Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Środa, 17 lipca 2019
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (46365)
AGD (207)
Biznes (4840)
Budownictwo (2135)
Dom (1536)
Dziecko (1234)
Edukacja (1794)
Elektronika (896)
Film (112)
Finanse (1725)
Internet (2733)
Komputery (2269)
Książki (215)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1218)
Media (612)
Moda i Styl (1000)
Motoryzacja (1154)
Muzyka (259)
Nieruchomości (1007)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2273)
Polityka (368)
Praca i kariera (967)
Prawo (925)
Reklama i PR (972)
RTV (195)
Sport (830)
Telekomunikacja (515)
Turystyka (1185)
Transport (512)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1677)
Zwierzęta (80)
Życie (1358)
Inne (2661)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1176)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1623)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (393)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (100)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

TVN CNBC


ARTSMART Izabela Żylińska


menslive.pl


X-cross


Fakt


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Cyberprzemoc wynikiem słabej ochrony prywatności — poradnik dla rodziców
Dodano: 29.09.2016, godzina: 10:07
Cyberprzemoc wynikiem słabej ochrony prywatności — poradnik dla rodziców
W erze elektronicznych mediów i powszechnego dostępu do sieci Internet, niedostrzeżona w porę przemoc pomiędzy rówieśnikami może doprowadzić do nieprzewidzianych skutków.

Najpoważniejszymi konsekwencjami charakteryzują się włamania na profile społecznościowe i rozpowszechnianie krzywdzących i nieprawdziwych informacji, obraźliwe i poniżające treści, zdjęcia i filmy robione bez zgody filmowanego. Efektem tych zabronionych prawem czynów mogą być problemy w szkole, gorsze stopnie, zaniżona samoocena, opuszczanie zajęć, czy nawet zażywanie środków wyskokowych.

Cyberprzemoc to poważna sprawa, dlatego przy tak wielu dostępnych technologiach teleinformatycznych, internetowy świat nie może dla młodego człowieka pozostać bez nadzoru. Firmy odpowiedzialne za tworzenie programów bezpieczeństwa mają na uwadze problemy, którym miliony rodziców i opiekunów na całym świecie muszą stawić czoła. Aby lepiej chronić najmłodszych użytkowników internetu przed zagrożeniami i cyberprzemocą warto korzystać z asysty rodzicielskiej.

Firma Bitdefender, twórca jednej z najszybciej i najefektywniej rozwijającej się linii cenionego na świecie oprogramowania bezpieczeństwa przygotowała dla rodziców niezwykle łatwą w obsłudze internetową aplikację wspomagającą proces nadzoru nad dostępem do treści internetowych. Rozwiązanie to może być użyte nie tylko w kontekście zapobiegawczym — umożliwia blokowanie nieodpowiednich witryn internetowych na podstawie kategorii treści: nienawiść, dla dorosłych, randki online, portale społecznościowe (i wiele więcej), które zostały opracowane we współpracy psychologów z inżynierami oprogramowania. Bitdefender Asystent Rodzica może równocześnie działać jako strażnik, który w czasie rzeczywistym zareaguje na na incydenty przemocy internetowej.

Bitdefender Asystent Rodzica oddaje do dyspozycji rodziców funkcjonalność monitorowania kontaktów wchodzących w interakcję z dzieckiem, które w razie konieczności mogą zostać zablokowane. Jeśli dziecko posiada aktywny profil na Facebooku, Bitdefender Asystent Rodzica integruje się z profilem społecznościowym i skanuje ustawienia prywatności konta wskazując potencjale ryzyko zagrożenia prywatności. Funkcja ta jest niezwykle istotna, ponieważ najczęściej publicznie udostępnianymi informacjami są adres e-mail oraz data urodzenia. Wyświetlanie tych danych może być powodem otrzymywania spamu, natomiast data urodzenia jest kluczowa z punktu widzenia osób z zaburzoną psychiką, które podszywając się pod kogoś kim nie są, mogą próbować nawiązać kontakt z Twoim dzieckiem.

Bitdefender  opracował rozwiązanie Asystent Rodzica w taki sposób, aby za pomocą kilku kliknięć możliwe było przejrzenie historii odwiedzanych stron internetowych, sprawdzenie odbiorców wiadomości SMS i połączeń oraz lokalizowanie urządzenia za pomocą wbudowanego modułu GPS. Prosty w obsłudze samouczek poprowadzi rodzica (który nie jest za pan brat z komputerami) krok po kroku pozwalając wdrożyć kontrolę rodzicielską na wszystkich urządzeniach w kilka minut. 

Drogi Rodzicu,

Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko mogło stać się ofiarą internetowego nękania możesz zgłosić się po bezpłatną poradę do odpowiednich instytucji. Jedną z nich jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej znana jako Fundacja Dzieci Niczyje). Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę koncentruje swoje wysiłki na ochronie najmłodszych przed krzywdzeniem, w tym przed najnowszymi formami przemocy z wykorzystaniem medium internetowego. Więcej szczegółów znajduje się na stronie Fundacji  http://fdds.pl

Firma Bitdefender jako jedna z pierwszych w branży bezpieczeństwa rozpoczęła współpracę z ciałem pedagogiczny na rzecz lepszego zrozumienia współczesnych internetowych zagrożeń, na które narażeni są najmłodsi użytkownicy Internetu. Rodzice dostają do dyspozycji oprogramowanie (Bitdefender Asystent Rodzica), które pomaga kontrolować dziecko w sieci oraz reagować na powstałe zdarzenia, które mogłyby wpłynąć na zdrowe postrzeganie świata.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Bitdefender jako źródła. Wszystkie informacje prasowe Bitdefender są dostępne na stronie:

http://bitdefender.pl/aktualnosci

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

IMG 2

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 4 + 10:


 

O AUTORZE
  
Bitdefender Polska
www.bitdefender.pl

Firma

Marken
Rzecznik
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Kryminalistyka cyfrowa pomoże w walce z cyberprzestępcami?Kryminalistyka cyfrowa pomoże w walce z cyberprzestępcami?
Klinika ukarana grzywną 3 mln dolarów w pięć lat po wycieku danych pacjentówKlinika ukarana grzywną 3 mln dolarów w pięć lat po wycieku danych pacjentów
Equifax pozwany przez stan Indiana po incydencie z 2017 r.Equifax pozwany przez stan Indiana po incydencie z 2017 r.
Okiem ekspertów: 5G „znacząco rozszerzy” pole ataku na IoTOkiem ekspertów: 5G „znacząco rozszerzy” pole ataku na IoT
Czy urządzenia IoT mogą działać bez internetu?Czy urządzenia IoT mogą działać bez internetu?
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
CABP na Internetional Days na Uniwersytecie Wrocławskim
 
CABP partnered the International Days - an initiative of the Wrocław University
 
Czołowy dealer BMW wprowadza usługę Inchcape Video Ocena
 
Fotografowie z całej Polski przyjadą do Białegostoku na specjalne warsztaty
 
Waszyngton wprowadza wzorowane na RODO przepisy ochrony danych