Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Sobota, 23 marca 2019
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (45856)
AGD (207)
Biznes (4767)
Budownictwo (2134)
Dom (1530)
Dziecko (1222)
Edukacja (1782)
Elektronika (871)
Film (108)
Finanse (1690)
Internet (2665)
Komputery (2200)
Książki (210)
Kulinaria (978)
Kultura i sztuka (1208)
Media (612)
Moda i Styl (995)
Motoryzacja (1140)
Muzyka (254)
Nieruchomości (1007)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2215)
Polityka (366)
Praca i kariera (963)
Prawo (924)
Reklama i PR (968)
RTV (192)
Sport (827)
Telekomunikacja (515)
Turystyka (1179)
Transport (511)
Uroda (512)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1661)
Zwierzęta (80)
Życie (1339)
Inne (2652)
Dolnośląskie (240)
Kujawsko-pomorskie (1158)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (78)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1623)
Opolskie (22)
Podkarpackie (57)
Podlaskie (236)
Pomorskie (152)
Śląskie (390)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (100)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

GO


IPM Sp. z o.o.


Explanator


Gwiazdy Mówią


Magazyn Przemysłu Rybnego


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Ćwierć miliona dla Białostockiego Hospicjum dla Dzieci
Dodano: 07.06.2018, godzina: 19:04
Ćwierć miliona dla Białostockiego Hospicjum dla Dzieci
1 czerwca minęło dokładnie pięć lat od momentu gdy połączyły się drogi jednej z największych księgarni internetowych w Polsce TaniaKsiazka.pl z jedynym w regionie dziecięcym hospicjum. Przez ten czas konto organizacji zasiliła pokaźna kwota, przekraczająca już 250 tysięcy zł.

- Pięć lat temu każdy z nas był inny. Choć byliśmy już rozpoznawalną marką, ale dopiero zbliżaliśmy się do tych największych. Tymczasem Fundacja „Pomóż Im” od dawna robiła cudowną robotę na rzecz nieuleczalnie chorych maluchów. Połączyło nas proste ale szczere uczucie – płynąca z serca satysfakcja z pomagania. To była jedna z naszych najlepszych decyzji – ocenił Łukasz Kierus, właściciel księgarni TaniaKsiazka.pl, przekazują dzisiaj na ręce prezesa Fundacji symboliczny czek na ćwierć miliona złotych. 

Co ciekawe, to kwota, która rośnie praktycznie z każdą minutą, bo „pomaganie” w tym wypadku  odbywa się dosłownie przez cały czas. Jak to możliwe?

-  To proste! Nie trzeba wysyłać żadnych wiadomości sms, wypełniać kwestionariuszy ani nawet wychodzić z domu. Wystarczy  złożyć zamówienie w naszej księgarni internetowej. Od każdej transakcji co miesiąc przekazujemy część zysków na rzecz podopiecznych Fundacji. W ten sposób w ciągu pięciu lat uzbierała się już niezła suma. Sam jestem pozytywnie zaskoczony, że ta kwota rośnie tak szybko. To pieniądze, które mają realny wpływ na sytuację hospicyjnych dzieci – dodał Łukasz Kierus. - Dziękuję i gratuluję wszystkim pracownikom Fundacji zaangażowania i poświęcenia. To nie tylko potrzebne, ale zarazem piękne co robicie każdego dnia. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy być częścią tego niezwykłego przedsięwzięcia.

Na stronie internetowej księgarni zainstalowano specjalny licznik, który jest kilka razy dziennie aktualizowany. W ten sposób każdy klient sklepu TaniaKsiazka.pl może przekonać się, że z konsumenta stał się przy okazji darczyńcą, obserwując rosnącą z kolejnymi zamówieniami kwotę pomocy.

W zeszłym roku z księgarni TaniaKsiazka.pl na konto Fundacji wpłynęło 97 tys. zł. W tym roku padnie zapewne kolejny rekord, ponieważ przez pierwszych pięć miesięcy udało się uzbierać 50 tys. zł.  Jak zapowiada Arnold Sobolewski, prezes Fundacji „Pomóż im” pieniądze te przeznaczone zostaną na turnusy rehabilitacyjne dla podopiecznych i ich rodzin. 20 dzieci, rodzeństwo podopiecznych, pojedzie na dwutygodniowe wakacje do Zakopanego. Kilkanaścioro małych pacjentów po leczeniu onkologicznym spędzi 10 letnich dni w Karpaczu. Fundacja organizuje jeszcze wypoczynek dla całych rodzin hospicyjnych w Lipowym Moście. W tym roku skorzystają z niego 23 rodziny.

- Profesjonalna i kompleksowa opieka nad dziećmi, dla których dosłownie liczy się każdy dzień jest kosztowna. Dlatego sami potrzebujemy wsparcia. Bez tego niemożliwa byłaby pomoc wielu rodzinom w tych najtrudniejszych momentach. Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym wieloletnim partnerom, a w szczególności wszystkim pracownikom księgarni TaniaKsiazka.pl – mówi prezes Arnold Sobolewski.

Podopieczni Fundacji „Pomóż Im” otrzymują bezpłatnie opiekę, sprzęt i wsparcie. Jednak hospicyjna opieka kosztuje. I to nie mało. Jak przypomina Arnold Sobolewski, hospicjum utrzymuje się dzięki wpływom z 1% podatku oraz kontraktu z NFZ. Jednak środki te pokrywają zaledwie 2/3 minimalnych potrzeb. O pozostałą kwotę trzeba zatroszczyć się samemu. Na szczęście dzięki takim partnerom jak TaniaKsiazka.pl i jej szef – Łukasz Kierus – organizacja może nieco spokojniej spoglądać w przyszłość.

- Korzystając z okazji chciałbym zachęcić wszystkich przedsiębiorców do objęcia wsparciem Fundacji „Pomóż Im” czy też innej organizacji, której cel jest równie szczytny - zaapelował Łukasz Kierus, właściciel TaniaKsiazka.pl -  Nasza pomoc może odmienić życie wielu ludziom w potrzebie i zmieniać świat wokół nas na lepszy. Im więcej nas, tym lepiej.
 

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

TXT 1IMG 2

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 14 + 20:


 

O AUTORZE
  
Tania Książka
www.taniaksiazka.pl/

Firma

Agencja Publicum
Agencja PR
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Spółka Glosel na pierwszym miejscu w województwie podlaskim w rankingu Gazele Biznesu 2018Spółka Glosel na pierwszym miejscu w województwie podlaskim w rankingu Gazele Biznesu 2018
Księgarnia TaniaKsiazka.pl zdobyła Laur OpineoKsięgarnia TaniaKsiazka.pl zdobyła Laur Opineo
Księgarnia, która rozgryzła polski e-commerceKsięgarnia, która rozgryzła polski e-commerce
Co czytali Polacy w 2018 roku?Co czytali Polacy w 2018 roku?
Przedświąteczne oblężenie księgarńPrzedświąteczne oblężenie księgarń
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Spółka Glosel na pierwszym miejscu w województwie podlaskim w rankingu Gazele Biznesu 2018
 
Księgarnia TaniaKsiazka.pl zdobyła Laur Opineo
 
Księgarnia, która rozgryzła polski e-commerce
 
Co czytali Polacy w 2018 roku?
 
Na co dzień fotografuje niemowlaki. Będzie też wspierać podopiecznych Podlaskiego Hospicjum