Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Czwartek, 13 sierpnia 2020
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (47400)
AGD (207)
Biznes (4962)
Budownictwo (2137)
Dom (1538)
Dziecko (1249)
Edukacja (1820)
Elektronika (964)
Film (119)
Finanse (1780)
Internet (2961)
Komputery (2460)
Książki (216)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1223)
Media (614)
Moda i Styl (1004)
Motoryzacja (1165)
Muzyka (267)
Nieruchomości (1011)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2425)
Polityka (369)
Praca i kariera (977)
Prawo (928)
Reklama i PR (977)
RTV (196)
Sport (840)
Telekomunikacja (526)
Turystyka (1198)
Transport (515)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1692)
Zwierzęta (83)
Życie (1394)
Inne (2667)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1187)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1624)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (395)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (101)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

Edukacja Polska


Czwórka


CzasNaWnetrze.pl


helper24


Valkea Media - Made in Poland, Book of Lists


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

FIDE i World Chess uruchamiają nową platformę gier online chronioną przez Kaspersky
Dodano: 19.06.2020, godzina: 12:15
FIDE i World Chess uruchamiają nową platformę gier online chronioną przez Kaspersky
FIDE Online Arena – platforma gry w szachy online, wprowadzona przez FIDE (Federation Internationale des Echecs) oraz World Chess – zapewni milionom graczy na całym świecie możliwość uzyskania oficjalnych tytułów międzynarodowego mistrza oraz arcymistrza online nadanych przez FIDE.
O bezpieczeństwo platformy zadba firma Kaspersky, która tym razem wesprze swoją wiedzą i doświadczeniem świat gier online.

Szachy, jedna z najstarszych gier na świecie, zyskały znaczącą popularność w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Ze względu na możliwość grania online szachy stanowiły jedyny sport, w którym rozgrywki nie musiały zostać wstrzymane z powodu lockdownu. Celem nowej platformy gier, FIDE Online Arena, jest rozszerzenie społeczności szachowej poprzez zapewnienie graczom online możliwości uzyskania oficjalnych ocen i tytułów przyznawanych przez FIDE, łącznie z tytułem arcymistrza online. Jest to zdecydowany przełom, ponieważ dostęp do profesjonalnych szachów zarezerwowany był dotychczas dla wybranej grupy zawodników, którzy mogli pozwolić sobie na wysokiej klasy instruktorów szachowych oraz udział w oficjalnych zawodach, mimo że jest to sport, w którym większość rozgrywek odbywa się online.

Jako oficjalny partner Mistrzostw Świata w Szachach organizowanych przez FIDE firma Kaspersky zapewnia również kompleksową ochronę uruchomionej niedawno platformy gier. W pierwszej kolejności zespół z firmy Kaspersky przeprowadził ocenę platformy FIDE Online Arena pod kątem bezpieczeństwa w celu zidentyfikowania potencjalnych problemów z zabezpieczeniami na stronie internetowej i opracował listę zaleceń w zakresie usprawnienia platformy oraz bezpieczeństwa użytkowników. Ponadto Kaspersky chroni platformę przed atakami DDoS, analizując obciążenie strony internetowej za pomocą różnych technik, które pomagają w porę wykryć atak i wykorzystują mechanizmy filtrowania ruchu. W efekcie, nawet jeśli będzie miał miejsce atak, wszyscy użytkownicy zachowają stały dostęp do platformy.

Ponieważ wszystkie największe imprezy sportowe odbywające się na żywo zostały przełożone ze względów bezpieczeństwa, miliony kibiców sportowych zainteresowało się zawodami online. Wielu uważa je za równie ekscytujące co wydarzenia sportowe offline, a miłośnicy gry w szachy stanowią najaktywniejszych graczy online. Jednak granie online nie jest odporne na cyberzagrożenia. Przestępcy atakują platformy gier przy użyciu różnego rodzaju szkodliwego oprogramowania w celu kradzieży danych uwierzytelniających graczy, przedmiotów z gier oraz kont bankowych. Mamy zaszczyt zapewniać bezpieczeństwo platformie FIDE Online Arena, która stanowi ważny krok naprzód w tym sporcie, chroniąc tysiące użytkowników, którzy chcą zostać arcymistrzami – powiedział Aleksander Mojsjejew, dyrektor ds. biznesu w firmie Kaspersky.

Firma Kaspersky wspiera Mistrzostwa Świata w Szachach organizowane przez FIDE od 2017 r. i zapewnia cyberochronę siedzibie głównej FIDE, kilku krajowym federacjom szachowym, szachistom rywalizującym podczas mistrzostw organizowanych przez FIDE oraz infrastrukturze zawodów. Partnerstwo obejmuje również szkolenie graczy w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Informacje o FIDE

Założona 20 lipca 1942 r. w Paryżu, Światowa Federacja Szachów (Federation Internationale des Echecs, znana jako FIDE od francuskiego akronimu) została uznana przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski za Międzynarodową Federację Sportową w 1999 r. Złożona z 191 federacji członkowskich, FIDE należy do największych organizacji sportowych na świecie i ma na swym koncie ponad czterdzieści oficjalnych mistrzostw dla młodzieży, mężczyzn, kobiet oraz seniorów. Więcej informacji znajduje się na stronie www.fide.com.

Informacje o World Chess

World Chess, wyłączny oficjalny partner Światowej Federacji Szachów (FIDE), jest właścicielem marki World Chess, jak również posiadaczem praw handlowych do cyklu Światowych Mistrzostw w Szachach. Firma prowadzi stronę internetową worldchess.com, oficjalną platformę cyklu mistrzostw, na której mecze szachowe są transmitowane na żywo.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.

Pliki komunikatu:
Pliki galerii:
Tagi: kaspersky

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 13 + 1:


 

O AUTORZE
  
Kaspersky Lab Polska
www.kaspersky.pl

Firma

Kupczyk Piotr
Rzecznik
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Kaspersky wykrywa luki dnia zerowego w Windowsie oraz Internet ExplorerzeKaspersky wykrywa luki dnia zerowego w Windowsie oraz Internet Explorerze
Liczba ataków DDoS w II kw. 2020 r. wzrosła trzykrotnie rok do rokuLiczba ataków DDoS w II kw. 2020 r. wzrosła trzykrotnie rok do roku
Cyberprzestępcy wykorzystują legalne narzędzia w 30% udanych cyberincydentówCyberprzestępcy wykorzystują legalne narzędzia w 30% udanych cyberincydentów
Rekord świata w najszybszym przejściu gry Doom Eternal z rozwiązaniem KasperskyRekord świata w najszybszym przejściu gry Doom Eternal z rozwiązaniem Kaspersky
Partnerstwo firm Kaspersky i Ferrari: szyte na miarę cyberbezpieczeństwo dla kultowej markiPartnerstwo firm Kaspersky i Ferrari: szyte na miarę cyberbezpieczeństwo dla kultowej marki
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Kaspersky wykrywa luki dnia zerowego w Windowsie oraz Internet Explorerze
 
Liczba ataków DDoS w II kw. 2020 r. wzrosła trzykrotnie rok do roku
 
Cyberprzestępcy wykorzystują legalne narzędzia w 30% udanych cyberincydentów
 
Rekord świata w najszybszym przejściu gry Doom Eternal z rozwiązaniem Kaspersky
 
Partnerstwo firm Kaspersky i Ferrari: szyte na miarę cyberbezpieczeństwo dla kultowej marki