Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Czwartek, 24 września 2020
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (47465)
AGD (207)
Biznes (4971)
Budownictwo (2137)
Dom (1538)
Dziecko (1249)
Edukacja (1820)
Elektronika (967)
Film (119)
Finanse (1785)
Internet (2972)
Komputery (2471)
Książki (216)
Kulinaria (990)
Kultura i sztuka (1223)
Media (615)
Moda i Styl (1004)
Motoryzacja (1167)
Muzyka (267)
Nieruchomości (1011)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2435)
Polityka (369)
Praca i kariera (978)
Prawo (930)
Reklama i PR (978)
RTV (196)
Sport (840)
Telekomunikacja (526)
Turystyka (1198)
Transport (515)
Uroda (513)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1694)
Zwierzęta (83)
Życie (1398)
Inne (2669)
Dolnośląskie (242)
Kujawsko-pomorskie (1187)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1624)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (395)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (101)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

Mitsubishi Motors Polska


Franczyza&Biznes / www.franczyzawpolsce.pl


Ogrodnictwo


Redakcja "Zieleni Miejskiej"


Itezone


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Zanurzenie w języku i kulturze, czyli zagraniczne obozy dla dzieci i młodzieży
Dodano: 15.02.2019, godzina: 09:56
Zanurzenie w języku i kulturze, czyli zagraniczne obozy dla dzieci i młodzieży
Zagraniczne obozy to bardzo efektywna forma nauki języka obcego. Kontakt z cudzoziemcami, poznawanie nowych miejsc i konieczność radzenia sobie w nieznanych sytuacjach sprawiają, że młodzi ludzie przełamują barierę komunikacyjną. W jej miejsce wykształca się natomiast większa pewność siebie oraz umiejętność mówienia bez obaw o błędy.

Podczas zagranicznych obozów kluczowym pojęciem związanym z nauką jest immersja, czyli zanurzenie w języku i kulturze. Uczestnicy wyjazdu znajdując się w innym kraju, trafiają do środowiska, które wymusza na nich posługiwanie się językiem obcym, na przykład angielskim. W ten sposób młodzi ludzie mobilizują się do uważnego słuchania oraz mówienia. Sam język staje się natomiast środkiem do osiągnięcia określonego celu – zakupu biletu, zamówienia jedzenia czy zdobycia konkretnych informacji.

Nauka odbywa się tutaj mimochodem, przy okazji wykonywania różnych czynności. Proces ten przebiega więc dużo sprawniej niż podczas tradycyjnych lekcji. Nawet fakt pozostawania w ruchu korzystnie wpływa na pracę mózgu, w tym na zapamiętywanie, a ponadto angażuje wiele zmysłów.

– Podczas obozu językowego młodzież ma możliwość uczenia się od osób, dla których język angielski jest językiem ojczystym – mówi Katarzyna Łapińska, prezes Fundacji Język i Nauka oraz dyrektor Szkoły Języków Obcych ABC. – Uczestnicy osłuchują się w ten sposób z akcentem i dialektem danego regionu.

To ważne jeszcze z jednego powodu. Native speakerzy, posługując się mową potoczną, wykorzystują najpopularniejsze idiomy oraz struktury gramatyczne. To sprawia, że uczniowie nie muszą poznawać reguł – od razu mogą użyć danych zwrotów w praktyce, nawet bez większej świadomości istnienia książkowych zasad.

Przełamywanie barier

Fundacja Język i Nauka od lat zajmuje się organizacją zagranicznych obozów dla dzieci i młodzieży. Wszystko zaczęło się od Szkoły Języków Obcych ABC – jej założyciele chcieli pokazać dzieciom, że nauka może być przyjemna, a dzięki praktyce łatwiej zdobywa się nowe umiejętności. Tak właśnie powstała Fundacja. W tym roku uczniowie mogą pojechać na zaplanowane przez nią dwa turnusy – do Francji i Hiszpanii lub Kornwalii, Devonu i Londynu. Jak w praktyce wygląda taki wyjazd?

– W trakcie wycieczki realizujemy projekt językowy polegający na przełamaniu barier w komunikowaniu się w języku obcym. Podczas zwiedzania pilot opowiada historię oraz przekazuje ciekawostki związane z danym miejscem, a młodzież otrzymuje pytania, na które musi znaleźć odpowiedź – tłumaczy Katarzyna Łapińska. – Uczniowie podzieleni na 2-4 osobowe grupki, szukają osób mówiących w języku angielskim i poprzez rozmowę z nimi próbują uzyskać określone informacje. Pilot nadzoruje projekt i na bieżąco sprawdza odpowiedzi, a grupa, która najlepiej odpowie na wszystkie pytania, dostaje nagrodę.

Na tym jednak nie koniec. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymuje zeszyt ćwiczeń, który rozwiązuje wieczorem. Są tam zadania dotyczące kultury, świąt i historii zwiedzanych regionów. Nocowanie w domach mieszkańców, wizyta w szkole, sklepie czy restauracji to kolejne okazje do posługiwania się obcym językiem.

Nie tylko zajęcia językowe

W rzeczywistości każdy zagraniczny wyjazd może być okazją do szlifowania umiejętności językowych. W te ferie zimowe młodzież pod opieką Fundacji Język i Nauka wyjechała na obóz narciarski do Włoch. Uczestnicy większość czasu spędzali na stoku, jednak poza nim musieli radzić sobie w nowym otoczeniu. Podczas codziennych, prozaicznych zajęć poznawali włoskie zwroty i słowa, podejmowali próby rozmowy po angielsku.

W ten sposób nastolatkowie nabierali pewności siebie związanej z mówieniem w obcym języku. Szybko okazało się, że są w stanie pozyskać potrzebne im informacje, samodzielnie kupić bilet wstępu, odczytać komunikaty w hotelu czy na wyciągu. Młodzi ludzie nawiązywali także nowe znajomości z turystami z różnych stron świata. To wymagało od nich odwagi i zmiany sposobu myślenia. Nie byli bowiem w żaden sposób oceniani, nikt nie wytykał im błędów i nie poprawiał wymowy.

– We Włoszech zapoznałam się z koleżanką z Niemiec. Obie próbowałyśmy rozmawiać po angielsku – mówi dwunastoletnia Maja, która uczestniczyła w tegorocznym obozie narciarskim. – To było bardzo ciekawe. Spotykałyśmy się na śniadaniu, gadałyśmy o tym, co jemy i co będziemy dzisiaj robić.    

Pozbycie się strachu przed pomyłką otwiera na nowe doświadczenia i zachęca do kreatywnego myślenia. Młody człowiek uświadamia sobie, że nie musi znać każdego słowa, wystarczy, że zrozumie sens wypowiedzi. A nic tak nie motywuje do nabywania wiedzy, jak drobne sukcesy, które osiąga się w nowym otoczeniu.

Informacje na temat obozów językowych organizowanych przez Fundację Język i Nauka można uzyskać w tym miejscu: jezykinauka.pl/

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

IMG 2

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 12 + 20:


 

O AUTORZE
  
ABC Szkoła Języków Obcych
abcszkola.pl/kontakt/

Firma

Agencja Publicum
Agencja PR
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Języka obcego nauczymy się w każdym wiekuJęzyka obcego nauczymy się w każdym wieku
Kursy angielskiego online – dlaczego warto uczyć się przez internet?Kursy angielskiego online – dlaczego warto uczyć się przez internet?
Warsztaty językowe, czyli chwila uśmiechu dla rodzeństwa nieuleczalnie chorych dzieciWarsztaty językowe, czyli chwila uśmiechu dla rodzeństwa nieuleczalnie chorych dzieci
Jak wspierać dziecko w nauce języka angielskiego?Jak wspierać dziecko w nauce języka angielskiego?
Warsztaty Let’s Party! i półkolonie językoweWarsztaty Let’s Party! i półkolonie językowe
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Od 1 lipca w Credit Agricole złożysz wniosek o dofinansowanie "Dobry Start"
 
Nowa skórka na Boże Narodzenie? Niewyraźna granica między grami a hazardem dla małych dzieci
 
Nowa skórka na Boże Narodzenie? Niewyraźna granica między grami a hazardem dla małych dzieci
 
Czas przed ekranem niepokojąco wysoki dla dzieci poniżej 3 lat. Co mogą zrobić rodzice?
 
Bank Credit Agricole oferuje Pakiet na Wypadki dla ochrony dziecka