i zatwierdzona przez organ certyfikacji w Hiszpanii. Wydany raport z certyfikacji potwierdza, że Kaspersky Endpoint Security for Windows jest w stanie zapewnić niezawodne szyfrowanie danych na urządzeniu, łącznie z danymi użytkownika i systemu operacyjnego, jak również ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem i kontrolę dostępu.   

Szyfrowanie danych jest szczególnie istotne dla firm w świetle wejścia w najbliższych dniach w życie rozporządzenia RODO, które nakłada na nie obowiązek zapewnienia przejrzystych zasad przetwarzania danych oraz solidnej ochrony informacji. Oferowane przez Kaspersky Lab szyfrowanie całych dysków, zaprojektowane w oparciu o technologie z certyfikatem FIPS 140-2, umożliwia firmom włączenie wymuszonego szyfrowania poufnych danych, nie wymagając od użytkowników końcowych decydowania o tym, które elementy powinny zostać zaszyfrowane. Wszystkie pliki na dysku twardym są automatycznie szyfrowane i chronione hasłem – łącznie z plikami tymczasowymi, które często zawierają poufne dane.    

Z radością przyjęliśmy informację o otrzymaniu certyfikatu CC. Przez ostatnie 20 lat dążyliśmy do tego, aby rozwijane przez nas produkty oferowały możliwie najwyższą jakość, a certyfikat ten potwierdza skuteczność naszego rozwiązania dla punktów końcowych – powiedział Nikita Szwecow, dyrektor ds. technologicznych, Kaspersky Lab. Common Criteria to jeden z najbardziej znanych w branży sposobów potwierdzenia niezawodności produktu i jego odporności na luki w zabezpieczeniach. Jesteśmy dumni, że dzięki temu certyfikatowi możemy wykazać, że to wszystko cechuje nasz flagowy produkt bezpieczeństwa korporacyjnego.

Ocena Common Criteria to wszechstronny proces, który obejmuje określenie funkcjonalności bezpieczeństwa produktu, przegląd dokumentacji architektury i rozwoju produktu, rygorystyczne niezależne testy funkcjonalności oraz analizę luk w zabezpieczeniach przez akredytowane laboratorium testowe. Wyniki certyfikacji są następnie sprawdzane przez jeden z organów certyfikacji, po czym następuje wydanie certyfikatu.   

Standard Common Criteria jest uznawany przez wiele organów rządowych na całym świecie, takich jak National Cyber Security Centre (Wielka Brytania), Centro Criptológico Nacional (Hiszpania), Agence Nationale de la Sécurité des Systèmes d'Information (Francja), Bundesamt für Sicherheit in der Informationstechnik (Niemcy), National Security Agency oraz National Institute of Standards and Technology (Stany Zjednoczone), jak również wiele innych. Wiele rządów wymienia go wśród wymogów w przetargach dot. produktów bezpieczeństwa.

Aktualną listę państw-sygnatariuszy oraz dalsze informacje dotyczące wzajemnego uznawania można znaleźć na portalu SOGIS pod adresem https://www.sogisportal.eu oraz portalu Common Criteria pod adresem https://www.commoncriteriaportal.org.  

Certyfikat wydany dla produktu Kaspersky Endpoint Security for Windows jest dostępny na stronach:

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.


[1] Badanie zagrożeń dla bezpieczeństwa IT, 2017, Kaspersky Lab oraz B2B International.


KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 7 + 16:


 

O AUTORZE
  
Kaspersky Lab Polska
www.kaspersky.pl

Firma

Kupczyk Piotr
Rzecznik
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Jedna trzecia kupujących padła ofiarą naruszenia bezpieczeństwaJedna trzecia kupujących padła ofiarą naruszenia bezpieczeństwa
Luki w zabezpieczeniach ładowarek samochodów elektrycznych mogą spowodować szkodyLuki w zabezpieczeniach ładowarek samochodów elektrycznych mogą spowodować szkody
Kaspersky Lab wykrywa trzeciego w ciągu trzech miesięcy exploita dnia zerowego dla systemu WindowsKaspersky Lab wykrywa trzeciego w ciągu trzech miesięcy exploita dnia zerowego dla systemu Windows
Kaspersky Lab przyczynia się do wzmocnienia standardów bezpieczeństwa Internetu Rzeczy w EuropieKaspersky Lab przyczynia się do wzmocnienia standardów bezpieczeństwa Internetu Rzeczy w Europie
DarkVishnya: nowa seria bezprecedensowych cyberataków finansowych w Europie WschodniejDarkVishnya: nowa seria bezprecedensowych cyberataków finansowych w Europie Wschodniej
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Jedna trzecia kupujących padła ofiarą naruszenia bezpieczeństwa
 
Luki w zabezpieczeniach ładowarek samochodów elektrycznych mogą spowodować szkody
 
Kaspersky Lab wykrywa trzeciego w ciągu trzech miesięcy exploita dnia zerowego dla systemu Windows
 
Kaspersky Lab przyczynia się do wzmocnienia standardów bezpieczeństwa Internetu Rzeczy w Europie
 
DarkVishnya: nowa seria bezprecedensowych cyberataków finansowych w Europie Wschodniej