Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Czwartek, 28 maja 2020
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (47257)
AGD (207)
Biznes (4947)
Budownictwo (2137)
Dom (1538)
Dziecko (1247)
Edukacja (1812)
Elektronika (962)
Film (118)
Finanse (1771)
Internet (2932)
Komputery (2436)
Książki (216)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1222)
Media (614)
Moda i Styl (1004)
Motoryzacja (1161)
Muzyka (267)
Nieruchomości (1010)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2400)
Polityka (369)
Praca i kariera (976)
Prawo (927)
Reklama i PR (976)
RTV (196)
Sport (838)
Telekomunikacja (525)
Turystyka (1194)
Transport (514)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1689)
Zwierzęta (83)
Życie (1388)
Inne (2665)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1187)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1624)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (395)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (101)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

4budowlani


e-biznes.pl


Radio Kraków


Recykling


Itezone


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

„Stawiamy na nogi” - charytatywny koncert dla Piotrka
Dodano: 26.04.2017, godzina: 18:41
„Stawiamy na nogi” - charytatywny koncert dla Piotrka
Ma 15 lat, uwielbia komiksy o superbohaterach, kocha zwierzęta, a zwłaszcza swego psa o imieniu Kapsel. Jest pogodnym i uśmiechniętym chłopcem, choć w swoim krótkim życiu przeszedł już bardzo wiele. I wiele wycierpiał. Piotrek Dembiński ze Szczuczyna od urodzenia cierpi na zespół dziecięcego porażenia mózgowego, który w jego przypadku objawia się niedowładem wszystkich...

Niedawno trafił pod skrzydła Fundacji DOOR Otwarte Drzwi, która organizuje na jego rzecz koncert charytatywny. Dochód z niego będzie przeznaczony na leczenie chłopca, a także na wsparcie Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Wydarzenie pod hasłem „Stawiamy na nogi” odbędzie się 30 kwietnia w Galerii Atrium Biała.

Małymi krokami

- Mój syn urodził się w trzydziestym tygodniu ciąży z okołoporodowym, dziecięcym porażeniem mózgowym, praktycznym niedowładem rąk i nóg, padaczką i innymi schorzeniami. Jednak nie poddaliśmy się i od początku walczyliśmy o to, aby był sprawny, aby mógł stanąć na własnych nogach. Dziś widać efekty naszej determinacji, ale przed nami jeszcze daleka droga – mówi Marzena Dembińska, mama Piotrka.

Chłopiec porusza się dzięki kulom. Nauczył się jeździć na trójkołowym rowerze, w dalsze trasy jednak może wybrać się tylko i wyłącznie na wózku inwalidzkim.

- Jest tak, bo nie odpuściłam, ani rehabilitacji, ani codziennych ćwiczeń, ani tego, że każdego dnia mój Piotrek samodzielnie, na kulach maszeruje do szkoły i tak samo z niej wraca. Ta systematyczność sprawiła, że zyskaliśmy już bardzo dużo – mówi kobieta.

Piotrek przez wiele lat korzystał z pomocy specjalistów z  UDSK. Przez pierwsze cztery lata swojego życia przebywał w ośrodku rehabilitacyjnym pod Warszawą. Tam nauczył się chodzić przy balkoniku. Piotrek nie uczęszcza  do szkoły specjalnej, ani klasy integracyjnej, nie ma też zwolnienia z zajęć wychowania fizycznego.

- Może wykonać podstawowe ćwiczenia i dlatego nie szukaliśmy mu żadnej specjalnej placówki. On chce być normalnym chłopcem i sam bardzo wierzy, że tak się kiedyś stanie – mówi mama.

Sam Piotrek jest bardzo inteligenty. Jego pasją są komiksy o super bohaterach, książki historyczne. Kocha zwierzęta, a najlepszym przyjacielem jest pies Kapsel.

- To pinczer miniaturka. Mam go od podstawówki. On wynagradza mi to, że brakuje mi dobrych kontaktów z rówieśnikami. Teraz jestem w gimnazjum, ale mam nadzieję, że to się zmieni, kiedy pójdę do liceum.  Wiosna, to pora kiedy wszystko budzi się do życia i budzi się też nadzieja. I ja mam taką nadzieję, że kiedyś będę mógł normalnie żyć i poruszać się – mówi Piotrek Dembiński.  

Koncert charytatywny
 
 
Miesięczny koszt rehabilitacji Piotrka to kwota rzędu około 20 tysięcy złotych. Od kilku lat jest on podopiecznym ogólnopolskiej Fundacji Zdążyć z Pomocą i dzięki niej, do rodziny trafiają pieniądze przekazywane z 1 procenta podatku. Od niedawna chłopcem zajęła się też białostocka Fundacja DOOR Otwarte Drzwi. 

- Nasza fundacja powstała z potrzeby serca i chcemy pomagać tym, którzy naprawdę potrzebują pomocy. W przypadku Piotrka i jego najbliższych jestem pod wielkim wrażeniem ich mobilizacji i determinacji w codziennej rehabilitacji. Nie można pozwolić na to, aby ten 15-letni trud i walka poszły na marne. Dlatego też postanowiliśmy zorganizować koncert charytatywny i liczymy na wsparcie wielu białostoczan, którzy już nieraz dowiedli, że potrafią pomagać – mówi mówi Marek Biedrzycki, prezes Fundacji DOOR Otwarte Drzwi i równocześnie gwiazda disco.

Jego klipy na Youtube mają miliony wyświetleń. Podczas koncertu charytatywnego wstąpi z zespołem EFFECT. Usłyszymy też takie formacje jak Loverboy, HI FI,  Milano, czy Gromson.

Jedną z atrakcji Eventu będą pokazy mody: JN Jolanty Nierodzik, kreatywnej, utalentowanej lokalnej projektantki mody, otwartej na potrzeby każdego człowieka nie tylko te związane z modą, zaprezentuje nową kolekcję Ludowe lato – moda czeka, kolekcję Bristol, Suknie Mercedes.

Anety Kolendo-Borowskiej,  charakteryzatorki, która nie jest projektantką mody ale, która uczestniczy w życiu, nie tylko modowym setek kobiet i mężczyzn na co dzień i spełnia ich tęsknoty do bycia wyjątkowym miedzy innymi nową kolekcją unikatowych bomberek uszytych z chustek na sezon wiosna Bless Me.

Firma NA OKRĘTKĘ to połączenie pasji i miłości do dzieci z nową kolekcją ubranek dla niemowląt i dzieci.
Ci, którzy 30 kwietnia wybiorą się do Galerii Atrium Biała będą mogli podziwiać zumbę dziecięcą w wykonaniu formacji "Paaro", pokaz "Szkoły tańca Atom". Przed publicznością wystąpią też uczniowie "Szkoły estradowej im. Anny German" i maluchy z przedszkola katolickiego. Wśród gości specjalnych swój udział zapowiedział Piotr Gudel, bokser, który będzie również prowadzić licytacje przedmiotów przekazanych przez darczyńców. 

Dodatkowo odbędzie się pokaz makijażu i sztuki fryzjerskiej z udziałem widowni, a jako magik i iluzjonista wystąpi  ''Super Tomasz''.

Zaplanowano również dwie imprezy towarzyszące: 29 kwietnia w Moto Pub, wystąpi zespół: Ostrov zaś 30 kwietnia w Anty Pub-ie odbędzie się after party. Zarówno w trakcie koncertu, jak i podczas imprez towarzyszących zaplanowano licytacje voucherów i usług do lokali gastronomicznych, fotografów, ale też zestawów prezentowych i gadżetów, z których dochód zostanie przekazany na rzecz podopiecznych fundacji.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Polskie Radio Białystok, białostocki oddział Telewizji Polskiej oraz Portal BialystokOnline.pl, honorowy zaś Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku. Imprezę poprowadzą Magdalena Łukasik i Wojciech Grodzki.  

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

IMG 1

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 7 + 19:


 

O AUTORZE
  
Fundacja Door
https://www.fundacjadoor.pl/

Firma

Agencja Publicum
Agencja PR
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Konkurs filmowy Fundacji DOORKonkurs filmowy Fundacji DOOR
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Credit Agricole wspiera przedsiębiorców
 
Credit Agricole wspólnie z Dawidem Podsiadło na trasie "Leśna muzyka"
 
Czas przed ekranem niepokojąco wysoki dla dzieci poniżej 3 lat. Co mogą zrobić rodzice?
 
CABP takes over the care of the hearing impaired
 
Lato 2019 z assistance