Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Poniedziałek, 17 czerwca 2019
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (46261)
AGD (207)
Biznes (4821)
Budownictwo (2134)
Dom (1535)
Dziecko (1232)
Edukacja (1791)
Elektronika (894)
Film (112)
Finanse (1712)
Internet (2718)
Komputery (2258)
Książki (215)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1218)
Media (612)
Moda i Styl (999)
Motoryzacja (1152)
Muzyka (259)
Nieruchomości (1007)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2262)
Polityka (367)
Praca i kariera (966)
Prawo (924)
Reklama i PR (969)
RTV (195)
Sport (828)
Telekomunikacja (515)
Turystyka (1185)
Transport (512)
Uroda (512)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1676)
Zwierzęta (80)
Życie (1354)
Inne (2659)
Dolnośląskie (240)
Kujawsko-pomorskie (1172)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1623)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (392)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (100)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

Drewno.pl


Synertime


Zespół SerwisPrawa.pl


CBCK


menslive.pl


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Życie jest literaturą. Zebrane biograficznie
Dodano: 05.10.2018, godzina: 12:00
Życie jest literaturą. Zebrane biograficznie
Festiwal Literacki Zebrane to święto dobrej i ambitnej książki, na które czekają czytelnicy z Podlasia. Do Białegostoku przyjeżdżają gwiazdy literatury, nie tylko polskiej. W tym roku najliczniej reprezentowani będą autorzy biografii.

Dziewiąta edycja festiwalu trwać będzie od 13 do 17 października. Spotkania z pisarzami, a także finałowy koncert Piotra Bukartyka tradycyjnie odbędą się w klubie Zmiana Klimatu przy ul. Warszawskiej 6. Wstęp ma wszystkie festiwalowe imprezy jest bezpłatny.

- Zebrane, największy festiwal literacki w Polsce północno-wschodniej, stwarza możliwość spotkania z wybitnymi pisarzami  – mówi Marek Kochanowski z Fabryki Bestsellerów, która od początku jest organizatorem wydarzenia. - W tym roku najsilniej reprezentowanym na festiwalu gatunkiem jest biografia, ciesząca się w ostatnich latach powadzeniem niemalże porównywalnym do reportażu. Warto dodać, iż festiwalowe spotkania przyciągają nie tylko miłośników dobrej literatury, ale też i tych, którzy chcą posłuchać i porozmawiać z fascynującymi osobowościami. 

Amatorzy biografii powinni więc już dzisiaj zarezerwować czas na wieczór autorski z Ludwiką Włodek, autorką nagradzanej książki „Pra. O rodzinie Iwaszkiewiczów”, opowiadającej między innymi o jej pradziadku, jednym z luminarzy polskiej literatury - Jarosławie Iwaszkiewiczu. Czytelnicy na pewno skorzystają też możliwości porozmawiania z biografem Czesława Miłosza. Na „Zebrane” zaproszony został m.in. Andrzej Franaszek, który poświęcił polskiemu nobliście ponad 1000 stron. Pisarz będzie też mówił o wydanej niedawno biografii Zbigniewa Herberta, który był kandydatem do Nobla. Spotkanie z nim zaplanowane jest na 14 października. Dzień wcześniej będzie można z kolei porozmawiać z Arturem Domosławskim, reportażystą i podróżnikiem, znawcą Ameryki  Łacińskiej, ale przede wszystkim autorem kontrowersyjnej biografii o Ryszardzie Kapuścińskim. Ciekawie też zapowiada się dyskusja z udziałem Klementyny Suchanow i Rafała Księżyka pt.: „Napisać życiorys”.  Bibliofile na pewno nie opuszczą spotkania z prof. Ryszardem Koziołkiem, literaturoznawcą i autorem bestsellerowej książki o książkach pt.; „Dobrze się myśli literaturą”.

Tegoroczny festiwal trwać będzie 5 dni i uświetni go 12 literackich sław. Na zakończenie zagra Piotr Bukartyk, artysta poruszający się na pograniczu wielu gatunków muzycznych, mieszający rocka, bluesa, folk oraz reggae z kabaretem i piosenką literacką. Szerokiej publiczności znany jest od lat m.in. z piątkowych audycji "Urywki z Rozrywki" w radiowej Trójce. Bezpłatne zaproszenia na koncert są do odebrania w Zmianie Klimatu od 4 października.

Organizatorzy festiwalu zadbali też o to, by czytelnicy mogli na miejscu kupić książki oraz poprosić ulubionego autora o złożenie na niej autografu. Na stoisku TaniaKsiazka.pl, jednej z największych polskich księgarni internetowych, będzie można nabyć pozycje wszystkich zaproszonych na festiwal gości.

- To zaszczyt wspierać tę świetną i ambitną imprezę literacką, rokrocznie gromadzącą tak wielu czytelników, rozdyskutowanych i znających się na książkach. Nie mogło nas, księgarni z Białegostoku, na niej zabraknąć – mówi Łukasz Kierus, prezes TaniaKsiazka.pl. – Zapewniamy, że ceny naszych książek wystawionych w festiwalowej księgarni będą promocyjne i mamy nadzieję, że żaden z miłośników literatury nie wyjdzie z imprezy z pustymi rękoma.

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

TXT 1IMG 2

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 9 + 7:


 

O AUTORZE
  
Tania Książka
www.taniaksiazka.pl/

Firma

Agencja Publicum
Agencja PR
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
BookFormator – wyjątkowy katalog z książkami od księgarni TaniaKsiazka.plBookFormator – wyjątkowy katalog z książkami od księgarni TaniaKsiazka.pl
Książka w sieci influencerów  Książka w sieci influencerów
13. urodziny jednego z największych sklepów internetowych w naszym regionie!13. urodziny jednego z największych sklepów internetowych w naszym regionie!
TaniaKsiazka.pl na Targach Książki w Białymstoku rozpocznie świętowanie 13. urodzin!TaniaKsiazka.pl na Targach Książki w Białymstoku rozpocznie świętowanie 13. urodzin!
Najpopularniejsi polscy pisarze – sprawdź, kogo warto czytać!Najpopularniejsi polscy pisarze – sprawdź, kogo warto czytać!
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
BookFormator – wyjątkowy katalog z książkami od księgarni TaniaKsiazka.pl
 
Credit Agricole invites to the FrankoFilm Festival
 
Najpopularniejsi polscy pisarze – sprawdź, kogo warto czytać!
 
Bieganie i czytanie to klucze do życia
 
Miejscownik. Tygiel Kulturalny – nowe miejsce na mapie Katowic.