Logo  
Rzecznicy Agencje Eksperci Eksperci Rzecznicy Agencje Firmy Zaloguj
Rzecznicy Agencje PR Firmy Eksperci Aktywność
rzeczników
Aktywność
firm
Aktywność
agencji PR
Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Rejestracja
Nowe hasło
Zamów reklamę w serwisie rzecznikprasowy.pl

       
 
 Środa, 18 lipca 2018
 
Centrum prasowe dla rzeczników, biur prasowych, agencji PR i dziennikarzy.
Bezpłatne komunikaty prasowe do przedruku.
Zaloguj się!
BRANŻE
Wszystkie (44974)
AGD (206)
Biznes (4644)
Budownictwo (2131)
Dom (1520)
Dziecko (1201)
Edukacja (1754)
Elektronika (853)
Film (107)
Finanse (1635)
Internet (2558)
Komputery (2094)
Książki (199)
Kulinaria (947)
Kultura i sztuka (1194)
Media (610)
Moda i Styl (984)
Motoryzacja (1130)
Muzyka (247)
Nieruchomości (1004)
Ogród (147)
Oprogramowanie (2114)
Polityka (360)
Praca i kariera (946)
Prawo (923)
Reklama i PR (962)
RTV (192)
Sport (814)
Telekomunikacja (512)
Turystyka (1176)
Transport (503)
Uroda (510)
Wnętrze (817)
Zdrowie (1591)
Zwierzęta (79)
Życie (1298)
Inne (2644)
Dolnośląskie (238)
Kujawsko-pomorskie (1138)
Lubelskie (25)
Lubuskie (57)
Łódzkie (78)
Małopolskie (150)
Mazowieckie (1622)
Opolskie (22)
Podkarpackie (56)
Podlaskie (235)
Pomorskie (152)
Śląskie (379)
Świętokrzyskie (26)
Warmińsko-mazurskie (46)
Wielkopolskie (98)
Zachodniopomorskie (46)


Złota Strona Tygodnia

subskrybuj kanały RSS subskrybuj kanały RSS
Dodaj do Facebooka Facebook
Dodaj do Twittera Twitter

TAGI
 
 


LOSOWE REDAKCJE
 

LodzDeLuxe


Cyfrowa Polska


Student


Woman - News


TVN


 
KOMUNIKATY TEKSTOWE

Spotkajmy się na „Polach Nadziei”. Inauguracja 8. edycji społecznej kampanii
Dodano: 06.10.2017, godzina: 17:29
Spotkajmy się na „Polach Nadziei”. Inauguracja 8. edycji społecznej kampanii
Stało się. Pierwsze cebulki żonkili zostały już posadzone i na wiosnę zakwitną tworząc „Pola Nadziei”. Po raz kolejny Fundacja „Pomóż Im” przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii społecznej i organizuje ją w naszym województwie. Motto tegorocznej edycji pochodzi z biblijnego Listu do Rzymian i brzmi: „Nadzieja zawieść nie może...”.

W piątek, 6 października tradycyjnie już w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim zainaugurowano 8. edycję „Pól Nadziei”, która w sposób szczególny ma zachęcać młodych ludzi do wolontariatu i uwrażliwiać ich na potrzeby innych. Fundacja „Pomóż Im”, którą tworzą ludzie o wielkim sercu i empatii, prowadzi jedyne w naszym regionie domowe hospicjum dla dzieci. To właśnie tam pomoc wolontariuszy jest potrzebna najbardziej.

- Hospicyjny wolontariat, jest najtrudniejszą inicjatywą na świecie, ale bardzo się cieszę, że przez siedem nie zawiodłem się na tych młodych ludziach i że w znacznym stopniu dzięki nim, my możemy pomagać naszym podopiecznym. Kiedy choruje dziecko, to tak naprawdę choruje cała rodzina i to dzięki wolontariuszom my jesteśmy w stanie objąć ją kompleksową opieką – mówił podczas uroczystej inauguracji Arnold Sobolewski, prezes Fundacji. - Naszym sukcesem jest to, że przez siedem lat, nieustannie mówimy o ciężko chorych dzieciach, o ich cierpieniu i młodym ludziom się to jeszcze nie znudziło, chcą tego słuchać o czym świadczy tak ogromne zainteresowanie żonkilową kampanią. Z roku na rok jest ono coraz większe.

Zadaniem domowego hospicjum dla dzieci jest w pierwszej kolejności zapewnienie opieki nieuleczalnie chorym maluchom, tak aby mogły one odejść bez bólu i cierpienia. To również ogromna pomoc materialna, bez której wiele rodzin nie poradziłoby sobie.

- Kiedy kolejny raz wybieram się na inaugurację „Pól Nadziei” robię rachunek sumienia. Zadaję  sobie pytanie czy przez ten rok w sposób wystarczający wspomogłem fundację i zawszę przychodzę tu z wielkim niedosytem i wewnętrzną obietnicą, że się poprawię. Wiem doskonale, że dzięki tej kampanii płynie ogromna pomoc dla tych, którzy potrzebują jej najbardziej – mówił Maciej Żywno, wicemarszałek województwa podlaskiego.

Na czym polega akcja? Do końca października przedstawiciele wszystkich placówek i instytucji, które włączają się w dobroczynną kampanię, sadzą cebulki żonkili. Kiedy kwiaty zakwitną wiosną są rozdawane podczas ulicznych kwest, z których dochód zasila konta fundacji. Ważnym elementem są spotkania edukacyjne i kursy wolontariatu. W czerwcu podczas podsumowania, jak co roku zostaną nagrodzone szkoły, które najaktywniej będą uczestniczyć w kampanii.

Co roku w ramach „Pól Nadziei” sadzi się 7 tysięcy cebulek. Do tej pory wyrosło z nich już 35 tysięcy żonkili. W ubiegłym roku do akcji włączyły się 142 instytucje, 50 przedszkoli, 23 szkoły podstawowe i 69 gimnazjów i szkół ponadpodstawowych . W żonkilowych kwestach uczestniczyło ponad 1000 wolontariuszy. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zebrać ponad 208 tysięcy złotych.

- Mam nadzieję, że i w tym roku będzie podobnie, przecież „Nadzieja zawieść nie może...” - podsumował Arnold Sobolewski. 

Załą…czniki dostą™pne są… bezpłatnie dla zarejestrowanych rzeczników, dziennikarzy i wydawców mediów (portale, wortale, blogi, fora, prasa, radio, TV) oraz Internautów niezalogowanych, o ile rzecznik prasowy, agencja PR lub biuro prasowe nie zaznaczyli inaczej.
Nie masz konta? Zarejestruj się!

IMG 1

KOMENTARZE
Nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz:

Ile to jest 0 + 12:


 

O AUTORZE
  
Fundacja Pomóż Im
pomozim.org.pl/

Firma

Agencja Publicum
Agencja PR
 

INNE MATERIAŁY TEGO AUTORA
 
Dzień Matki w Fundacji „Pomóż Im”. Będzie musical i upominek w postaci piżamDzień Matki w Fundacji „Pomóż Im”. Będzie musical i upominek w postaci piżam
Pomóż spełnić marzenie Huberta. Trwa zbiórka na portalu Pomagam.plPomóż spełnić marzenie Huberta. Trwa zbiórka na portalu Pomagam.pl
Dzień niezwykłych KobietDzień niezwykłych Kobiet
Kup i zapal świecę solidaryzując się z rodzinami, które utraciły dzieckoKup i zapal świecę solidaryzując się z rodzinami, które utraciły dziecko
„Aukcja z sercem”. Licytuj i pomóż podopiecznym hospicjum dla dzieci„Aukcja z sercem”. Licytuj i pomóż podopiecznym hospicjum dla dzieci
 
Zobacz wszystkie »

PODOBNE KOMUNIKATY
 
Płaski brzuch zaczyna się na treningu i na talerzu
 
Przejść menopauzę w podskokach
 
Cała prawda o szczoteczkach do zębów
 
Laserowe półkolonie. Jedyna taka oferta w mieście
 
Zapalenie opon mózgowych. Co trzeba o nim wiedzieć?