Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Środa, 08 kwietnia 2020
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (47132)
AGD (207)
Biznes (4926)
Budownictwo (2137)
Dom (1538)
Dziecko (1246)
Edukacja (1810)
Elektronika (961)
Film (118)
Finanse (1758)
Internet (2902)
Komputery (2420)
Książki (216)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1222)
Media (614)
Moda i Styl (1004)
Motoryzacja (1159)
Muzyka (266)
Nieruchomości (1008)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2380)
Polityka (368)
Praca i kariera (973)
Prawo (927)
Reklama i PR (976)
RTV (196)
Sport (838)
Telekomunikacja (524)
Turystyka (1194)
Transport (513)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1686)
Zwierzęta (83)
Życie (1384)
Inne (2664)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1187)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1623)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (395)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (100)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

Serwis Inwestora


Wprost


Podhale24


IPM Sp. z o.o.


Radio Kraków


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Platforma Oracle Exadata/Exalogic automatyzuje i przyspiesza procesy biznesowe Grupy TAURON
Dodano: 14.01.2014, godzina: 10:59
Platforma Oracle Exadata/Exalogic automatyzuje i przyspiesza procesy biznesowe Grupy TAURON
W Grupie TAURON zakończyło się uruchomienie instalacji sprzętowo-programowej Oracle Exalogic – Oracle Exadata, w oparciu o zwirtualizowane środowisko integracyjne Oracle Enterprise Service Bus, działające w architekturze Private Cloud.

Projekt został zrealizowany w ramach centralizacji systemów billingowych spółek Grupy TAURON. Projekt integracyjny był prowadzony przez należącą do Grupy TAURON firmę TAURON Obsługa Klienta, odpowiedzialną za integrację obszaru IT, przy pomocy konsultantów Oracle Polska oraz specjalistów firmy Transition Technologies S.A., partnera Oracle na poziomie Platynowym.

Wykonana architektura jest pierwszą w Europie instalacją sprzętowo-programową wykorzystującą jednocześnie maszyny Oracle Exadata i Oracle Exalogic w celu udostępnienia kluczowych danych i interfejsów w architekturze Private Cloud.

W ramach wdrożenia uruchomiono usługi integracyjne w zakresie łączenia systemów billingowych z systemami akwizycji danych odczytowych, jak również z systemami zarządzania aparaturą pomiarową. Do nowej architektury zostały także przeniesione interfejsy do centralnej bazy adresowej oraz centralnego rejestru klientów Grupy TAURON.

W dowód uznania za wdrożenie zintegrowanej platformy sprzętowo-programowej Oracle, Grupa TAURON została uhonorowana wyróżnieniem „Klient Roku 2013”, wręczonym podczas sesji plenarnej konferencji Oracle Day 2013.

Powiedzieli o projekcie:

"Dzięki temu unikalnemu rozwiązaniu, zautomatyzowano i przyspieszono procesy biznesowe, które obecnie zapewniają większe bezpieczeństwo i pewność wprowadzania danych. Samo rozwiązanie architektoniczne z wykorzystaniem Exalogic, który komunikuje się bardzo szybkim protokołem komunikacyjnych Infiniband z Exadata, zapewnia pięciokrotny wzrost wydajności przetwarzania danych w porównaniu ze standardową instalacją na porównywalnych sprzętowo serwerach" - mówi Dariusz Stolarczyk, wiceprezes TAURON Polska Energia ds. korporacyjnych, odpowiedzialny za obszar IT. "Innowacyjność tego rozwiązania, już nie tylko w skali kraju, ale i Europy, daje nam poczucie dużej satysfakcji i dobrej roboty naszych ekspertów".

"Przeniesienie działania kluczowych funkcjonalności na platformę Oracle EXA było bardzo ciekawym projektem. Wiedza branżowa, kompleksowe ujęcie tematu - od zaprojektowania warstwy sprzętowej, po biznesowe aspekty procesu migracji, a także ścisła współpraca zespołu klienta z Oracle Consulting i partnerami, były kluczem do osiągnięcia korzyści technologicznych oraz biznesowych" – komentuje Krzysztof Wysocki, architekt rozwiązań dla energetyki z Oracle Consulting. "Możliwość migracji na Oracle Exadata zapewnia większą efektywność w wykorzystaniu licencji baz danych Oracle oraz skrócenie czasów przetwarzania dla biznesu w tak kluczowych obszarach, jak np. fakturowanie. Prywatna chmura dla korporacyjnej szyny danych zapewnia separację informacji i usług dla Segmentów Dystrybucji i Obrotu, co świadczy o dużej dojrzałości Grupy TAURON w podejściu do technicznych środków implementacji Programu Zgodności”.

„Zwirtualizowane rozwiązanie dla środowiska produkcyjnego jest osadzone na 6 klastrach działających w trybie Active-Active i korzysta z produktów z rodziny Oracle Fusion Middleware 11g. Logika biznesowa została zrealizowana w języku BPEL 2.0, a routing wykorzystuje najbardziej wydajne w swojej klasie elementy szyny integracyjnej Oracle Service Bus. Wdrożone środowisko daje możliwość wykonywania zaawansowanych transformat dla „większych” rozmiarami komunikatów. Warto podkreślić, że projekt cechował się napiętym harmonogramem i integrował systemy pochodzące od wielu dostawców. Dzięki możliwości wykorzystania natywnych mechanizmów WLS/OSB/BPEL PM oraz eksperckiej wiedzy pracowników Transition Technologies, jego realizacja przebiegła prawidłowo, zgodnie z terminem i wdrożenie zakończyło się pełnym sukcesem” - dodaje Tomasz Rodzeń, architekt rozwiązania kierujący zespołem Transition Technologies.


KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 3 + 14:


 

O AUTORZE
  
Oracle Polska
oracle.com/pl

Firma

Pilarska Katarzyna
Rzecznik
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Oracle ogłosił dostępność pakietu Oracle CPQ Cloud (Configure, Price, Quote)Oracle ogłosił dostępność pakietu Oracle CPQ Cloud (Configure, Price, Quote)
Oracle ogłosił dostępność platformy Java 8Oracle ogłosił dostępność platformy Java 8
Oracle wprowadza na rynek pakiet Oracle Innovation ManagementOracle wprowadza na rynek pakiet Oracle Innovation Management
Oracle opublikował europejski „Index BYOD”Oracle opublikował europejski „Index BYOD”
Oracle Social Cloud wprowadza otwarte interfejsy API do rozwiązań do obsługi płatnych mediówOracle Social Cloud wprowadza otwarte interfejsy API do rozwiązań do obsługi płatnych mediów
 
Zobacz wszystkie »