Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Sobota, 20 października 2018
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (45275)
AGD (206)
Biznes (4693)
Budownictwo (2131)
Dom (1520)
Dziecko (1209)
Edukacja (1760)
Elektronika (863)
Film (108)
Finanse (1653)
Internet (2595)
Komputery (2127)
Książki (203)
Kulinaria (951)
Kultura i sztuka (1198)
Media (610)
Moda i Styl (988)
Motoryzacja (1131)
Muzyka (249)
Nieruchomości (1004)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2141)
Polityka (361)
Praca i kariera (950)
Prawo (924)
Reklama i PR (963)
RTV (192)
Sport (823)
Telekomunikacja (515)
Turystyka (1178)
Transport (507)
Uroda (512)
Wnętrze (817)
Zdrowie (1619)
Zwierzęta (80)
Życie (1315)
Inne (2648)
Dolnośląskie (239)
Kujawsko-pomorskie (1147)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (78)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1622)
Opolskie (22)
Podkarpackie (57)
Podlaskie (235)
Pomorskie (152)
Śląskie (383)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (98)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

Podróże. Sport & Rekreacja


golf


Vitalogy


Student


ap.pl


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

65 lat Instytutu Transportu Samochodowego
Dodano: 04.07.2017, godzina: 07:57
65 lat Instytutu Transportu Samochodowego
Tysiące badań i analiz technicznych, setki projektów krajowych i dziesiątki międzynarodowych. Dziesięć tysięcy opracowań naukowych, to część dorobku sześćdziesięciu pięciu lat działalności Instytutu Transportu Samochodowego, lidera w dziedzinie badań nad problemami transportu drogowego.

Zastanawiasz się ile paliwa zużywa twoje auto i czy nie zatruwa środowiska? Czy elementy odblaskowe spełniają swoją funkcję? Jak wytrzymałe są materiały wykorzystywane przy budowie pojazdów? Co należy zrobić, by poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego? Ile milionów kilometrów pokonują pojazdy ciężarowe? Czy dany pojazd może zostać dopuszczony do ruchu? Dlaczego część kierowców lekceważy kodeks drogowy? Kiedy kierowcy przestaną być potrzebni, i jakie źródła napędów znajdą się w samochodach przyszłości? Na te i szereg innych pytań od sześćdziesięciu pięciu lat starają się odpowiedzieć eksperci Instytutu Transportu Samochodowego - nowoczesnego ośrodka badawczo-rozwojowego.

Przez 65 lat istnienia Instytut Transportu Samochodowego współtworzył historię polskiej motoryzacji. Od początku lat 50-tych XX wieku do dnia dzisiejszego w Instytucie wykonano badania techniczne tysięcy samochodów osobowych i ciężarowych, motocykli, autobusów i innych pojazdów oraz ich podzespołów.

- Aktualna oferta naukowo-badawcza Instytutu dotyczy obszarów, które są szczególnie istotne dla planowania i realizacji polityki państwa, a których wykonanie jest konieczne dla zapewnienia m.in. bezpieczeństwa publicznego, poprawy jakości życia obywateli oraz postępu technicznego i organizacyjnego w szeroko rozumianym transporcie drogowym. Owe zadania dotyczą bezpieczeństwa i ekonomiki transportu, ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa technicznego, podkreśla prof. nzw. dr hab. inż. Marcin Ślęzak, dyrektor Instytutu Transportu Samochodowego.

To, co odróżnia Instytut od innych instytucji naukowych, to fakt że działania podejmowane w ITS mają ważny wymiar pro-społeczny, ponieważ uwzględniają zagrożenia wynikające z dynamicznego rozwoju motoryzacji, a celem Instytutu jest eliminowanie lub minimalizowanie tych zagrożeń.

- Prowadzonym pracom przyświeca podstawowy cel, którym jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, ochrona środowiska, rozwój innowacji w zakresie paliw alternatywnych, elektromobilności, autonomizacji pojazdów oraz kreowanie inteligentnych systemów transportowych tak, aby dzisiejsza motoryzacja mogła się stać motoryzacją jutra, dodaje prof. Marcin Ślęzak.

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

TXT 1IMG 1

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 17 + 13:


 

O AUTORZE
  
ITS
www.its.waw.pl

Firma

Mikołaj Krupiński
Rzecznik
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Nowa platforma car-sharingowa na horyzoncieNowa platforma car-sharingowa na horyzoncie
Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, czyli o czym należy pamiętać wybierając się w podróżBezpieczeństwo w ruchu drogowym, czyli o czym należy pamiętać wybierając się w podróż
PFRON i ITS zadbają o mobilność osób z niepełnosprawnościamiPFRON i ITS zadbają o mobilność osób z niepełnosprawnościami
Powstaną wytyczne dla organizacji bezpiecznego ruchu rowerowegoPowstaną wytyczne dla organizacji bezpiecznego ruchu rowerowego
Bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły zależy od tego, co przekażą im opiekunowieBezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły zależy od tego, co przekażą im opiekunowie
 
Zobacz wszystkie »