Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Wtorek, 12 listopada 2019
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (46835)
AGD (207)
Biznes (4881)
Budownictwo (2136)
Dom (1538)
Dziecko (1241)
Edukacja (1804)
Elektronika (950)
Film (116)
Finanse (1742)
Internet (2841)
Komputery (2372)
Książki (215)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1220)
Media (613)
Moda i Styl (1002)
Motoryzacja (1158)
Muzyka (263)
Nieruchomości (1008)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2328)
Polityka (368)
Praca i kariera (970)
Prawo (926)
Reklama i PR (974)
RTV (196)
Sport (836)
Telekomunikacja (522)
Turystyka (1189)
Transport (513)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1683)
Zwierzęta (82)
Życie (1366)
Inne (2662)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1186)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1623)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (395)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (100)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

Real Estate Monitor


PurePC.pl


Magazyn POC


X-cross


Tygrysy Biznesu


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Platforma Kaspersky Anti Targeted Attack uzyskuje najwyższe wyróżnienie w testach SE Labs
Dodano: 18.10.2019, godzina: 12:00
Platforma Kaspersky Anti Targeted Attack uzyskuje najwyższe wyróżnienie w testach SE Labs
Platforma Kaspersky Anti Targeted Attack zdobyła najwyższe wyróżnienie (AAA) w pierwszym teście „Breach Response” przeprowadzonym przez organizację SE Labs.
Rozwiązanie zostało przetestowane z wykorzystaniem szeregu zaawansowanych ataków hakerskich mających na celu złamanie zabezpieczeń systemów i przeniknięcie do atakowanych sieci. Laboratorium testowe emulowało zachowanie rzeczywistych cyberprzestępców poprzez przeprowadzanie pełnego łańcucha ataku, od prób uzyskania pierwotnego dostępu po wykonanie, utrzymanie stanu trwałego oraz dalsze rozprzestrzenianie infekcji w sieci, eskalację uprawnień, dostęp do informacji uwierzytelniających oraz kradzież danych.

Udany cyberatak nie kończy się na uzyskaniu dostępu do systemu. Prawdziwą wartość dla cyberprzestępcy stanowi to, co może zdobyć, kiedy już włamie się do sieci czy urządzenia – od usuwania lub szyfrowania plików po wyprowadzenie poufnych danych w celu kradzieży środków osoby fizycznej bądź firmy itd. Firma Kaspersky poddała swoje rozwiązanie Anti Targeted Attack Platform rygorystycznemu sprawdzianowi przeprowadzonemu przez SE Labs, aby sprawdzić jego możliwości w zakresie wykrywania wysoce ukierunkowanych ataków, jak również dokonywania korekcji i postępowania z nieszkodliwymi aplikacjami – na wszystkich etapach procesu przeprowadzania ataku.

Kaspersky Anti Targeted Attack Platform został przetestowany z zastosowaniem 85 scenariuszy ataków reprezentujących realne i aktualne zagrożenia dla sieci firmowych na całym świecie. Rozwiązanie wykazało skuteczność wobec różnorodnego zestawu narzędzi wykorzystujących luki w zabezpieczeniach (tzw. exploitów), ataków bezplikowych oraz szkodliwych załączników, wykrywając wszystkie działania na najwcześniejszych etapach i zapewniając pełną ochronę przed atakami mogącymi potencjalnie prowadzić do kradzieży danych, szkód lub uzyskania nielegalnego zdalnego dostępu. Produkt zdołał również poprawnie zidentyfikować i postąpić z legalnymi obiektami, nie generując fałszywie pozytywnych wyników.

Na podstawie wyników uzyskanych we wszystkich testach organizacja SE Labs przyznała rozwiązaniu Kaspersky Targeted Attack Platform najwyższe wyróżnienie AAA.

Breach Response Test wprowadza nowe podejście do oceny możliwości produktów w zakresie ochrony przed atakami ukierunkowanymi. W wyniku oceny produktów brano pod uwagę to, co osoba testująca, lub inaczej „szkodliwa”, mogła lub czego nie mogła wykonać w atakowanym systemie, a nie tylko liczbę powiadomień wyświetlonych przez produkt czy przypuszczenia testerów. To dlatego test odzwierciedla rzeczywiste możliwości produktu w zakresie ochrony przed atakami. Firma Kaspersky jako jedna z pierwszych wzięła udział w tym nowym innowacyjnym teście. Gratulujemy jej zdobycia świetnych wyników i najwyższego wyróżnienia AAA – powiedział Simon Edwards, dyrektor generalny SE Labs.

Pełną skalę ochrony można ocenić tylko wtedy, gdy sprawdzi się, jak dobrze produkt radzi sobie na wszystkich etapach ataku. Wszechstronny charakter testów Breach Response laboratorium SE Labs pozwolił przetestować nasze rozwiązanie na każdym etapie ataków reprezentujących rzeczywiste zagrożenia. Cieszymy się, że zdobyliśmy wyróżnienie AAA, które stanowi uznanie dla możliwości naszego produktu i wszechstronnej ochrony, jaką zapewnia naszym klientom – powiedział Timur Bijaczujew, dział ds. badań nad zagrożeniami w firmie Kaspersky.

Platforma Kaspersky Targeted Attack oferuje strategiczne podejście do wykrywania i badania złożonych ataków na poziomie sieci na wczesnych etapach. W połączeniu z wielopoziomowymi technikami i rozwiązaniami zapobiegania zagrożeniom, jak również szerokim portfolio eksperckich usług związanych z wiedzą o cyberzagrożeniach odzwierciedla prawdziwie zintegrowane podejście firmy Kaspersky do ataków ukierunkowanych oraz wykrywania i reagowania na zagrożenia.

Pełny raport z testu Breach Response przeprowadzonego przez SE Labs jest dostępny na stronie https://selabs.uk/download/enterprise/brt/2019/q1-2019-kl-brt.pdf.

Wpis na blogu SE Labs zawierający więcej szczegółów dotyczących testu jest dostępny na stronie https://blog.selabs.uk/2019/10/breach-response-test-kaspersky-anti.html.

Dalsze informacje o platformie Kaspersky Anti Targeted Attack są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/ochrona-dla-korporacji/anti-targeted-attack-platform.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.


KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 13 + 9:


 

O AUTORZE
  
Kaspersky Lab Polska
www.kaspersky.pl

Firma

Kupczyk Piotr
Rzecznik
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Firma Kaspersky identyfikuje nowego backdoora TitaniumFirma Kaspersky identyfikuje nowego backdoora Titanium
DarkUniverse - w pełni funkcjonalna platforma cyberszpiegowska aktywna przez przynajmniej osiem lat...DarkUniverse - w pełni funkcjonalna platforma cyberszpiegowska aktywna przez przynajmniej osiem lat...
Kaspersky wykrywa wykorzystywaną przez cyberprzestępców lukę dnia zerowego w popularnej...Kaspersky wykrywa wykorzystywaną przez cyberprzestępców lukę dnia zerowego w popularnej...
Kaspersky przygotował film dokumentalny o WannaCry Kaspersky przygotował film dokumentalny o WannaCry
Oszuści polują na graczy przed okolicznościowymi wyprzedażami z okazji HalloweenOszuści polują na graczy przed okolicznościowymi wyprzedażami z okazji Halloween
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Firma Kaspersky identyfikuje nowego backdoora Titanium
 
DarkUniverse - w pełni funkcjonalna platforma cyberszpiegowska aktywna przez przynajmniej osiem lat...
 
Kaspersky wykrywa wykorzystywaną przez cyberprzestępców lukę dnia zerowego w popularnej...
 
Kaspersky przygotował film dokumentalny o WannaCry
 
Oszuści polują na graczy przed okolicznościowymi wyprzedażami z okazji Halloween