Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Poniedziałek, 01 czerwca 2020
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (47263)
AGD (207)
Biznes (4948)
Budownictwo (2137)
Dom (1538)
Dziecko (1247)
Edukacja (1813)
Elektronika (962)
Film (118)
Finanse (1771)
Internet (2934)
Komputery (2438)
Książki (216)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1222)
Media (614)
Moda i Styl (1004)
Motoryzacja (1161)
Muzyka (267)
Nieruchomości (1010)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2400)
Polityka (369)
Praca i kariera (976)
Prawo (927)
Reklama i PR (976)
RTV (196)
Sport (838)
Telekomunikacja (525)
Turystyka (1194)
Transport (514)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1689)
Zwierzęta (83)
Życie (1388)
Inne (2665)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1187)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1624)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (395)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (101)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

Drewno.pl


CD.pl


Radio Kraków


Tydzień+


Portfel.pl


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Ostrzeżenie dotyczące Czarnego Piątku
Dodano: 22.11.2019, godzina: 10:31
Ostrzeżenie dotyczące Czarnego Piątku
W związku ze zbliżającym się sezonem wyprzedaży z okazji Czarnego Piątku cyberprzestępcy biorą na celownik klientów sklepów internetowych oferujących towary z kategorii moda, obuwie, prezenty, zabawki oraz biżuteria.
Według badaczy z firmy Kaspersky klienci, którzy w nadchodzących tygodniach będą szukali okazji w tych obszarach, powinni zachować ostrożność podczas dokonywania zakupów online. 

Czarny Piątek to prawdopodobnie najbardziej wyczekiwany okres wyprzedażowy na świecie – właśnie wtedy klienci mogą liczyć na największe zniżki oraz promocje. Cyberprzestępcy również zacierają ręce, bo to doskonała okazja, aby zarobić na osobach, które wpadną w ich sidła. W celu określenia skali aktywności oszustów badacze z firmy Kaspersky przeprowadzili analizę zagrożeń związanych z czarnopiątkowymi wyprzedażami, w tym botnetów służących do rozprzestrzeniania trojanów bankowych, czyli szkodliwego oprogramowania wykorzystywanego do kradzieży danych uwierzytelniających oraz informacji finansowych użytkowników.

Botnety to sieci urządzeń zainfekowanych szkodliwym oprogramowaniem. Według uznania właściciela botnetu taki szkodnik może pobierać dodatkowe moduły, które będą wykorzystywane do innych celów. Przy użyciu najnowocześniejszej technologii firma Kaspersky śledzi aktywność różnych sieci tego rodzaju i jest w stanie stwierdzić, kiedy określony botnet zostaje zmieniony celem dodania nowych możliwości. Niedawno badacze z firmy zauważyli botnety złożone z komputerów zainfekowanych szkodliwym oprogramowaniem, które przechwytywało dane uwierzytelniające użytkowników w celu uzyskania dostępu do popularnych sklepów online, a następnie (w niektórych przypadkach) danych dotyczących kart bankowych podpiętych do kont użytkowników w określonych sklepach. Firma Kaspersky zidentyfikowała 15 rodzin szkodliwego oprogramowania, których celem było łącznie 91 stron handlu elektronicznego oraz aplikacji mobilnych na całym świecie.

W tym sezonie operatorzy botnetów finansowych skupiali się na towarach konsumpcyjnych, takich jak odzież, biżuteria czy zabawki – klienci 28 sklepów internetowych z tej kategorii stanowili cel wspominanych rodzin szkodliwego oprogramowania. Na dalszym miejscu znalazł się segment rozrywki obejmujący filmy, muzykę oraz gry. Cyberprzestępcy celowali także w klientów usług związanych z turystyką, takich jak serwisy prowadzące sprzedaż biletów komunikacyjnych, usługi taksówkowe czy hotele.

Rosnące zainteresowanie cyberprzestępców na zdobycie danych uwierzytelniających użytkowników sklepów internetowych jest zupełnie zrozumiałe. W niektórych przypadkach z takimi kontami połączone są dane dotyczące kart płatniczych lub szczegóły kart programów lojalnościowych, dlatego uzyskanie dostępu do konta użytkownika w sklepie internetowych może oznaczać również dostęp do jego pieniędzy. Nawet jeśli nie ma bezpośredniego zysku finansowego, konta użytkowników zawierają wiele cennych informacji, które mogą zostać wykorzystane do przeprowadzania dalszych ataków, np. historia zakupów czy informacje osobowe związane z adresem dostawy itd. Tego rodzaju informacje mają dużą wartość na nielegalnym rynku i z pewnością znajdą nabywcę. Na szczęście wystarczy zastosować proste środki prewencyjne oraz zachować czujność, aby pozostać bezpiecznym – powiedział Oleg Kupriejew, badacz ds. cyberbezpieczeństwa w firmie Kaspersky.

Porady bezpieczeństwa

Eksperci z firmy Kaspersky zalecają łowcom okazji następujące działania, dzięki którym będą mogli bezpiecznie oddawać się szaleństwu zakupowemu:

  • Unikaj dokonywania zakupów na stronach, które wydają się podejrzane lub nie działają sprawnie, nawet jeśli oferują doskonałe okazje z okazji Czarnego Piątku.
  • Nie klikaj nieznanych odsyłaczy otrzymanych niespodziewanie w wiadomościach e-mail lub za pośrednictwem portali społecznościowych, nawet od osób, które znasz.
  • Dokładnie sprawdź adres e-mail nadawcy. Jeśli nie zawiera oficjalnej domeny strony internetowej marki, nie klikaj odsyłacza.
  • Jeśli to możliwe, wybieraj serwisy przetwarzania płatności, które wykorzystują wieloskładnikową autoryzację zakupów.
  • Na urządzeniu, z którego dokonujesz zakupów, korzystaj z wyspecjalizowanego rozwiązania zabezpieczającego z wbudowanymi funkcjami umożliwiającymi stworzenie bezpiecznego środowiska dla wszystkich transakcji finansowych oraz ochronę przed oszustwami, np. Kaspersky Total Security.

Więcej informacji na temat działań cyberprzestępczych związanych z tegorocznym Czarnym Piątkiem znajduje się na stronie https://kas.pr/h3nk.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.


KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 6 + 1:


 

O AUTORZE
  
Kaspersky Lab Polska
www.kaspersky.pl

Firma

Kupczyk Piotr
Rzecznik
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Zdalna nie tylko nauka, ale też głosowania z wykorzystaniem technologii blockchainZdalna nie tylko nauka, ale też głosowania z wykorzystaniem technologii blockchain
Kaspersky ujawnia nowe szczegóły dotyczące serii cyberatakówKaspersky ujawnia nowe szczegóły dotyczące serii cyberataków
Koalicja na rzecz walki z oprogramowaniem stalkerware - aktualizacjaKoalicja na rzecz walki z oprogramowaniem stalkerware - aktualizacja
W ciągu 3. miesięcy Kaspersky wykrył 3 popularne aplikacje mobilne z naruszonymi zabezpieczeniamiW ciągu 3. miesięcy Kaspersky wykrył 3 popularne aplikacje mobilne z naruszonymi zabezpieczeniami
Firma Kaspersky przyłącza się do globalnego apelu na rzecz powstrzymania cyberatakówFirma Kaspersky przyłącza się do globalnego apelu na rzecz powstrzymania cyberataków
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Zdalna nie tylko nauka, ale też głosowania z wykorzystaniem technologii blockchain
 
Kaspersky ujawnia nowe szczegóły dotyczące serii cyberataków
 
Koalicja na rzecz walki z oprogramowaniem stalkerware - aktualizacja
 
W ciągu 3. miesięcy Kaspersky wykrył 3 popularne aplikacje mobilne z naruszonymi zabezpieczeniami
 
Firma Kaspersky przyłącza się do globalnego apelu na rzecz powstrzymania cyberataków