Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Wtorek, 25 czerwca 2019
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (46291)
AGD (207)
Biznes (4826)
Budownictwo (2134)
Dom (1535)
Dziecko (1233)
Edukacja (1793)
Elektronika (894)
Film (112)
Finanse (1716)
Internet (2722)
Komputery (2263)
Książki (215)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1218)
Media (612)
Moda i Styl (999)
Motoryzacja (1152)
Muzyka (259)
Nieruchomości (1007)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2267)
Polityka (367)
Praca i kariera (966)
Prawo (924)
Reklama i PR (969)
RTV (195)
Sport (829)
Telekomunikacja (515)
Turystyka (1185)
Transport (512)
Uroda (512)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1676)
Zwierzęta (80)
Życie (1355)
Inne (2659)
Dolnośląskie (241)
Kujawsko-pomorskie (1173)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1623)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (392)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (100)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

Woman - News


Tanie-Loty.pl


MotoFocus


Praca za Granicą


GospodarkaPodkarpacka.pl


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Sprawdź promile – pobierz darmowy alkomat jeszcze przed Świętami
Dodano: 21.12.2012, godzina: 13:27
Sprawdź promile – pobierz darmowy alkomat jeszcze przed Świętami
Boże Narodzenie i Sylwester to czas, który sprzyja spotkaniom z bliskimi, długim biesiadom i dobrej zabawie, często w towarzystwie alkoholu. Wtedy także wiele osób rusza w długą podróż samochodem. Przed powrotem warto sprawdzić, czy po świątecznych szaleństwach można bezpiecznie usiąść za kierownicą. Każdy kierowca może zrobić to szybko, a do tego za darmo, za pomocą aplikacji „Sprawdź...

W tym roku wiele osób planuje dłuższy wypoczynek świąteczny, łączący bożonarodzeniowe spotkania familijne z sylwestrową zabawą. Kilka, a nawet kilkanaście dni wolnego zachęca do dłuższych wyjazdów. To oznacza, że na drogach pojawi się więcej samochodów, a warunki pogodowe zapewne nie będą sprzyjać bezpiecznej jeździe. Dlatego przed wyruszeniem w trasę – czy to po hucznym Sylwestrze, czy też po uświetnianym toastami rodzinnym obiedzie – warto zadać sobie pytanie, czy można bezpiecznie usiąść za kierownicą samochodu.

Światowy Dzień Kaca – świętowanie nieobowiązkowe

1 stycznia obchodzony jest Światowy Dzień Kaca, ale tylko od nas zależy, czy chcemy wtedy „świętować”. Niewątpliwie wiąże się to z niezbyt przyjemnymi dolegliwościami, warto więc zachować umiar w konsumpcji alkoholu i nie przyłączać się do grona „świętujących”. Niemniej w Sylwestra trudno odmówić sobie wznoszenia toastów czy też symbolicznej lampki szampana. W tej sytuacji powrót z sylwestrowej zabawy najlepiej zaplanować najwcześniej kilka godzin po spożyciu alkoholu, nigdy zaraz po tym. Wysoki poziom alkoholu we krwi może się bowiem utrzymywać jeszcze długo po konsumpcji, a czas jego spalania to kwestia indywidualna, zależna m.in. od płci, wagi ciała, a nawet tego, czy w międzyczasie coś jedliśmy. W razie wątpliwości, jak długo należy odczekać po spożyciu napojów alkoholowych, żeby móc bezpiecznie usiąść za kółkiem, z pomocą przychodzi bezpłatna aplikacja „Sprawdź promile”. Kompania Piwowarska udostępniła ją w ramach programu edukacyjnego, który propaguje odpowiedzialne spożycie alkoholu i trzeźwość na drodze.

Aplikacja „Sprawdź promile” jest pomocna wtedy, gdy nie jesteśmy pewni, czy możemy już bezpiecznie prowadzić. Nawet jeśli następnego dnia nie odczuwamy skutków wypitych trunków, wciąż możemy mieć podwyższony poziom promili w organizmie. To z całą pewnością nie będzie potraktowane ulgowo przez policjantów podczas ewentualnej kontroli, a co najważniejsze – może narazić kierowcę i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo – mówi Katarzyna Radecka, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju Kompanii Piwowarskiej.

Darmowy alkomat zawsze pod ręką

Aplikacja „Sprawdź promile” to nic innego jak alkomat w telefonie: wystarczy wprowadzić swoje dane (płeć, wiek, wagę, ilość wypitego alkoholu i czas zakończenia picia). Na tej podstawie aplikacja poda przybliżoną ilość promili w naszym organizmie i wyliczy orientacyjny czas, po którym bezpiecznie możemy usiąść za kierownicą samochodu.

Każdy kierowca powinien zaopatrzyć się w alkomat, szczególnie jeśli wybiera się w dłuższą podróż. Jednak w gorączce przedświątecznych zakupów i z powodu wielu pilnych wydatków łatwo o tym zapomnieć. Tymczasem aplikację „Sprawdź promile” można pobrać w każdej chwili i to zupełnie za darmo. Dodatkowym atutem tego kalkulatora promili jest fakt, że mamy go praktycznie zawsze pod ręką dzięki temu, że jest zainstalowany w telefonie, z którym dzisiaj mało kto rozstaje się na dłużej – nawet w czasie świąt i urlopu.

Bezpłatna aplikacja „Sprawdź promile” jest dostępna na różne modele telefonów, w tym iPhone’y, Androidy i telefony obsługujące aplikację java. Można ją pobrać na swój telefon poprzez odczytanie QR kodu na stronie www.abcalkoholu.pl lub z AppStore (dotyczy iPhone’ów) oraz z Google Play (dotyczy Androidów). Z aplikacji można także skorzystać na Facebooku pod adresem http://apps.facebook.com/sprawdzpromile.

„Sprawdź promile” to ogólnopolski program społeczny, zainicjowany i realizowany przez Kompanię Piwowarską od 2009 r. Więcej na temat akcji oraz wpływu alkoholu na organizm na stronie www.abcalkoholu.pl.

Do redaktora:

Kompania Piwowarska – Lider branży piwowarskiej w Polsce

Kompania Piwowarska jest największym przedsiębiorstwem piwowarskim w Polsce. Kilkusetletnie doświadczenia w warzeniu piwa, nowoczesne technologie i rygorystyczne przestrzeganie zasad produkcji na światowym poziomie gwarantują najwyższą jakość naszych produktów. Do portfela marek KP należą najpopularniejsze polskie piwa – m.in. Tyskie, Żubr, Lech, Dębowe Mocne, Redd's, a także międzynarodowe marki premium: Pilsner Urquell, Grolsch oraz Peroni Nastro Azzurro. Kompania Piwowarska (utworzona w 1999 roku) posiada trzy browary (w Tychach, Poznaniu i Białymstoku) oraz oddziały handlowe na terenie całego kraju. Kompania Piwowarska prowadzi także działalność społeczną oraz programy edukacyjne popularyzujące odpowiedzialność i umiar w konsumowaniu alkoholu. Wielkość sprzedaży osiągniętej przez KP w roku finansowym zakończonym 31 marca 2012 r. wyniosła 13,5 mln hektolitrów piwa.

SABMiller – jeden z największych na świecie producentów piwa

Kompania Piwowarska jest częścią jednego z największych na świecie producentów piwa – SABMiller plc. Grupa produkuje lub dystrybuuje piwo na sześciu kontynentach, a jej ogólnoświatowy portfel obejmuje międzynarodowe piwa premium, takie jak Grolsch, Miller Genuine Draft, Peroni Nastro Azzurro czy Pilsner Urquell oraz czołowe marki lokalne, takie jak Aquila, Castle, Miller Lite, Snow czy Tyskie. SABMiller jest jedną z największych na świecie (poza USA) firm rozlewających produkty Coca-Coli. W roku finansowym zakończonym 31 marca 2012 SABMiller osiągnął przychody w wysokości 31,4 mld USD oraz wypracował zysk brutto (EBITA) w wysokości 5,6 mld USD. SABMiller plc jest notowany na giełdach papierów wartościowych w Londynie i Johannesburgu.

Dodatkowych informacji udzielają:

Wojciech Mrugalski

kierownik ds. komunikacji

Kompania Piwowarska

ul. Szwajcarska 11, 61-285 Poznań

tel. + 48 61 66 77 667

tel. kom. + 48 601 91 11 44

fax + 48 61 66 77 850

[email protected]

www.kp.pl

   

Katarzyna Radecka

kierownik ds. programów zrównoważonego rozwoju

Kompania Piwowarska

ul. Szwajcarska 11, 61-285 Poznań

tel. +48 61 66 77 455

tel. kom. +48 601 599 223

fax +48 61 66 77 850

[email protected]

www.kp.pl

  

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

PDF 1IMG 2

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 4 + 6:


 

O AUTORZE
  
Kompania Piwowarska SA
www.kp.pl

Firma

Kompania Piwowarska SA
Biuro prasowe
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Ponad 60 tys. złotych dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dzięki Kompanii PiwowarskiejPonad 60 tys. złotych dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dzięki Kompanii Piwowarskiej
Handlowiec – najlepsza wizytówka firmyHandlowiec – najlepsza wizytówka firmy
Punkty karne „w pigułce” – program „Sprawdź promile” edukuje tysiące...Punkty karne „w pigułce” – program „Sprawdź promile” edukuje tysiące...
Zima zaskoczyła drogowców, ale nie piwowarówZima zaskoczyła drogowców, ale nie piwowarów
Wyniki Kompanii Piwowarskiej na tle branży piwnej w ostatnim kwartale i całym roku 2012Wyniki Kompanii Piwowarskiej na tle branży piwnej w ostatnim kwartale i całym roku 2012
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Sylwesterowe i karnawałowe szaleństwo z Koku Sushi w Łodzi
 
Bielizna do sylwestrowej kreacji. Jak ją wybrać by czuć się komfortowo i sexy?
 
Zostań świątecznym darczyńcą
 
Smaczne Święta, bez zbędnych kilogramów
 
Święta w wersji fit, czyli jak odchudzić wigilijną rybę?