Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Wtorek, 26 marca 2019
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (45868)
AGD (207)
Biznes (4770)
Budownictwo (2134)
Dom (1530)
Dziecko (1222)
Edukacja (1783)
Elektronika (871)
Film (108)
Finanse (1690)
Internet (2667)
Komputery (2202)
Książki (210)
Kulinaria (978)
Kultura i sztuka (1209)
Media (612)
Moda i Styl (995)
Motoryzacja (1140)
Muzyka (255)
Nieruchomości (1007)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2216)
Polityka (366)
Praca i kariera (963)
Prawo (924)
Reklama i PR (968)
RTV (192)
Sport (827)
Telekomunikacja (515)
Turystyka (1179)
Transport (511)
Uroda (512)
Wnętrze (818)
Zdrowie (1661)
Zwierzęta (80)
Życie (1339)
Inne (2652)
Dolnośląskie (240)
Kujawsko-pomorskie (1159)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (78)
Małopolskie (151)
Mazowieckie (1623)
Opolskie (22)
Podkarpackie (57)
Podlaskie (236)
Pomorskie (152)
Śląskie (390)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (100)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

SZ, PS, KS, DWW


Businessman.pl


Czwórka


Auto Świat


www.auto.pl


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Badania ojcostwa na podstawie mikrośladów – wykonują je tylko doświadczone laboratoria
Dodano: 10.04.2018, godzina: 08:52
Badania ojcostwa na podstawie mikrośladów – wykonują je tylko doświadczone laboratoria
Test na ojcostwo na podstawie mikrośladów można wykonać tylko w najbardziej doświadczonych laboratoriach. Zbadanie próbki śladowej – np. niedopałka papierosa, używanej maszynki do golenia, używanej szczoteczki do zębów – wymaga znajomości dodatkowych technik analizy oraz dużej precyzji.
Nie każde laboratorium bada próbki śladowe – dlaczego?
Materiał genetyczny obecny w tego typu próbkach często jest niższej jakości, nierzadko jest go również mniej. Czasami jest też zanieczyszczony materiałem DNA innej osoby. 
Doświadczony laborant wykorzystujący dodatkowe techniki laboratoryjne bez problemu poradzi sobie jednak z rozdzieleniem DNA i wydaniem pewnego wyniku. Konieczna jest również wiedza na temat odczynników i technik izolacji, których używa się w konkretnej sytuacji. Przykładowo: DNA z dziecięcej czapeczki zdejmuje się na specjalną taśmę adhezyjną, a następnie izoluje.
Duże doświadczenie w pracy z różnymi typami materiałów (nie tylko wymazami z policzka, ale też próbkami niestandardowymi) pozwala wybrać odpowiednie rozwiązanie. To właśnie dlatego tylko laboratoria dysponujące wykwalifikowaną kadrą pracowników realizują badania ojcostwa na podstawie mikrośladów. 
Sposób zabezpieczenia próbek – też jest istotny
Żeby wykonanie badania na ojcostwo z wykorzystaniem próbek śladowych zakończyło się powodzeniem, materiał przekazany do analizy powinien być w jak najlepszym stanie. Dobrze zabezpieczyć go w taki sposób, aby nie miał kontaktu z wilgocią, promieniowaniem UV czy wysoką temperaturą i aby w miarę możliwości nie zanieczyszczać go obcym DNA.
Warto wykorzystać jednorazowe rękawiczki i zapakować próbki do czystej papierowej koperty, kartonu lub sterylnego plastikowego pojemnika.
Pewny i jednoznaczny rezultat – bez względu na rodzaj materiału
Duża liczba osób decyduje się na wykonanie testu na ojcostwo na podstawie wymazu z policzka z powodu strachu, że badanie z wykorzystaniem np. używanej szczoteczki do zębów nie będzie tak pewne. To błąd! Badanie mikrośladów wymaga precyzji, większego doświadczenia i dodatkowych odczynników, jednak doświadczone laboratorium wydaje jednoznaczny i pewny wynik bez względu na to, jaki materiał został przekazany do badania.
Wymazy z policzka, włosy z cebulkami, patyczek kosmetyczny z woskowiną, zużyta prezerwatywa, używana maszynka do golenia, czapeczka dziecka, używany smoczek, zeschnięta plama krwi i wiele więcej… Te wszystkie próbki zapewniają pewny rezultat.
testDNA Laboratorium Sp. z o.o. ma ogromne doświadczenie w badaniu nawet bardzo nietypowych próbek. Pracownicy laboratoryjni nie rozdzielają próbek śladowych na „trudniejsze” czy „łatwiejsze”. Wykorzystują takie techniki izolacji i analizy DNA, które pozwalają ustalić ojcostwo z każdego materiału genetycznego. Laboratorium z powodzeniem analizowało już takie próbki jak nadgryziony przez badaną osobę wafelek czy nadmuchany balonik.
Autor: testDNA, www.testdna.pl/

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

IMG 1

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 9 + 15:


 

O AUTORZE
  
testDNA
www.testdna.pl

Firma

Barbara Prokurat
Rzecznik
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Test NIFTY pro już w Polsce! Test NIFTY pro już w Polsce!
„Pokaż swoją rzadkość. Pokaż, że Ci zależy” Obchody Światowego Dnia Chorób Rzadkich...„Pokaż swoją rzadkość. Pokaż, że Ci zależy” Obchody Światowego Dnia Chorób Rzadkich...
„Poronienia nawykowe” – nowy pakiet badań już w ofercie testDNA Laboratorium Sp. z o. o. „Poronienia nawykowe” – nowy pakiet badań już w ofercie testDNA Laboratorium Sp. z o. o.
„Wspieramy Tarczycę Świadomą Dietą” – ogólnopolska kampania informacyjna „Wspieramy Tarczycę Świadomą Dietą” – ogólnopolska kampania informacyjna
Test SANCO – nowość na rynku nieinwazyjnych badań prenatalnych w PolsceTest SANCO – nowość na rynku nieinwazyjnych badań prenatalnych w Polsce
 
Zobacz wszystkie »