Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Środa, 19 czerwca 2019
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (46267)
AGD (207)
Biznes (4821)
Budownictwo (2134)
Dom (1535)
Dziecko (1233)
Edukacja (1791)
Elektronika (894)
Film (112)
Finanse (1712)
Internet (2719)
Komputery (2259)
Książki (215)
Kulinaria (989)
Kultura i sztuka (1218)
Media (612)
Moda i Styl (999)
Motoryzacja (1152)
Muzyka (259)
Nieruchomości (1007)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2263)
Polityka (367)
Praca i kariera (966)
Prawo (924)
Reklama i PR (969)
RTV (195)
Sport (829)
Telekomunikacja (515)
Turystyka (1185)
Transport (512)
Uroda (512)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1676)
Zwierzęta (80)
Życie (1354)
Inne (2659)
Dolnośląskie (240)
Kujawsko-pomorskie (1173)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (79)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1623)
Opolskie (23)
Podkarpackie (58)
Podlaskie (236)
Pomorskie (153)
Śląskie (392)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (100)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

PPE [email protected]


IAR


www.auto.pl


Ogrodnictwo


Rzecznikprasowy.pl


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Prezes Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci Kobiecą Twarzą 2018
Dodano: 14.12.2018, godzina: 14:00
Prezes Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci Kobiecą Twarzą 2018
Beata Hernik-Janiszewska, prezes Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci została laureatką V. jubileuszowej edycji Plebiscytu Gospodarczego "Kobiece Twarze". Kapituła przyznała jej 1. miejsce w kategorii OSOBOWOŚĆ.

Prezes wrocławskiej fundacji została wybrana głosami Kapituły spośród 30 nominowanych Pań – kobiet aktywnych, niezależnych, odnoszących sukcesy w życiu prywatnym, zawodowym oraz działalności społecznej.

W tym roku Kapituła Plebiscytu „Kobiece Twarze” spotkała się 26 listopada we Wrocławiu w siedzibie Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Wyniki obrad przedstawiono 10 grudnia, podczas finałowej gali w Zamku Książ pod Wałbrzychem. Gościem i jednocześnie współprowadzącym galę był Jacek Borkowski

– To wyjątkowa nagroda z wielu powodów. Rekomendację mojej osoby złożyła wolontariuszka Magda, co świadczy o tym, że działania Fundacji są ważne, dobre, potrzebne i zauważalne. Nagroda daje organizacji, którą prowadzę możliwość szerszego działania w imieniu dzieci chorych i ich rodzin. To właśnie Mamom naszych podopiecznych  ją  dedykuję, bo to one są Kobietami Wyjątkowymi, które często rezygnują z siebie w imię miłości do własnego dziecka. Osobiście czuję się ich ambasadorką, zmotywowaną jeszcze bardziej do bycia sprawczą – mówi Beata Hernik prezes Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. – Z myślą też o nich chcemy stworzyć pierwszy na Dolnym Śląsku Dom Opieki Wyręczającej, ponieważ dzieci przewlekle i nieuleczalnie chore potrzebują profesjonalnej opieki medycznej, a ich opiekunowie wytchnienia w sytuacjach szczególnych, m.in. kiedy i ich dotknie choroba. Niebywałą przyjemnością było dla mnie odebranie tej nagrody z rąk prof. Alicji Chybickiej – dodaje Beata Hernik.

Plebiscyt „Kobiece Twarze” opiera się na wzajemnym inspirowaniu się, motywowaniu, edukowaniu. Skierowany jest przede wszystkim do kobiet, ale nie tylko, ponieważ efektem mają być równe prawa płci przejawiające się między innymi w życiu społecznym czy gospodarczym. Jak jest ten zamysł realizowany? Przez cykliczne spotkania Forum Kobiecych Twarzy oraz coroczną edycję Plebiscytu Gospodarczego „Kobiece Twarze”.

W Plebiscycie nagradzane i wyróżniane są: właścicielki firm, kobiety zarządzające przedsiębiorstwami, prezeski fundacji lub stowarzyszeń, debiutujące w biznesie, ale także firmy i produkty dla kobiet. Przez te pięć lat napłynęło setki zgłoszeń. Każde zgłoszenie, nagroda, wyróżnienie mają dla nas symboliczny wymiar, bo są realizowaniem celu, dla jakiego powstał plebiscyt.

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci powstała w 2007 roku. W 2017 roku pomoc Fundacji objęła ponad 285 nieuleczalnie i przewlekle chorych dzieci z całego Dolnego Śląska, które otrzymały wsparcie lekarskie, pielęgniarskie, psychologiczne, rehabilitacyjne, socjalne i duchowe, jak również kosztowny specjalistyczny sprzęt medyczny, czy też żywienie dostosowane do szczególnych potrzeb podopiecznych. Dla rodzin opieka jest bezpłatna, ale jej zorganizowanie i realizowanie jest bardzo kosztowne. Część wydatków finansuje państwo, ale to za mało. Pomagają więc osoby indywidualne, firmy i instytucje. Głównie z Dolnego Śląska. Największą pomoc stanowi przekazanie 1% podatku – w 2017 roku wpłaty 1% stanowiły ponad 38% budżetu Fundacji. Wystarczy wpisać KRS 0000 287 982 w rozliczenie roczne, by zapewnić chorym dzieciom bezpieczny rok.

Fundacja od 2007 roku dba o to, by opieka nad nieuleczalnie i przewlekle chorymi dziećmi z całego Dolnego Śląska była możliwa finansowo i organizacyjnie – w ich własnych domach, bo to hospicjum domowe. Ale choć jest domowe, jest to też i hospicjum mobilne, bo ekipa medyczna i cywilna jest w ciągłym ruchu – jeździ, dowozi, pomaga, edukuje, organizuje. W minionym roku pokonaliśmy ponad 223 063 km w drodze do naszych podopiecznych, dla porównania to taka ilość kilometrów, jakbyśmy ponad 5,5 razy okrążyli ziemię.

Podopieczni Fundacji to dzieci z chorobami genetycznymi, neurologicznymi, metabolicznymi i onkologicznymi, a także te, które uległy nieszczęśliwym wypadkom. Pracownicy Fundacji są przy nich zawsze wtedy, gdy rodziny ich potrzebują – gdy trzeba uśmierzyć ból lub kontrolować działanie osłabionego organizmu. Pod opieką hospicjum jest nie tylko dziecko, ale również cała jego rodzina, bo pomoc jest holistyczna. Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci zapewnia zakup leków i materiałów medycznych, opiekę lekarzy i pielęgniarek, sprzęt medyczny, rehabilitację, opiekę psychologiczną, pomoc socjalną, grupę wsparcia dla rodziców po stracie dziecka.

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci prowadzi jedyną na Dolnym Śląsku specjalistyczną przychodnię dla dzieci nieuleczalnie i przewlekle chorych oraz Hospicjum Perinatalne, by pomóc rodzinom przejść przez najtrudniejszy czas ciężkiej choroby i odejścia ich nienarodzonego dziecka. Fundacja będąc prekursorem w tej dziedzinie, realizuje także przełomowy projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich – „Per Aspera ad Astra” który jest kompleksowy programem wsparcia domowej opieki hospicyjnej dla dzieci i młodzieży z terenu Dolnego Śląska i będzie realizowany do 2021 roku. Działanie to polegające na organizacji opieki wytchnieniowej, tak ważne dla opiekunów i rodzin podopiecznych, fundacja chciałaby również zrealizować poprzez budowę pierwszego Domu Opieki Wyręczającej, obecnie trwają intensywne prace nad pozyskaniem finansowania na realizację tego celu.

Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci działa szerzej niż wynika to z nazwy. Po pierwsze, terenem jego działania jest cały Dolny Śląsk, a nie tylko Wrocław. Po drugie, pomoc uzyskują nie tylko dzieci w terminalnym stanie, które wymagają stałej opieki i ciągłego wsparcia lekarzy oraz pielęgniarek. Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci pomaga w częściowym zakresie również rodzinom, w których są dzieci z nieuleczalnymi, przewlekłymi chorobami, ale ich stan jest stabilny. Takie rodziny zazwyczaj otrzymują refundację rehabilitacji domowej, specjalistyczny sprzęt medyczny, wsparcie socjalne.

Dużym corocznym wydarzeniem organizowanym przez fundację jest Noworoczny Koncert Charytatywny, który odbędzie się 20. stycznia 2019 r. w Centrum Kongresowym Hali Stulecia, m.in. na rzecz budowy Domu Opieki Wyręczającej dla dzieci przewlekle i nieuleczalnie chorych z Dolnego Śląska. Przewiduje się około 1000 uczestników. W czasie koncertu odbędzie się aukcja charytatywna, loteria fantowa, kwesta, zorganizowany zostanie sklepik aukcyjny.

Wydarzenie na Fecebooku Koncert Charytatywny 2019: https://www.facebook.com/events/1927650587543645/

Film z Koncertu Charytatywnego 2018: https://www.youtube.com/watch?v=PN30AKXJGW4

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

PDF 1IMG 4

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 0 + 8:


 

O AUTORZE
  
InsERT
www.insert.com.pl

Firma

InsERT
Biuro prasowe
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Sieć obuwnicza CASU modernizuje sprzedaż z Navireo ERPSieć obuwnicza CASU modernizuje sprzedaż z Navireo ERP
InsERT został Marką DekadyInsERT został Marką Dekady
Nowa aplikacja usprawnia zarządzanie serwisem Nowa aplikacja usprawnia zarządzanie serwisem
Wiodący dostawca części do ciężarówek zwiększa wydajność dzięki Navireo ERPWiodący dostawca części do ciężarówek zwiększa wydajność dzięki Navireo ERP
InsERT ustanawia nowy rekord  – 700 tysięcy sprzedanych licencji systemów dla MŚPInsERT ustanawia nowy rekord – 700 tysięcy sprzedanych licencji systemów dla MŚP
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Czołowy dealer BMW wprowadza usługę Inchcape Video Ocena
 
Fotografowie z całej Polski przyjadą do Białegostoku na specjalne warsztaty
 
Zatrzymać pierwsze, wspólne chwile
 
45 lat kultowego modelu. Premiera nowej serii 3 w BMW Inchcape
 
Wkładka powinna być idealnie dopasowana do stopy