Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Piątek, 23 sierpnia 2019
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (46493)
AGD (207)
Biznes (4848)
Budownictwo (2135)
Dom (1536)
Dziecko (1236)
Edukacja (1799)
Elektronika (906)
Film (113)
Finanse (1729)
Internet (2764)
Komputery (2299)
Książki (215)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1218)
Media (612)
Moda i Styl (1001)
Motoryzacja (1157)
Muzyka (259)
Nieruchomości (1007)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2286)
Polityka (368)
Praca i kariera (967)
Prawo (926)
Reklama i PR (972)
RTV (195)
Sport (833)
Telekomunikacja (519)
Turystyka (1187)
Transport (513)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1681)
Zwierzęta (80)
Życie (1359)
Inne (2661)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1180)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1623)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (393)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (100)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

Synertime


Radio ZW


CzasNaWnetrze.pl


Polskapresse


Ogrodnictwo


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Alkohol i kluczyki? Wykluczone! Pijani za kółkiem powstrzymani przez świadków i policjantów
Dodano: 09.11.2015, godzina: 13:50
Alkohol i kluczyki? Wykluczone! Pijani za kółkiem powstrzymani przez świadków i policjantów
Każdy sposób jest dobry by powstrzymać osobę, która chce wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Reagując możesz uratować życie najbliższej Ci osoby – to przekaz najnowszej kampanii Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego kierowanej do społeczeństwa. Mieszkańcy naszego regionu coraz częściej są żywym przykładem tak odpowiedzialnej reakcji na nietrzeźwych za kółkiem.

Niektórzy użytkownicy dróg wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii. By im zapobiec funkcjonariusze w trakcie codziennej służby sprawdzają stan trzeźwości osób poruszających się po drogach naszego regionu. Cieszy fakt, że nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu, ale również zwykli  obywatele, którzy coraz częściej widząc podejrzane manewry kierowców informują o tym funkcjonariuszy.

To właśnie dzięki takiej reakcji obywatela kętrzyńscy policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 49-latkowi, który wsiadł ,,za kółko'' pomimo wcześniejszego wypitego alkoholu.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek około godziny 16:30. Mieszkaniec gminy Reszel  zauważył, że poruszający się przed nim kierowca golfa ma problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy, jadąc całą szerokością jezdni, raz zwalniał, raz przyśpieszał. Mężczyzna  podejrzewał, że kierujący autem może być pijany. Nie zastanawiając się ani chwili, bezpiecznie wyprzedził samochód i zajechał mu drogę. Następnie wyciągnął kluczyki ze stacyjki zatrzymanego pojazdu, by kierowca nie mógł odjechać i natychmiast powiadomił oficera dyżurnego kętrzyńskiej Policji. Podejrzenia zgłaszającego były słuszne. Jak się okazało, kierujący pojazdem  49-letni mieszkaniec gminy Mrągowo był pijany. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Również policjanci w Iławie o kolejnym nietrzeźwym kierującym dowiedzieli się dzięki odpowiedzialności świadków „nietypowej” jazdy jednego z kierowców. Oficer dyżurny uzyskał informację, że kierujący Volkswagenem, który przyjechał pod sklep jest on pod znacznym działaniem alkohol. Osoby widzące nietrzeźwego 39–letniego mieszkańca powiatu nowomiejskiego wysiadającego z auta, postanowili uniemożliwić mu dalszą jazdę zabierając kluczyki. Świadkowie o wszystkim poinformowali policjantów. Badanie alkomatem 39–latka wykazało, że ma on ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W Ełku w okolicach jednej z restauracji, także dzięki informacjom jakie Oficer Dyżurny otrzymał od jednego z mieszkańców miasta, pijany za kierownicą został zatrzymany.

Świadek udaremnił jazdę kierowcy na ul. Nadjeziornej. Policjanci wezwani na miejsce ustalili, że kierowca 58-letni Krzysztof S. kierując VW Passatem miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie i jakby tego było mało - nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Nowe przepisy – obowiązujące od 18 maja 2015 roku - podwyższyły dolną i górną granicę na jaki orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów, z 1 roku na 3 lata I z 10 na 15 lat. Recydywistom prawo jazdy zabierane jest dożywotnio. Wprowadzono również obowiązkowe kary finansowe dla kierujących pojazdem w stanie nietrzeźwości. Niezależenie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie stosuje karę w wysokości 5 tyś zł w przypadku osoby, którą na prowadzeniu pojazdu pod wpływem alkoholu przyłapano po raz pierwszy oraz co najmniej 10 tyś zł dla recydywistów. Świadczenia te trafiają na konto Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Do polskiego systemu prawnego wprowadzono również nowy środek – blokadę alkoholową.

Niestety tak wysokie i surowe kary wciąż nie odstraszają wielu kierowców. Wczoraj w sobotnie popołudnie do Oficera Dyżurnego iławskiej policji zadzwonił mężczyzna z informacją, że na jednej z ulic w Iławie uderzył w niego samochód. Zgłaszający podejrzewał, że sprawca - kierowca Fiata -  jest nietrzeźwy. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie zauważyli dwa rozbite samochody. W trakcie rozmowy z uczestnikami ustalili, że kierujący seatem wyjeżdżał z parkingu znajdującego się przed sklepem. Kiedy był już na prostej drodze z niewiadomej przyczyny czołowo uderzył w niego kierujący fiatem. Okazało się, że kierowca ten wjeżdżając z dużą prędkością w ulicę Smolki zahaczył o znak drogowy znajdujący się na rondzie a następnie uderzył w seata.

Policjanci od 45–letniego kierującego fiatem poczuli zapach alkoholu. Po przeprowadzonym  badaniu okazało się, że mieszkaniec gminy Iława ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Samochód został przekazany osobie wskazanej, a mieszkańca gminy Iława po wykonaniu czynności zwolniono. W najbliższym czasie sprawca ze swojego zachowania będzie musiał się tłumaczyć przed sądem.

W niedzielny poranek nie popisał się także młody mieszkaniec powiatu ełckiego. 18-letni Dawid Ś. Wsiadł za kierownicę osobowego Opla mając prawie promil alkoholu w organizmie. Gdy na ul. Kościuszki został zatrzymany przez policjantów z ełckiej drogówki do kontroli drogowej, w jej trakcie nie posiadał on przy sobie prawa jazdy. Jak się okazało – nie zdążył go jeszcze odebrać po zdanym niedawno egzaminie.

Więcej na temat kampanii “Alkohol i kluczyki? Wykluczone!” na stronie internetowej Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

KWP Olsztyn/ah


KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 6 + 3:


 

O AUTORZE
  
KGP
www.policja.pl

Firma

KGP
Biuro prasowe
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Samoobsługowy alkomat na staromiejskim komisariacieSamoobsługowy alkomat na staromiejskim komisariacie
Śląscy cyberpolicjanci poszukują oszustówŚląscy cyberpolicjanci poszukują oszustów
Polacy darzą Policję dużym zaufaniemPolacy darzą Policję dużym zaufaniem
Odzyskali dźwig warty około 1,8 mln złOdzyskali dźwig warty około 1,8 mln zł
Ponad 430 spraw zakończonych przez policjantów z zespołu stop agresji na drodzePonad 430 spraw zakończonych przez policjantów z zespołu stop agresji na drodze
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i bądź widoczny na drodze!
 
Kierowca i spedytor pilnie poszukiwani
 
PGS: Sprzedaż alkoholu na stacjach paliw sprzeczna z ich funkcją
 
Rada miasta st. Warszawy ustępuje pod presją polskich kupców zrzeszonych w PGS
 
PGS do Rady Miasta Warszawy – zawieście wadliwą Uchwałę o handlu alkoholem albo będą blokady..