Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Wtorek, 20 sierpnia 2019
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (46480)
AGD (207)
Biznes (4848)
Budownictwo (2135)
Dom (1536)
Dziecko (1235)
Edukacja (1799)
Elektronika (905)
Film (112)
Finanse (1729)
Internet (2762)
Komputery (2296)
Książki (215)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1218)
Media (612)
Moda i Styl (1001)
Motoryzacja (1157)
Muzyka (259)
Nieruchomości (1007)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2284)
Polityka (368)
Praca i kariera (967)
Prawo (926)
Reklama i PR (972)
RTV (195)
Sport (832)
Telekomunikacja (519)
Turystyka (1187)
Transport (513)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1680)
Zwierzęta (80)
Życie (1358)
Inne (2661)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1180)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1623)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (393)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (100)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

Reseller News


Tygrysy Biznesu


Kurier Polski


Czwórka


Portal OX.PL


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Gra FORTNITE z lukami bezpieczeństwa!
Dodano: 16.01.2019, godzina: 11:39
Gra FORTNITE z lukami bezpieczeństwa!
Badacze firmy Check Point® Software Technologies Ltd. ogłosili dziś szczegóły podatności, które mogłyby dotknąć każdego gracza ogromnie popularnej gry online, Fortnite. W Fortnite gra prawie 80 milionów graczy na całym świecie, a sama gra jest popularna na wszystkich platformach, Android, iOS, Windows PC, a także na konsolach takich jak Xbox One czy PlayStation 4.

Jeżeli podatność zostałaby wykorzystana, dałaby ona atakującemu pełny dostęp do konta użytkownika, do jego danych osobistych, a także pozwoliłaby na zakup wirtualnej waluty obowiązującej w grze korzystając z karty płatniczej gracza. Podatność pozwoliłaby także na poważne naruszenie prywatności: haker mógłby podsłuchiwać rozmowy w grze oraz wszystkie dźwięki otoczenia w domu ofiary czy innej lokalizacji gry. Jak dotąd gracze Fortnite byli atakowani za pomocą fałszywych stron internetowych, obiecujących generowanie ‘V-Bucków’ (waluty obowiązującej w grze, ale ta podatność mogła zostać wykorzystana bez podania przez gracza danych logowania.

Badacze opisali proces, w którym atakujący mógł uzyskać dostęp do konta użytkownika poprzez wykorzystanie podatności w procesie logowania. Na skutek trzech defektów znalezionych w infrastrukturze sieciowej Epic Games, badacze byli w stanie zademonstrować proces uwierzytelniania oparty na tokenie w połączeniu z systemami Single-Sign-On (SSO) takimi jak Facebook, Google i Xbox, za pomocą którego było możliwe przechwycenie danych logowania i przejęcie konta użytkownika.

Aby paść ofiarą tego ataku, gracz musi jedynie kliknąć na spreparowany link phishingowy, dla uśpienia czujności pochodzący z domeny Epic Games, lecz wysłany przez atakującego. Po kliknięciu w niego, token uwierzytelniający użytkownika mógł zostać przechwycony przez atakującego i to bez wpisywania danych logowania przez użytkownika. Według badaczy firmy Check Point, ta podatność pochodziła z defektów znalezionych w dwóch subdomenach Epic Games, które były podatne na złośliwe przekierowania, co pozwalało hakerom na przechwycenie tokenów uwierzytelniających korzystając ze skompromitowanej subdomeny.

“Fortnite jest jedną z najpopularniejszych gier, w które grają głównie dzieci. Te defekty zabezpieczeń mogły doprowadzić do ogromnych naruszeń prywatności” - powiedział Oded Vanunu, szef działu badań podatności produktów firmy Check Point. - “Wraz z podatnościami, które ostatnio znaleźliśmy w systemach firmy produkującej drony DJI, pokazują one jak bardzo podatne na ataki są aplikacje w chmurze. Platformy tego typu stają się coraz częstszym celem hakerów, ponieważ przechowują ogromne ilości wrażliwych danych klientów. Wymuszenie dwustopniowego uwierzytelniania mogłoby zapobiec podatnościom na przejęcie kont.”

Check Point poinformowało Epic Games o podatności, która została już naprawiona. Check Point i Epic Games doradzają wszystkim użytkownikom zachować czujność w każdej sytuacji wymieniania informacji cyfrowych i stosować się do dobrych praktyk dotyczących cyberbezpieczeństwa przy komunikowaniu się z innymi użytkownikami online. Użytkownicy powinni również zawsze poddawać w wątpliwość uczciwość linków, które są udostępniane na forach i stronach internetowych.

Organizacje powinny przeprowadzać regularne i szczegółowe testy zabezpieczeń swojej infrastruktury IT, żeby upewnić się, że nie pozostawiono nieużywanych i przestarzałych subdomen, stron i punktów dostępu online.

W celu zminimalizowania ryzyka stania się ofiarą ataku z wykorzystaniem podatności takich jak opisana powyżej, użytkownicy powinni włączyć dwustopniowe uwierzytelnianie, które wymaga podania przez użytkownika kodu bezpieczeństwa wysyłanego na adres email przy każdej próbie logowania z nowego urządzenia. Ważne również jest, żeby rodzice uświadamiali dzieci w kwestii niebezpieczeństw internetowych i ostrzegli je przed hakerami, którzy zrobią wszystko w celu pozyskania danych osobowych i płatniczych, które mogą być przechowywane na koncie gracza.

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

IMG 1

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 20 + 5:


 

O AUTORZE
  
Bellini Capital
www.bellini-capital.pl

Firma

Bellini-Capital
Agencja PR
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
BMW Luxury Days w salonie Inchcape BMW Luxury Days w salonie Inchcape
Czołowy dealer BMW wprowadza usługę Inchcape Video OcenaCzołowy dealer BMW wprowadza usługę Inchcape Video Ocena
150 mln pobrań zainfekowanych aplikacji ze sklepu Google Play!150 mln pobrań zainfekowanych aplikacji ze sklepu Google Play!
45 lat kultowego modelu. Premiera nowej serii 3 w BMW Inchcape45 lat kultowego modelu. Premiera nowej serii 3 w BMW Inchcape
 Miloan liderem rankingu pożyczek do 1000 zł – Enerad.pl Miloan liderem rankingu pożyczek do 1000 zł – Enerad.pl
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Ochrona przed atakiem SWAPGS dzięki introspekcji Bitdefender Hypervisor
 
Tylko jedna szansa na zdobycie zaufania użytkowników przez firmy gromadzące dane
 
Wakacje w cenie mieszkania
 
Kryminalistyka cyfrowa pomoże w walce z cyberprzestępcami?
 
Klinika ukarana grzywną 3 mln dolarów w pięć lat po wycieku danych pacjentów