Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Poniedziałek, 27 stycznia 2020
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (46984)
AGD (207)
Biznes (4899)
Budownictwo (2137)
Dom (1538)
Dziecko (1246)
Edukacja (1806)
Elektronika (954)
Film (117)
Finanse (1749)
Internet (2874)
Komputery (2398)
Książki (216)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1220)
Media (613)
Moda i Styl (1004)
Motoryzacja (1158)
Muzyka (263)
Nieruchomości (1008)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2359)
Polityka (368)
Praca i kariera (970)
Prawo (927)
Reklama i PR (976)
RTV (196)
Sport (837)
Telekomunikacja (523)
Turystyka (1194)
Transport (513)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1684)
Zwierzęta (82)
Życie (1372)
Inne (2662)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1187)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1623)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (395)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (100)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

Rynek Informacji


Inocafe


Projektoskop.pl


OCG


hej.mielec.pl


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Kryminalistyka cyfrowa pomoże w walce z cyberprzestępcami?
Dodano: 28.05.2019, godzina: 08:44
Kryminalistyka cyfrowa pomoże w walce z cyberprzestępcami?
Mając świadomość tego, że incydenty związane z bezpieczeństwem cybernetycznym są nieuchronne i prawdopodobnie nieuniknione, przedsiębiorstwa korzystają z pomocy wyspecjalizowanych agencji kryminalistyki cyfrowej. Chcą w ten sposób lepiej zrozumieć metody postępowania przestępców i zwiększyć swoje szanse na wczesne wykrycie ich destrukcyjnej działalności.
Aby pomóc w ściganiu cyberprzestępców są również gotowe do posługiwania się „technologicznymi oszustwami”, takimi jak wystawianie przynęty czy rozsiewanie fałszywych danych. Do takich wniosków prowadzą badania przeprowadzone przez Neustar.
O ile ponad połowa specjalistów ds. bezpieczeństwa z regionu EMEA (Europa, Środkowy Wschód i Afryka) i Stanów Zjednoczonych twierdzi, że phishing stanowi wciąż „rosnące zagrożenie”, to 49% z nich jest również zaniepokojonych atakami ukierunkowanymi i atakami DDoS.
Badania przeprowadzone w okresie od stycznia do marca 2019 r. pokazują, że grupy cyberprzestępcze przeniosły swoją uwagę z tradycyjnego celu, którym są usługi płatnicze, na firmy oferujące oprogramowanie jako usługę (ang. Software-as-a-Service – SaaS) i internetowe usługi e-mail, dwie najszybciej rozwijające się branże – zgodnie z raportem o trendach opublikowanym przez Anti-Phishing Working Group. Znacznie zmniejszyły się natomiast ataki na usługi magazynowania danych w chmurze i hostingu witryn internetowych – z 11,3% do zaledwie 2%.
- Platformy SaaS i usługi poczty internetowej zyskują na popularności, ponieważ zapewniają biznesowi możliwość działania online i są łatwo dostępne dla każdego, kto ma dostęp do internetu. Niezabezpieczone połączenia Wi-Fi są jednak przyczyną podatności platform pracy grupowej oraz systemów rozliczeniowych na ataki stron trzecich, które wykorzystują dane uzyskane poprzez phishing profilowany. Po zdobyciu niezbędnych informacji hakerzy wysyłają ukierunkowane, dobrze spreparowane e-maile do kadry kierowniczej najwyższego szczebla lub najważniejszych pracowników, próbując w ten sposób przeniknąć do infrastruktury organizacji i przejąć nad nią kontrolę - wyjaśnia Mariusz Politowicz, inżynier techniczny Bitdefender z firmy Marken Systemy Antywirusowe (www.bitdefender.pl).
Według analiz przeprowadzonych nad zastosowaniem złośliwym oprogramowania, 36% ataków phishingowych z pierwszego kwartału 2019 r. dotyczyło właśnie tych dwóch kategorii. W tym przypadku celem hakerów jest kradzież poufnych danych osobistych i finansowych, takich jak lokalizacja, preferencje, numery kart kredytowych, szczegóły płatności i adresy e-mail. Liczba ta „wzrosła znacząco z 30% w czwartym kwartale 2018 r. i 20,1% w trzecim kwartale tego roku. Phishing przeciwko SaaS i chmurowej poczcie elektronicznej po raz pierwszy wysunął się na czoło, zdecydowanie wyprzedzając cel, jakim są usługi płatnicze” – mówi raport.
W normalnych okolicznościach, szyfrowana wersja protokołu (HTTPS) zabezpieczałaby ruch sieciowy i pozwalała na utrzymanie integralności danych. Jednak, zgodnie z wynikami badań, hakerzy muszą manipulować przy sygnaturach TLS, ponieważ „liczba ataków phishingowych na hostowane strony internetowe, które korzystają z protokołu HTTPS i certyfikatów SSL, osiągnęła nowy poziom”.
- Biorąc pod uwagę całkowitą liczbę ataków phishingowych z pierwszego kwartału 2019 r., która gwałtownie wzrosła w porównaniu z dwoma poprzednimi kwartałami, działalność firm może zagrozić prywatności danych ich klientów, jeżeli będą one zwlekać z wdrożeniem właściwej polityki bezpieczeństwa - komentuje Mariusz Politowicz, inżynier techniczny Bitdefender z firmy Marken Systemy Antywirusowe (www.bitdefender.pl).
Spośród wszystkich ataków phishingowych, na przykład, 27% wymierzonych było przeciw usługom płatniczym, 16% – przeciwko instytucjom finansowym, a tylko 3% dotyczyło handlu elektronicznego i usług telekomunikacyjnych.

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

IMG 1

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 4 + 12:


 

O AUTORZE
  
Bitdefender Polska
www.bitdefender.pl

Firma

Marken
Rzecznik
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Jak usunąć wirusa z telefonu z Androidem?Jak usunąć wirusa z telefonu z Androidem?
Co musisz wiedzieć przed zakupem inteligentnego głośnika dla rodzinyCo musisz wiedzieć przed zakupem inteligentnego głośnika dla rodziny
Nowa skórka na Boże Narodzenie? Niewyraźna granica między grami a hazardem dla małych dzieciNowa skórka na Boże Narodzenie? Niewyraźna granica między grami a hazardem dla małych dzieci
Nowa skórka na Boże Narodzenie? Niewyraźna granica między grami a hazardem dla małych dzieciNowa skórka na Boże Narodzenie? Niewyraźna granica między grami a hazardem dla małych dzieci
10 faktów i mitów na temat zabezpieczeń komputera i smartfona10 faktów i mitów na temat zabezpieczeń komputera i smartfona
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Jak usunąć wirusa z telefonu z Androidem?
 
Jak nie dać się oszukać podczas świątecznego szaleństwa
 
Bezpieczne zakupy w Internecie
 
Eksperckie wskazówki dla bezpiecznego przemysłu
 
Megatrendy bezpieczeństwa w 2020 r